چراغ سبز شورای اسلامی به سگ گردانی در پارک ها / شورای شهری ها تبعات این اقدام خود را می پذیرند؟
1400/04/26 - 09:29
تاریخ و ساعت خبر:
111705
کد خبر:

چراغ سبز شورای اسلامی به سگ گردانی در پارک ها / شورای شهری ها تبعات این اقدام خود را می پذیرند؟

سگ‌گردانی فقط در محل بازی کودکان در بوستان‌ها ممنوع شد! این خبری بود که با واکنش شدید کاربران فضای مجازی و افکارعمومی روبرو شد. در همین رابطه در شورای شهر یک فوریت جداسازی محل گردش حیوانات خانگی از محل بازی کودکان در بوستان‌های شهر تهران تصویب شد.در حال حاضر در اکثر بوستان‌های پایتخت با وجود ممنوعیت حضور حیوانات، حیوان‌گردانی صورت می‌گیرد و بسیاری از خانواده‌ها برای بازی کودکانشان با چالش مواجه هستند.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی طنین یاس - امیرحمزه نژاد: امنیت عمومی از جمله ملاک آسایش محسوب می شود. بدین ترتیب هر فردی که در جامعه زندگی می کند بایستی احساس امنیت کند تا به میزانی از اسایش و خوشبختی در درجه بعد برسد. این روزها موضوعاتی ناامن کننده ذهنی نه از سوی دشمنان بلکه از سوی برخی از عواملی که فرهنگ و اجتماع ایجاد کننده آن است کم نیست. از بی فرهنگی در رانندگی با سرعت زیاد که ایجاد ناامنی و خشونت می کند گرفته تا سگ گردی در پارک‌ها متاسفانه این موضوع در حال گسترش است.
این روزها شورای شهر تهران که عملکرد بسیار ضعیفی از خود به نمایش گذشته است و بیشتر در تغییر چهره فرهنگی پایتخت آنهم به طور سیاسی و جناحی تاثیرگذار بوده است و نام و اسامی معابر تهران را تغییر داده در خصوص سگ گردی در پارک ها رای عجیبی را صادر کرده است.
سگ‌گردانی فقط در محل بازی کودکان در بوستان‌ها ممنوع شد! این خبری بود که با واکنش شدید کاربران فضای مجازی و افکارعمومی روبرو شد. در همین رابطه در شورای شهر یک فوریت جداسازی محل گردش حیوانات خانگی از محل بازی کودکان در بوستان‌های شهر تهران تصویب شد.در حال حاضر در اکثر بوستان‌های پایتخت با وجود ممنوعیت حضور حیوانات، حیوان‌گردانی صورت می‌گیرد و بسیاری از خانواده‌ها برای بازی کودکانشان با چالش مواجه هستند.
جالب اینجاست که در کشورهایی که موضوع سگ گردانی در خیابان ها معمول است این قوانین آنقدر سفت و سخت است که عدم رعایت آن جریمه های سنگین به دنبال دارد و سگ های بزرگ حتما با قلاده باشند و از سوی دیگر سگ هایی که احتمال حمله آنها وجود دارند به مکان های مشخص جهت معدوم شدن فرستاده می شوند.
در همین رابطه اما دو دیدگاه با توجه به اقدام شورای شهر تهران بوجود آمده است. بسیاری عنوان می کنند که پارک ها محل آسایش مردم است و نباید افرادی با خود سگ به این مکان ها بیاروند. برخی نیز به نوعی با شعار حقوق حیوانان برای آنان نیز حق حیات متصور هستند. اما موضوع مهم اینجاست که خانواده ها و جامعه نگران بازی کردن کودکانشان در فضایی هستند که سگ ها در آن می چرخند. کودکانی که با زندگی آپارتمانی و کوچک شدن فضای تفریح حالا همین پارک ها برای آنها باقی مانده است. عدم رعایت نکات بهداشتی از جمله مواردی است که باعث مطالبه مردم شده است. برخی از مردم می گویند تمام چمن های بوستان ها از ادرار و مدفوع این حیوانات نجس و غیر قابل استفاده هستند و عملاً بی فایده شده اند. با حضور سگ ها در پارک ها کم کم تعداد افرادی که می خواهند به پارک ها بروند قطعا کم و کم تر می شود. اینکه عده ای با پز های روشنفکری عقیده غیر منطقی خود را به جامعه القا کنند نه تنها دموکرسی گفته نمی شود بلکه بیشتر فضایی نگران کننده از شهر باقی می ماند که بیشتر به التهاب و اضطراب جامعه گرایش می یابد.
مشکل دیگر این است که با قانونی کرد این عمل توسط شورای شهر تهران قطعا این موضوع با عدم رعایت برخی از افراد خودخواه با بهانه‌های واهی روشنفکری می انجامد. در اینجا هم افراد جامعه برای برخورد با این موارد به جان هم می افتند و هم پلیس که وظیفه ایجاد امنیت و نظم عمومی را دارد کاری به کارهای پرمشغله آن اضافه می شود. ازاین به بعد ماموران پلیس باید در پارک ها و معابر عمومی مستقر شوند و نسبت به سگ گردانی تذکر دهند. موضوعی که اخیرا فیلمی در مورد آن منتشر شده که باعث چالش میان پلیس و یک فرد سگ گردان شده است.
حالا مطالبه ای در این حوزه در جامعه بوجود آمده است که اعلام می کنند با حیوانات مشکلی ندارند اما این حریم باید مشخص شود. جایی که کودکان می خواهند بازی کنند نباید توسط حیوانات آلوده شود و خطر حمله آنان به کودکان ذهن خانواده ها را مغشوش کند.
حالا شورای اسلامی شهر تهران ورود سگها را به پارکها مجاز کرد و مردم از این پارکها فراری شدند. سوال مهم اینست آیا اعضای شورای شهر تهران در صورت حمله ی این حیوانات به مردم در پارکها، در محاکم پاسخگو خواهند بود!؟ بیش از ۴۵۰ نوع بیماری مشترک بین انسان و دام وجود دارد و شورای اسلامی شهر تهران همه آنها را نادیده گرفت. سوال دیگر آنست که اعضای شورا چگونه میخواهند مانع دفع مدفوع این حیوان که کاملا غریزی است، در محیط پارکها شوند؟ همچنین چه فکری برای ریزش موی این حیوان و بزاق دهان آن که کاملا طبیعی است و سلامت شهر را به خطر می اندازد، خواهند کرد؟ اگر خدایی نکرده یکی از این سگ ها به فرد یا کودکی حمله کنند و آسیبی به وی بزنند شورای شهر چه پاسخی به این موضوع خواهد داد و آیا تبعات آنرا بر عهده می گیرد. به نظر نمی رسد شورای شهر بتواند پاسخ مناسبی به واقعه تلخی که افتاده بدهد اما لااقل می توانست با بررسی بیشتر از وقوع این موارد جلوگیری کند که متاسفانه این کار انجام نشده است.
انتهای پیام/*

بازگشت به ابتدای صفحه بازگشت به ابتدای صفحه
برچسب ها:
سگ گردانی، شورای اسلامی، پارک، ا
اخبار مرتبط
ارسال نظر
  • مخاطبان گرامی، برای انتشار نظرتان لطفا نکات زیر را رعایت فرمایید:
  • 1- نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • 2- نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های اسلامی منتشر نمی‌شود.
  • 3- نظرات بعد از بررسی و کنترل عدم مغایرت با موارد ذکر شده تایید و منتشر خواهد شد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
اخبار پر بحث