• 1/اسف/1395 - 12:43
  به بهانه سالگرد صدور سیاست های کلی «اقتصاد مقاومتی»
  در بند 21 سیاست های کلی «اقتصاد مقاومتی» آمده است: «تبیین ابعاد اقتصاد مقاومتی و گفتمان سازی آن بویژه در محیط‌های علمی، آموزشی و رسانه‌ای و تبدیل آن به گفتمان فراگیر و رایج ملی» که می توان «سازمان بسیج جامعه زنان کشور» را یکی از موفق ترین مراکز تبدیل اقتصاد مقاومتی به گفتمان عام و رایج جامعه دانست.
 • 30/بهم/1395 - 10:23
  در راستای اقتصاد مقاومتی
  با توجه به اینکه امروزه مدت‌زمانی که مردم صرف کار با گوشی‌های موبایل هوشمند خود میکنند بسیار بیشتر از قبل شده است و روشهاي مختلف تبليغ از جمله تبليغات محیطی، كاغذي و تلويزيوني و غیرهدفمند، هزينه هاي زيادي به كسب و كارها تحميل ميكند، شرکت دانش بنیان پیک آسا روشی به صرفه، اقتصادی و نوین برای معرفی و رونق انواع کسب و کار ارائه کرده است.
 • 26/بهم/1395 - 09:03
  در گفت وگو با بانوی کارآفرین و مدرس صنایع فرش مطرح شد:
  یک کارآفرین صنعت فرش می گوید: « من کار می کنم از 20 هزار تا .. اما حاضرم تمام این کارها را 1 دلار بفروشم! به شرط آنکه خودم صادر کننده باشم نه واسطه؛ من خواستار اینم که تولید کننده خودش صادر کننده باشد و بازار را از دست واسطه ها را در بیاورید بعد شیرهای نفت را ببندید و با همین کار فرش و صادرات آن ببینید چه اتفاقی می افتد بخدا مملکت ما از هر چیزی بیمه می شود.»
 • 24/بهم/1395 - 08:02
  بانوی برتر کارآفرین روستای اسفندان:
  بانوی کارآفرین روستای اسفندان شهرستان کمیجان از استان مرکزی از بانوان کارآفرین برتر است که کار خود را با حمایت سازمان بسیج سازندگی آغاز کرده است، کشت زغفران و اشتغال در زمینه صنایع تبدیلی از فعالیت های این بانوی روستایی است که توانسته است مسقیم و غیرمستقیم برای قریب 40 نفر اشتغال زایی نماید.
 • 20/بهم/1395 - 19:01
  معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی کشور بر لزوم تشکیل کمیته تخصصی مشاغل خانگی تاکید کرد.
 • 22/دى/1395 - 21:30
  معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهردار تهران:
  معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهردار تهران در آیین گشایش پنجمین جشنواره تسنیم گفت: بانوان می‌توانند در مواجهه با تحریم‌ها خط‌شکن باشند.
 • 9/دى/1395 - 12:44
  یادداشت/
  توسعه اقتصادی و محقق شدن عدالت اجتماعی، چنان چه به زن به عنوان نیروی فعال و سازنده نگریسته شود، قطعاً تأثیر بسیاری در روند توسعه و افزایش کمّی و کیفی نیروی انسانی آن جامعه خواهد داشت .
 • 7/آبا/1395 - 14:06
  گزارشی از اجرای اقتصاد مقاومتی توسط زنان روستای «خوراشاد»:
  وقتي برگشتم به خوراشاد براي اينكه بافنده ها را تشويق كنم ريالي براي خودم بر نداشتم و همه درآمد را بينشان تقسيم كردم. موفقيت ما در اين نمايشگاه، روستاي خوراشاد را تكان داد. همه براي هم تعريف مي كردند كه حوله هاي زنان روستا در تهران فروش رفته است. در نتيجه اغلب زنان روستا آمدند و گفتند ما هم مي خواهيم ببافيم.
