• تاریخ انتشار:93/7/27 - 11:03
  • شماره مطلب:139372712695
  • تعداد نظرات:0
یک دکترای جامعه شناسی در گفت وگو با طنین یاس :

افزایش طلاق عاطفی پیامد ناگوار سریال های ماهواره/صرف هزینه های میلیاردی برای ویرانی کیان خانواده ها

یک دکترای جامعه شناسی با بیان اینکه افزایش طلاق به ویژه طلاق عاطفی یکی از پیامدهای ناگوار برنامه ها خصوصاً سریال های ماهواره ای است، گفت: دشمنان با صرف هزینه های میلیونی، برای ساخت سریال کشوری نظیر ترکیه که از نظر اعتقادی و فرهنگی با ما همزادپنداری دارند را انتخاب می کنند تا فرهنگ و اعتقادات ما را نابود کنند.

امرالله امانی دکترای جامعه شناسی در گفت وگو با خبرنگار  طنین یاس با بیان اینکه افزایش طلاق به ویژه طلاق عاطفی یکی از پیامدهای ناگوار برنامه ها خصوصاً سریال های ماهواره ای است، اظهار داشت: طلاق عاطفی، طلاقی است که زن و شوهر در کنار یکدیگر زندگی می کنند اما دلبستگی و تعهدی با هم ندارند.

افزایش طلاق عاطفی پیامد ناگوار سریال های ماهواره
 

وی افزود: در طلاق عاطفی به نوعی زن و شوهر نسبت به هم کششی ندارند،  روابط دوطرف به سردی می رود؛ رسانه ها و در رأُس آنان ماهواره از جمله عوامل افزایش طلاق عاطفی به شمار می رود.

امانی بیان کرد: هر پدیده اجتماعی و ارتباطی مجموعه ای از مزایا و معایب را همراه دارد و این مسئله یکی از روندهای پدیده های اجتماعی است؛ ماهواره به عنوان یکی از مهمترین پدیده های ارتباطی دارای معایب و مزایایی است؛ یکی از بدترین برنامه های ماهواره ای خصوصاً شبکه های فارسی زبان، پخش سریال های ترک زبان است که متأسفانه هیچ پیامی جزء تجملات، فساد و فحشا ندارد.

سازندگان سریال های ماهواره ای عموماً افرادی بی تخصص هستند

این کارشناس مسائل جامعه با بیان اینکه سازندگان سریال های ماهواره ای عموماً افرادی بی تخصص هستند، افزود: این افراد عموما درآمدشان از ساخت این سریال ها است که کشورهایی که با ما دشمنی دارند، این منابع را تأمین می کنند.

امانی بیان داشت: سریال های ماهواره ای فارسی زیان با صرف هزینه های میلیونی قصد تخریب کیان خانواده ها را دارند، دشمنان ما به خوبی دریافته اند که خانواده حیاتی ترین عضو هر کشور است و اگر پایه آن متزلزل شود، می توان به پیکره کشور ضربه بزنند.

صرف هزینه های میلیاردی برای ویرانی بنیان خانواده

وی افزود: نوع روابط در سریال های ماهواره ای متناسب با فرهنگ غالب جامعه ما نیست، روابط نامشروع جزئی از فرهنگ غرب است و نکته قابل توجه این است که این مسئله در سریال های ترک زبان به وضوح دیده می شود این در حالی است که 99 درصد مردم ترکیه مسلمان هستند و بارها به این سریال ها اعتراض کرده اند چرا که با فرهنگ و اعتقادات آنان همخوانی ندارد.

 این کارشناس مسائل جامعه ادامه داد: افرادی که قصد ضربه زدن به کشور، فرهنگ و اعتقادات ما را دارند با صرف هزینه های میلیونی، برای ساخت سریال؛ کشوری نظیر ترکیه که از نظر اعتقادی و فرهنگی با ما همزادپنداری دارند را انتخاب می کنند.

امانی خاطرنشان کرد: مردم ما باید به هوش باشند چراکه مردم ترکیه، سریال های ترک زبان که از شبکه های ماهواره ای پخش می شود را قبول ندارند و به انها معترضن اند. اما متاسفانه مردم ما ساعت ها وقت خود را صرف تماشای سریال هایی می کنند که مورد پسند کشور سازنده آن سریال ها نیست.

انتهای پیام/ح

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.