• اینکه هر یک از مدیران و مسئولان کشور در برنامه های مختلف دم از حمایت از کالای ایرانی بزنند و به قول رسانه ای ها بر خرید تولیدات داخلی فقط تأکید داشته باشند، آیا از این شعار دادن ها تا عملیاتی کردن حمایت از کار و کارگر ایرانی فاصله ها پر خواهد شد؟ حال سئوال اینجاست که دولت برای تحقق شعارامسال که بسیارهم حیاتی است ،چه نقشه و در واقع چه اتاق فکری تشکیل داده و آیا از همان ابتدای سال ،به اهداف مورد نظر برنامه ریزی کرده است.
 • یادداشت/ محرم محمدیان - پای حلقه مفقوده ای در میان است
  با توجه به نامگذاری شعارامسال ازسوی مقام معظم رهبری ، بزرگترین تکلیف برعهده مسئولان است که آنها هم نبایدبه شعاردادن بسنده کنند،بلکه بایددر عمل نشان دهند که حامی واقعی کالای ایرانی هستند و مردم هم با مشاهده کالای باکیفیت و با قیمت خوب و مناسب،حتما از آن خرید خواهند داشت و در غیراینصورت، باز، تنها شعارسال به مانند یدک خودروهای سنگین خواهدبود.
 • یادداشت/ محرم محمدیان
  برای افزایش مصرف کالاهای داخلی باید مثلث مردم، تولیدکننده و دستگاه های دولتی در رفع موانع پیش روی تولید و مصرف کالای داخلی گام بردارند که در صورت تحقق این مهم می توان نسبت به افزایش تولید و رفع معضلاتی مانند اشتغال و موانع رونق اقتصادی امیدوار بود.
 • نگاه ویژه رهبر معظم انقلاب به بخش مردمی " اقتصاد مقاومتی"
  رهبر انقلاب اسلامی با انتخاب نام « حمایت از کالای ایرانی» اینبار ملت را مدنظر قرار داده اند، ملتی که در شعارهای خود متذکرند که « وای اگر خامنه ای حکم جهادم دهد» وایشان حکم جهاد اقتصادی را در راستای رسیدن به اقتصاد مقاومتی از سال با 1390 با نام گذاری آن سال به اسم «جهاد اقتصادی» صادر کرده بودند و امسال در جبهه حمایت از کالای ایرانی که همان تغییر الگوی مصرف به سمت خرید از تولیدات داخلی است در صدد هستند تا در کمترین نتیجه بخشی یک ساله همین تعداد از کارگاه ها و کارخانه جات و ... ایرانی را که کارگران هموطن ما که به نوعی پدران و برادران و همسران مان هستند در آن ها مشغول به کارند حفظ و تقویت کنند.
 • یادداشت/ سمیرا خطیب زاده
  «حمایت از کالای ایرانی» موضوعی که از مدت ها پیش از آن که به عنوان شعار سال 1397 انتخاب شود، به عناوین مختلف و در دیدارهای مکرر مقام معظم رهبری از سوی ایشان مورد تاکید قرار می گرفت، همانجایی که بارها صحبت از «اقتصاد مقاومتی» می شد.
 • وقتي مردجوان توليدي لباسش را در تهران جمع كرد و تصميم گرفت همان كار را در شهر وديار پدري‌اش ادامه دهد هيچ وقت فكرش را نمي‌كرد اين كار او باعث اشتغال‌زايي براي خيلي از هم‌شهريانش شود وحتي خيلي‌ها قيد زندگي در پايتخت را بزنند و كار و كاسبي‌اشان را در شهر وديار خودشان راه بياندازند.
 • بانوی هنرمند طراح سبک ماندالابه طنین گفت:
  یک بانوی هنرمند گفت: خانم‌ها هر استعدادی را که دارند بدون اینکه به سختی و آینده آن خیلی توجه کنند ابتدا هنر و استعد خود را با عشق و علاقه و با نظم انجام دهند و در نظر داشته باشند که اقتصاد مقاومتی از کارگاه ها و کارهای کوچک خانگی شروع می شود.
 • گفت‌وگوی فردا با یک گیله زن درباره کسب‌ و کار خانگی‌شان؛
  ما همیشه در فصل تعطیلی کلاس‌ها با فشار مالی شدیدی روبه‌ رو بودیم، من و همسرم به این فکر می‌کردیم که باید منبع درآمد دیگری داشته باشیم که تابستان و زمستان نشناسد. پیش زمینه علاقه من به همکاری و کسب و کارهای فضای مجازی تشویقمان کرد که مزه خانگی «زرخنی» راه بیندازیم. کار ما با ده ظرف ترشی مخلوط، پنج ظرف ترشی شور، صدهزارتومان سرمایه و یک دنیا عشق شروع شد.
 • درحالیکه که بسیاری از جوانان نبود شغل را مشکل اصلی خود پس از پایان دانشگاه عنوان می کنند، دانش آموزان هنرستانی در سنندج، عملا اقتصاد مقاومتی می آموزند و در همان دوران تحصیل مشغول به کار می شوند.
 • در حالی که افزایش تولید ملی یکی از مهم‌ترین محورهای تحقق اقتصاد مقاومتی است واحدهای تولیدی متقاضی تسهیلات رونق تولید با مشکل بزرگی در رابطه با پرداخت این تسهیلات از سوی بانک‌ها روبه‌رو هستند.

صفحه‌ها