• تاریخ انتشار:93/11/7 - 21:36
  • شماره مطلب:139311717122
  • تعداد نظرات:0

افزایش اعزام پزشکان زن در حج سال آینده

رییس مرکز پزشکی حج و زیارت با بیان اینکه اجرای طرح انطباق در حج گذشته، استقبال و رضایتمندی زائران را در پی داشت، از افزایش تعداد پزشکان زن اعزامی در حج سال آینده خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی طنین یاس به نقل از خبرگزاری ایرنا، «سیدعلی مرعشی» افزود: در حج سال آینده تعداد نفرات تیم پزشکی در مدینه محدودتر از مکه خواهد بود به همین منظور در مکه با همان قوت و قدرت حج گذشته عمل خواهیم کرد.

وی اظهار داشت: همچنین در کادر پزشکی حج سال آتی از حضور متخصصان داخلی به عنوان پزشکان مجموعه بیشتر استفاده خواهد شد و در حج سال آینده تعداد پزشکان زن را افزایش خواهیم داد.

رییس مرکز پزشکی حج و زیارت اضافه کرد: در حج گذشته طرح اعزام پزشکان زن برای اولین بار اجرا شد که برای انتخاب پزشکان زن با تجربه با محدودیت هایی مواجه بودیم و عموما پزشکان زن اعزامی سال اولی بودند اما در حج آتی پزشکان زن، با تجربه حج گذشته را داریم و البته پزشکان زن سال اولی را نیز در تیم پزشکی حج 94 جای خواهیم داد.

مرعشی در خصوص تعداد پزشکان اعزامی به حج سال 94 گفت: در صورتی که سیاست های سازمان حج و زیارت برای اعزام پزشکان تغییری نکند، تعداد پزشکان اعزامی به همان تعداد حج گذشته خواهد بود.

وی در خصوص شیوه انتخاب اعضای تیم پزشکی توضیح داد: هرساله 70 درصد تیم پزشکی از پزشکان دارای تجربه فعالیت در حج انتخاب می شوند و 30 درصد را از میان نیروهای سال اولی انتخاب می کنیم تا هم در ارائه خدمات کاستی و نقصی بوجود نیاید و هم نیروسازی و کادرسازی در تیم پزشکی حج انجام شود.

وی در ادامه در توضیح مسائل پزشکی و درمانی مطرح شده در دیدار هیات ایرانی با وزیر حج عربستان گفت: در جلسه دیدار با وزیر حج طرف مذاکره کننده بر دو موضوع دریافت مجوز از دفاع مدنی این کشور برای ساختمان هایی که در آنها مراکز درمانی راه اندازی می شود و همچنین دریافت مجوز راه اندازی درمانگاه ها از وزارت بهداشت عربستان تاکید داشت.

وی افزود: البته سال های قبل نیز این کار انجام می شد و خواسته سعودی ها این بود که این کار زودتر انجام گیرد که امسال بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته، در موسم عمره مجوزهای لازم برای راه اندازی مراکز درمانی حج دریافت خواهد شد تا از همان ابتدای ورود زائران به عربستان این مراکز درمانی آمادگی ارائه خدمات پزشکی به زائران را داشته باشند.

رییس مرکز پزشکی حج و زیارت در خصوص خدمات پزشکی در حج سال آتی اظهار داشت: میزان خدمات پزشکی که در حج سال آینده به زائران ارائه خواهد شد، حداقل به اندازه حج گذشته خواهد بود.

وی ادامه داد: در حج گذشته در مدینه با توجه به مدت زمان محدود یک هفته ای اقامت زائران در آن شهر، حوزه خدمات و تعداد تیم درمانی محدودتر از مکه بود، البته خدمات رسانی در همه تخصص ها را داشتیم، به عنوان نمونه خدمات دندانپزشکی در مدینه را حذف کرده بودیم و زائران در این خصوص از مراکز درمانی سعودی خدمات می گرفتند که این کار کاهش هزینه ها را در پی داشت به رغم اینکه خدمات مطلوبی هم به زائران ارائه شد.

 

انتهای پیام /غ

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.