• 22/دى/1395 - 21:30
  معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهردار تهران:
  معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهردار تهران در آیین گشایش پنجمین جشنواره تسنیم گفت: بانوان می‌توانند در مواجهه با تحریم‌ها خط‌شکن باشند.
 • 9/دى/1395 - 12:44
  یادداشت/
  توسعه اقتصادی و محقق شدن عدالت اجتماعی، چنان چه به زن به عنوان نیروی فعال و سازنده نگریسته شود، قطعاً تأثیر بسیاری در روند توسعه و افزایش کمّی و کیفی نیروی انسانی آن جامعه خواهد داشت .
 • 7/آبا/1395 - 14:06
  گزارشی از اجرای اقتصاد مقاومتی توسط زنان روستای «خوراشاد»:
  وقتي برگشتم به خوراشاد براي اينكه بافنده ها را تشويق كنم ريالي براي خودم بر نداشتم و همه درآمد را بينشان تقسيم كردم. موفقيت ما در اين نمايشگاه، روستاي خوراشاد را تكان داد. همه براي هم تعريف مي كردند كه حوله هاي زنان روستا در تهران فروش رفته است. در نتيجه اغلب زنان روستا آمدند و گفتند ما هم مي خواهيم ببافيم.
 • 14/شهر/1395 - 20:09
  گپی با یک فروشنده پوشاک در محله خزانه؛
  می گوید: گذشته از اينكه خودمان به فروش لباس‌هاي ايراني عادت كرده‌ايم، از اهالي خجالت مي‌كشيم كه لباس‌هاي خارجي به اينجا بياوريم! به هر حال سال‌هاست در اين محله زندگي مي‌كنيم. مشتري‌هاي قديمي داريم كه اين لباس‌ها را مي‌پسندند. بنابراين نمي‌توانم و نمي‌خواهم تغييري در كارم بدهم و با فروش لباس‌هاي خارجي يا مدل‌هاي آنچناني، مشتري‌ها را برنجانم.
 • 13/شهر/1395 - 11:11
  در گفت وگوی اختصاصی طنین یاس با بانوی کارآفرین مطرح شد:
  یک بانوی کارآفرین شمالی، علاوه بر تولید انواع مختلف صنایع دستی و درآمد زایی برای گذراندن زندگی توانسته تا کنون 372 شغل ایجاد کند و به چرخه اقتصاد داخلی رونق ببخشد، اما بنابر گفته های خودش بعد از گذشت 18 سال موانعی سر راهش قرار گرفته که این 372 شغل تبدیل به عددی دو رقمی و دور از انتظار شده، یعنی با مشکلات اقتصادی و رکود کشور این عدد به 12 رسیده و اکنون از آن 372 شغل ایجاد شده تنها 12 نفر زیر نظر صنایع دستی مشغولند.
 • 30/مرد/1395 - 13:00
  گفتگوی طنین یاس با مدینه اینانلو، کار آفرین موفق کشوری:
  امروزه متاسفانه یکی از معضلات زنان و دختران جوان جامعه ما داشتن محل کار سالم و به دور از مزاحمت است که متاسفانه بسیاری از زنان و دختران ما بعد از مدت کوتاه و به دلیل پیشنهاد‌های بی شرمانه ای که به آن‌ها داده می‌شود بیکار می‌شوند و این موضوع علاوه بر بیکاری به روحیه یک زن جوان جویای کار نیز آسیب می‌رساند.
 • 25/مرد/1395 - 22:25
  معرفی شغل؛
  پیش از این تمشک جزو میوه های وحشی محسوب می شد که برای مزه کردنش باید منتظر پیش کش کردن آن توسط بوته های خودرو می شدیم. مجید زمانی کسی است با کشت تمشک در زمینش این میوه وحشی را اهلی کرده است.
 • 25/مرد/1395 - 21:11
  ساده‌ترین اقدام دولت در این مورد ارائه تسهیلات به افرادی است که قصد راه‌اندازی مشاغل خانگی را دارند که البته متقاضیان زیادی دارد، اما به گفته رییس ستاد مشاغل خانگی، تجربه در کشورمان و سایر کشورها ثابت کرده است که فعالیت‌های انفرادی استمرار بالایی ندارند. زیرا همه افراد دسترسی به بازار ندارند و این‌که از صفر تا صد یک کار شامل تهیه مواد اولیه و بازاریابی پس از فروش توسط یک نفر صورت گیرد، کار دشواری است.
