• مشاور امور بانوان کارآفرین و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران:
  مشاور امور بانوان کارآفرین و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران برنقش بانوان صنعتگر، فعال اقتصادی و کار آفرین در حل مسئله اشتغال کشور تاکید کرد و گفت: برای حمایت بیشتر از بانوان صنعتگر و کارآفرین،باید به جای بخشی نگری که مهم ترین مانع برای تحقق شعارامسال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال را قرار داد.
 • گفت وگوی اختصاصی فریبا معصومی با طنین یاس:
  با همان حالت درازکش همش مشغول بافتن است. لحظه ای بیکار نمی‌نشیند. از صبح تا دوازده شب در غرفه خود مشغول به فروختن کار دست خود است. فریبا معصومی دختر دارای معلولیتی که در خانه به اصرار مادرش تنها به خاطر حرف مردم خودش را در خانه محبوس کرده بود امروزه با هنرهای دستی زیبایی که از خود ارائه می‌دهد به عنوان یک فروشنده برتر شناخته شده است.
 • اکثر مردم کار کردن را دوست دارند و خانم‌ها نیز از این قاعده مستثنی نیستند. در ادامه این تاپ ۱۰ لیستی تهیه کرده‌ایم از ده شغل پر درآمد و جذابی که خانم‌ها فعالیت بیشتری در آن دارند.
 • در چهارمین روز از نمایشگاه ملی صنایع دستی، از "ماه‌نسا‌‌‌‌‌‌‌ شهسوارپور" پیرترین بانوی تولیدکننده صنایع دستی، به‌عنوان "مادر صنایع‌دستی" تجلیل شد.
 • بررسی سهم زنان خانه دار در تولید ارزش افزوده
  زنان خانه دار با فعالیتی که در خانه انجام می دهند از خرج اضافی بسیاری جلوگیری می کنند که این موارد شامل آشپزی، تربیت فرزندان، نظافت منزل و ... می شود. درواقع دسترنج زنان خانه دار به طور مستقیم به مصرف اعضای خانواده می‌رسد و از این بابت درآمدی حاصل نمی شود اما کمک بسیار زیادی به اقتصاد خانواده می کند. متاسفانه کار خانه چون درآمدی ندارد برای بسیاری ارزش آن محسوس نیست اما تاثیرگذاری و کیفتی که دارد قطعا از بسیاری از موارد مشابه آن بهتر و بیشتر است.
 • معصومه محمدی، کارآفرینی با ۷۲ کتاب تالیفی
  در کتابفروشی به دنبال کتاب‌های آموزش طراحی دوخت و خیاطی می‌گردم. فروشنده چند کتاب جلوی دستم می‌گذارد. همه به اسم یک نویسنده‌اند. خط‌چین، نقطه‌چین، هاشور، خطوط منحنی، تصویر پارچه‌های برش خورده و کج و معوجی که به شکلی هنری یکدیگر را کامل می‌کنند.
 • در گفت و‌گو با یک کارآفرین مطرح شد:
  خانم عبادی از جمله زنان کارآفرین است که در زمینه خیاطی و دوخت انواع لباس‌های مردانه و زنانه در کارگاهی کوچک همراه با چند خانم مشغول به فعالیت است. وی حدود سه سال است که با سرمایه 500هزار تومانی شروع به این کار کرده است و توانسته در این مدت کوتاه چند تن از خانم‌های بی سرپرست و بدسرپرست و سایر خانم‌ها را مشغول به کار کند.
 • ماشین سازی اردبیل؛ پیشتاز در عرصه صنعت محصولات تبدیلی
  صنایع تبدیلی می تواند جلوی بیش از 25 درصد از بین رفتن محصولات کشاورزی را گرفته و از مؤثرترین راه ها برای رسیدن به اقتصاد مقاومتی است. مهندس "حسن عبداله زاده "مخترع و مدیرپروژه ماشین سازی اردبیل از جمله افرادی است که در این زمینه فعالیت های خوبی داشته است. وی با اشاره به مزیت های سرمایه گذاری روستائییان در بخش صنایع تبدیلی کشاورزی به آموزش رایگان دانش فنی خشک کردن میوه و سبزیجات و .. می پردازد.
 • بالاخره دولت یازدهم در آخرین روزهای فعالیتش یک برنامه نسبتا مدون برای غلبه بر مهم ترین بحران پیش روی کشور یعنی بیکاری ارائه کرده است. برنامه ای که گفته شده قرار است آیین نامه های اجرایی آن تا چند روز آینده تهیه شود.
 • مردمان يكي از شهرهاي ايران، ضمن حفظ اصالت و كيفيت نان ايراني، توانسته اند يك چرخه سالم و سودآور اقتصادي را نيز پايه گذاري كنند. اگر در كشور به دنبال يافتن شهري باشيم كه در آن ميزان بيكاري صفر باشد، فقط كافي است 25 كيلومتر از شهر اصفهان به سمت شمال خارج شويم تا به شهر تنورهاي هميشه روشن برسيم. كُمشچه يا شهر نان و بركت احتمالا تنها نقطه اي از كشور است كه در آن هيچكس به بركت تنورهاي پخت نان بيكار نيست.

صفحه‌ها