ابعاد شخصیتی حضرت فاطمه(س) در حوزه فردی و اجتماعی
1397/11/23 - 12:17
تاریخ و ساعت خبر:
12547
کد خبر:
دکتر جامه بزرگ تشریح کرد:

ابعاد شخصیتی حضرت فاطمه(س) در حوزه فردی و اجتماعی

عضو شورای عالی نخبگان بسیج گفت: مسئولیت پذیری و ارتباط معنوی قوی با خداوند، سادگی و در عین حال آراستگی مبتنی بر حیا، توجه به آداب پوشاک و بهداشت فردی یکی از ویژگی های شخصیت فردی حضرت است.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی طنین یاس - برنامه "گفت و گوی فرهنگی" رادیو گفت و گو با موضوع فرهنگ و سبک زندگی فاطمی ویژه شهادت حضرت زهرا (س) و با حضور دکتر زهرا جامه بزرگ عضو شورای عالی نخبگان بسیج روانه آنتن شد.
عضو شورای عالی نخبگان بسیج با بیان اینکه فرهنگ ما مبتنی بر تعالیم دین اسلام است، اظهار داشت: دین اسلام الگوهای مطلوب اخلاقی و دینی را به ما معرفی کرده و هر یک از چهارده معصوم (ع) چراغ راه هدایت برای زندگی ما هستند.
وی در ادامه مطلب افزود: یکی از الگوهای ارزشمند ما حضرت فاطمه (س) هستند. ایشان با اینکه دختر پیامبر اکرم (ص) بودند اما با توجه به شرایط خود از هر بعد ویزگی هایی را از خود به عرصه ظهور گذاشتند که قابل تأمل و بهره برداری است.
دکتر جامه بزرگ با بیان اینکه تغییر بینش ها و منش ها در جهان در قالب گفتمان سازی هدایت می شود گفت: سازمان ها، نهادها و قوانین با تحقیق، تفحص و عملیاتی کردن ارزش های حضرت فاطمه (س) می توانند این فرهنگ را در جامعه تعمق ببخشند.
عضو شورای عالی نخبگان بسیج با اشاره به ابعاد شخصیتی حضرت زهرا (س) گفت: سبک زندگی حضرت زهرا (س) دارای سه بعد مهم شخصیتی و برجسته است که عبارت اند از بعد فردی، خانوادگی و اجتماعی. مسئولیت پذیری و ارتباط معنوی قوی با خداوند، سادگی و در عین حال آراستگی مبتنی بر حیا، توجه به آداب پوشاک و بهداشت فردی یکی از ویژگی های شخصیت فردی حضرت است.
وی با اشاره به بعد شخصیتی حضرت فاطمه (س) در خانواده ادامه داد: حضرت زهرا (س) توجه ویژه ای به تربیت معنوی فرزندان خود داشتند، رعایت حریم خانوادگی و دفاع از جایگاه رسول خدا (س) برای ایشان بسیار مهم بود. علاوه بر این، گزینش همسر ایشان مبتنی بر معیارهای معنوی و فضایل اخلاقی بوده است.
دکتر جامه بزرگ در رابطه با ابعاد شخصیتی حضرت در حوزه اجتماعی بیان داشت: حضرت فاطمه (س) همواره دیگران را بر خود ارجح می دانستند و از این نظر نیز شخصیت بسیار برجسته دارند.
عضو شورای عالی نخبگان بسیج در مصاحبه با رادیو گفت و گو بیان کرد: پیام مهمی که ما از سیره خاندان پیامبر (ص) دریافت می کنیم آزادگی و جسارت است و چیزی نباید مانع این شعور و عقل و معرفت باشد.
وی در پایان این برنامه تأکید کرد: ما باید ساختار نهادهای موثر در این راستا را بسیج کنیم و به حرکت دربیاوریم.
انتهای پیام/*

بازگشت به ابتدای صفحه بازگشت به ابتدای صفحه
برچسب ها:
رادیوگفت وگو، جامه بزرگی، شخصیت حضرت زهرا، طنین یاس
نظر شما
  • مخاطبان گرامی، برای انتشار نظرتان لطفا نکات زیر را رعایت فرمایید:
  • 1- نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • 2- نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های اسلامی منتشر نمی‌شود.
  • 3- نظرات بعد از بررسی و کنترل عدم مغایرت با موارد ذکر شده تایید و منتشر خواهد شد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
اخبار پر بحث
بازگشت به ابتدای صفحه بازگشت به ابتدای صفحه
نخستین پایگاه خبری تحلیلی زنان کشور
پست الکترونیکی:
info [at] tanineyas [dot] ir
طراحی و اجرا الکا