 • 14/شهر/1395 - 20:09
  گپی با یک فروشنده پوشاک در محله خزانه؛
  می گوید: گذشته از اينكه خودمان به فروش لباس‌هاي ايراني عادت كرده‌ايم، از اهالي خجالت مي‌كشيم كه لباس‌هاي خارجي به اينجا بياوريم! به هر حال سال‌هاست در اين محله زندگي مي‌كنيم. مشتري‌هاي قديمي داريم كه اين لباس‌ها را مي‌پسندند. بنابراين نمي‌توانم و نمي‌خواهم تغييري در كارم بدهم و با فروش لباس‌هاي خارجي يا مدل‌هاي آنچناني، مشتري‌ها را برنجانم.
 • 13/شهر/1395 - 11:11
  در گفت وگوی اختصاصی طنین یاس با بانوی کارآفرین مطرح شد:
  یک بانوی کارآفرین شمالی، علاوه بر تولید انواع مختلف صنایع دستی و درآمد زایی برای گذراندن زندگی توانسته تا کنون 372 شغل ایجاد کند و به چرخه اقتصاد داخلی رونق ببخشد، اما بنابر گفته های خودش بعد از گذشت 18 سال موانعی سر راهش قرار گرفته که این 372 شغل تبدیل به عددی دو رقمی و دور از انتظار شده، یعنی با مشکلات اقتصادی و رکود کشور این عدد به 12 رسیده و اکنون از آن 372 شغل ایجاد شده تنها 12 نفر زیر نظر صنایع دستی مشغولند.
 • 30/مرد/1395 - 13:00
  گفتگوی طنین یاس با مدینه اینانلو، کار آفرین موفق کشوری:
  امروزه متاسفانه یکی از معضلات زنان و دختران جوان جامعه ما داشتن محل کار سالم و به دور از مزاحمت است که متاسفانه بسیاری از زنان و دختران ما بعد از مدت کوتاه و به دلیل پیشنهاد‌های بی شرمانه ای که به آن‌ها داده می‌شود بیکار می‌شوند و این موضوع علاوه بر بیکاری به روحیه یک زن جوان جویای کار نیز آسیب می‌رساند.
 • 25/مرد/1395 - 22:25
  معرفی شغل؛
  پیش از این تمشک جزو میوه های وحشی محسوب می شد که برای مزه کردنش باید منتظر پیش کش کردن آن توسط بوته های خودرو می شدیم. مجید زمانی کسی است با کشت تمشک در زمینش این میوه وحشی را اهلی کرده است.
 • 25/مرد/1395 - 21:11
  ساده‌ترین اقدام دولت در این مورد ارائه تسهیلات به افرادی است که قصد راه‌اندازی مشاغل خانگی را دارند که البته متقاضیان زیادی دارد، اما به گفته رییس ستاد مشاغل خانگی، تجربه در کشورمان و سایر کشورها ثابت کرده است که فعالیت‌های انفرادی استمرار بالایی ندارند. زیرا همه افراد دسترسی به بازار ندارند و این‌که از صفر تا صد یک کار شامل تهیه مواد اولیه و بازاریابی پس از فروش توسط یک نفر صورت گیرد، کار دشواری است.
 • 19/مرد/1395 - 21:38
  سازمان صداوسیما راه اندازی شبکه‌ای جدید با مأموریت معرفی کالاهای تولید داخل کشور را در دستور کار خود قرار داده است.
 • 10/مرد/1395 - 13:24
  در گفت وگوی طنین یاس با بانوی هنرمند کارآفرین مطرح شد:
  یک بانوی هنرمند کارآفرین گفت: بهترین پیشنهاد من به سایر بانوان کارآفرین این است که افق دید خود را در هر کاری که هستند بالا ببرند و خودشان را محدود به کسب درامد حداقلی و رفع نیاز روزانه نکنند در اقتصاد مقاومتی بهتر است صرفا نگاه شخصی نداشته باشیم بلکه از دل همین تولیدات داخلی و خانگی، خانم‌ها به صادرات هم در آینده نزدیک فکر کنند.

صفحه‌ها