 • 19/مرد/1395 - 21:38
  سازمان صداوسیما راه اندازی شبکه‌ای جدید با مأموریت معرفی کالاهای تولید داخل کشور را در دستور کار خود قرار داده است.
 • 10/مرد/1395 - 13:24
  در گفت وگوی طنین یاس با بانوی هنرمند کارآفرین مطرح شد:
  یک بانوی هنرمند کارآفرین گفت: بهترین پیشنهاد من به سایر بانوان کارآفرین این است که افق دید خود را در هر کاری که هستند بالا ببرند و خودشان را محدود به کسب درامد حداقلی و رفع نیاز روزانه نکنند در اقتصاد مقاومتی بهتر است صرفا نگاه شخصی نداشته باشیم بلکه از دل همین تولیدات داخلی و خانگی، خانم‌ها به صادرات هم در آینده نزدیک فکر کنند.
 • 28/تير/1395 - 09:28
  تصاویری ازباغ خانگی با زیبایی شگفت انگیز در گیلان+عکس
  بانوی مهندس گیلانی که به کاشت و احداث باغ خانگی در حیاط خود اقدام کرده، معتقد است که پرورش گل وگیاه به او آرامش و نشاط می دهد و روحیه ی شادی و شادابی را در انسان تقویت می کند و از همه مهمتر انسان به زیبایی خالق جهان بیشتر و بهتر پی می برد.
 • 27/تير/1395 - 10:12
  گزارش طنین یاس از عدم اعتماد مردم به کالاهای ایرانی
  اگر در سطح بازار و کارگاه های کوچک بگردیم، هستند افرادی که مشغول به تولید کالای باکیفیت ایرانی اند، کالاهایی که اکثر قریب به اتفاق آنها از مواد اولیه صد در صد ایرانی ساخته شده اند، اما به راستی چرا مردم ما اقبال کمتری نسبت به این کالاها دارند؟ این عدم اعتماد به کالای ایرانی در چه دهه ای و با چه سیاستی به صورت اپیدمی در ایران شکل گرفت در حالی که بسیاری از این کالاها در کشورهای دیگر بازار گرمی دارند؟!
 • 9/تير/1395 - 10:07
  بانوی موفق کارآفرین در گفت وگو با طنین یاس:
  یک بانوی کارآفرین از دیگر دغدغه هاي فکري کارآفرينان را خريد کالاهاي خارجي با کيفيت هاي پايين توسط مردم مي داند و مي افزايد: وقتي چرخه اقتصادي خانواده ها ضعيف باشد، بانوي خانه براي هماهنگ کردن هزينه با بودجه ناچار اقدام به خريد برخي کالاهاي نامرغوب خارجي مي کند که مشابه ايراني آن با کيفيت بالاتر اما قيمت بيشتر در بازار موجود است و همين امر انگيزه ها را براي توليد کم و کمتر مي کند .
 • 9/تير/1395 - 09:35
  نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی:
  نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: برای رشد تولید داخلی باید از واردات کالاهای خارجی جلوگیری شود و به جای آن دانش و فناوری وارد کشور شود، خرید کالاهای خارجی رونق تولید و بازار کشورهای دیگر و رکود تولید و بازار کشور خودمان را به دنبال خود دارد.
 • 8/تير/1395 - 13:05
  در نشست «راهکارهای تقویت اقتصاد مقاومتی» مطرح شد:
  سردبیر هفته نامه صبح صادق در نشست «راهکارهای تقویت اقتصاد مقاومتی» با اشاره به 10 راهکار پیشنهادی رهبر معظم انقلاب در حوزه اقتصاد مقاومتی، خودکفایی در کشاورزی و تمرکز بر بهره وری را 2 راهکار اصلی رشد و تقویت اقتصاد مقاومتی در کشور دانست.

صفحه‌ها