تسهیلات بانک قرض الحسنه مهر ایران ویژه بانوان
1397/09/02 - 23:44
تاریخ و ساعت خبر:
11552
کد خبر:
مدیر «سازمان اسلامی اهل‌البیت» لندن:

تسهیلات بانک قرض الحسنه مهر ایران ویژه بانوان

سامر الحیدری مدیر «سازمان اسلامی اهل‌البیت (ع)» لندن، شکل‌گیری هویت جوانان مسلمان در جوامع غربی را مهمترین مساله پیش روی خانواده‌های مسلمان در این جوامع می‌داند. از دیدگاه وی، حل تعارض بین فرهنگ اسلامی در خانواده و زندگی در فضای فرهنگی متفاوت غربی، نیازمند آموزش و شناخت ریشه‌های دینی و فرهنگی این جوانان است.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی طنین یاس - زهرا باقری: بانک قرض الحسنه مهر ایران طرحی را ویژه بانوان، با هدف توسعه فضای کسب و کار آنان و در جهت ارتقای سطح رفاه خانواده هایشان ایجاد کرده است.
جامعه هدف در این طرح کلیه بانوانی هستند که متقاضی دریافت تسهیلات قرض الحسنه می‌باشند و از طریق افتتاح حساب و انجام پس انداز ماهیانه مطابق با شرایط و ضوابط اعلامی، علاوه بر استفاده از خدمات بانک، از تسهیلات قرض الحسنه بهره‌مند می‌گردند.
بنابراین جامعه هدف به ۲ گروه بانوان سرپرست خانوار و سایر بانوان تفکیک می‌گردند، که بانوان سرپرست خانوار می‌توانند با ارائه معرفی نامه مراکز استانی سازمان بهزیستی از تسهیلات طرح اندوخته بانوان مهر ایران با امتیاز ویژه و مطابق با سایر ضوابط و شرایط بهره‌مند گردند، همچنین کلیه بانوان هم بر طبق شرایط و ضوابط می‌توانند از تسهیلات ویژه ای بهرمند شوند.

نحوه افتتاح حساب و پس انداز ماهیانه
به منظور افتتاح حساب پس انداز ماهیانه، متقاضیان لازم است که نسبت به افتتاح حساب قرض الحسنه پس انداز اقدام نمایند که در این خصوص متقاضیان می‌توانند شخصاً نسبت به افتتاح حساب و واریز مبلغ مستمر ماهیانه اقدام نموده و با ایجاد میانگین لازم بر اساس شرایط طرح، مشمول دریافت تسهیلات گردند، و یا بواسطه افتتاح حساب و واریز مبلغ مستمر ماهیانه توسط همسر و یا پدر، با ایجاد میانگین لازم طبق شرایط طرح، مشمول دریافت تسهیلات گردند.

مراحل و شرایط اعطای تسهیلات
در این طرح هر یک از بانوان حائز شرایط افتتاح حساب می‌توانند با پس انداز مبلغ مستمر ماهیانه، نسبت به افزایش اندوخته خود اقدام نموده و از تسهیلات طرح اندوخته بانوان مهر ایران به شرح ذیل بهره‌مند گردند:
متقاضیان با واریز مستمر ماهیانه به مبلغ ۲ میلیون ریال و همزمان با چهارمین واریزی (در ماه چهارم) از تسهیلات مرحله اول، به مبلغ ۳۰ میلیون ریال بهره‌مند می‌گردند مجموع مبالغ واریزی ۴ ماهه به میزان ۸ میلیون ریال قبل از پرداخت تسهیلات، بعنوان وثیقه نقدی تا پایان اقساط تسهیلات مرحله اول منظور می‌گردد.)
پس از دریافت تسهیلات مرحله اول و در صورت تمایل از ابتدای ماه پنجم متقاضیان می‌توانند با ادامه پس انداز ماهانه به مبلغ ۱ میلیون ریال، بعد از ۲۴ ماه و تسویه تسهیلات مرحله اول از تسهیلات مرحله دوم به مبلغ ۶۰ میلیون ریال بهره‌مند گردند.
با استمرار پس انداز ماهیانه در دوره دوم به مبلغ ۱ میلیون ریال، متقاضیان می‌توانند بعد از ۲۴ ماه و تسویه تسهیلات مرحله دوم، از تسهیلات مرحله سوم به میزان ۱۲۰ میلیون ریال، با بازپرداخت ۳۶ ماهه و همچنین با ادامه پس انداز ماهانه به مبلغ ۱ میلیون ریال بعد از ۳۶ ماه و تسویه تسهیلات مرحله سوم از تسهیلات مرحله چهارم به میزان ۲۰۰ میلیون ریال تسهیلات با بازپرداخت ۳۶ ماهه بهره‌مند گردند.

اما بانوان سرپرست خانوار، پس از واریز اولین پرداختی (۲ میلیون ریال)، می‌توانند از تسهیلات ۳۰ میلیون ریالی با رعایت سایر ضوابط بهره‌مند گردند و درصورت تمایل با واریز مبالغ ماهانه ۱ میلیون ریال همانند تسهیلات سایر بانوان از تسهیلات مراحل بعدی استفاده نمایند.


مزایای طرح
اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه در راستای رفع نیازها و احتیاجات ضروری بانوان بویژه بانوان محترم سرپرست خانوار، امکان پس انداز مبالغ خرد و برنامه ریزی جهت استفاده از تسهیلات قرض الحسنه، ایجاد انگیزه در بانوان جهت اشتغال و کارآفرینی و افزایش سلامت روانی خانواده است.

ضوابط اعطای تسهیلات
ضوابط پرداخت تسهیلات و اخذ تضامین مطابق با بخشنامه های جاری بانک می‌باشد. برای کسب اطلاع از سایر شرایط به شعب این بانک در سراسر کشور و یا به سایت بانک www.qmb.ir مراجعه نمایید.

انتهای پیام/ز

بازگشت به ابتدای صفحه بازگشت به ابتدای صفحه
برچسب ها:
...اهل البیت.لندن
اخبار مرتبط
نظر شما
  • مخاطبان گرامی، برای انتشار نظرتان لطفا نکات زیر را رعایت فرمایید:
  • 1- نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • 2- نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های اسلامی منتشر نمی‌شود.
  • 3- نظرات بعد از بررسی و کنترل عدم مغایرت با موارد ذکر شده تایید و منتشر خواهد شد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
اخبار پر بحث
بازگشت به ابتدای صفحه بازگشت به ابتدای صفحه
نخستین پایگاه خبری تحلیلی زنان کشور
پست الکترونیکی:
info [at] tanineyas [dot] ir
طراحی و اجرا الکا