اصلاح طلبان چگونه مروج خشونت علیه زنان شده‌اند؟
1398/03/18 - 07:58
تاریخ و ساعت خبر:
33817
کد خبر:

اصلاح طلبان چگونه مروج خشونت علیه زنان شده‌اند؟

اصلاح طلبان برای حمایت از نجفی تا جایی پیش رفتند که همسر دومش را جاسوس جنسی خواندند و از سوی دیگر برخی نیز وی را خیانت کار و محکوم به مجازات کشته شدن و مهدورالدم دانستند. به نظر می رسد اصلاح طلبان بایستی در خصوص این نوع پروپاگاندا گونه از تهمت پراکنی و خشونت علیه زنان بایستی پاسخگو باشند. تاریخ در این بزنگاه خاص رفتار غیراخلاقی اصلاح طلبان علیه زنان را به نمایش گذاشت.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی طنین یاس - اصلاح طلبان همواره شعار حمایت از زنان را سر داده‌اند. شعاری نان و آبدار برای این جریان سیاسی که سبب شده سبد آرای این جناح سیاسی با اقبال بخشی از زنان روبرو شود. اما همواره در بزنگاه‌ها اصلاحات نشان داده که به این شعارها تنها به عنوان یک ابزاری برای پیشبرد اهداف سیاسی نگاه می کند و لاغیر. در این زمینه اصلاح طلبان هرگاه منفعت جناحی شان حکم کرده است حتی حامی سگ ها شده اند اما وقتی ترازوی منفعتشان در یک طرف دیگر خالی بود سکوت اختیار کرده اند.
ماجرای قتل همسر دوم شهردار اسبق تهران یکی ازهمین بزنگاه های سیاسی بود که حقیقت شعارهای اصلاح طلبان مشخص شود. اما این جریان در برابر پرونده قتل یک زن که چه رفتاری از خود بروز داده‌اند. در ادامه به بخشی از این موارد می پردازیم تا بهتر و بیشتر با ریشه شعارهای اصلاح طلبانه در خصوص مطالبات زنانه آشنا شویم.
سکوت زنانه در برابر خشونت آشکار علیه زنان: پرونده میترا استاد با پیچیدگی زیادی روبرو نیست هرچند که اصلاح طلبان سعی می کنند آنرا با سناریوسازی های مختلف پیچیده سازند تا افکارعمومی را اصل ماجرای قتل یک انسان دور سازند. اما در برابر همین موضوع زنان اصلاح طلب مطرح به را حتی و با بی اعتنایی از کنار ماجرا رد شدند. از زنان اصلاح طلبی که سکوت در این زمینه اختیار کرده اند می توان به «معصومه ابتکار» و «شهیندخت مولاوردی» تا زنان نماینده اصلاح طلب خصوصا افرادی چون «پروانه سلحشوری» نام برد. زنان شورای شهر تهران که روزی با رای آنان نجفی شهردار تهران شد نیز از همین طیف هستند. جالب اینجاست که مولاوردی که زمانی معاونت زنان و خانواده رئیس جمهور بود در توئیتی آشکار نه تنها در این زمینه سکوت کرد بلکه دیگران را نیز دعوت به سکوت در برابر این موضوع خاص کرد و نوشت: « گاهی سکوت از سر رضایت نیست گاهی سکوت سرشار از ناگفته هاست و شاید سکوت بره ها! همه سکوتها از یک جنس نیستند تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل...»
تهمت پراکنی و خشونت مضاعف علیه زنان: تهمت پراکنی های اصلاح طلبان علیه مقتولی که دستش از دنیا کوتاه است و نمی تواند از خود دفاع کند بسیار قابل تامل است. در همین باب دایره تهمت ها آنقدر زیاد و سخیف است که به نوع جالبی از خشونت علیه زنان در این زمینه می رسیم. اصلاح طلبان برای حمایت از نجفی تا جایی پیش رفتند که وی را جاسوس جنسی خواندند و از سوی دیگر برخی نیز وی را خیانت کار و محکوم به مجازات کشته شدن و مهدورالدم دانستند. به نظر می رسد اصلاح طلبان بایستی در خصوص این نوع پروپاگاندا گونه از تهمت پراکنی و خشونت علیه زنان بایستی پاسخگو باشند. تاریخ در این بزنگاه خاص رفتار غیراخلاقی اصلاح طلبان علیه زنان را به نمایش گذاشت.
پرده سوم این ماجرا تعریف و تمجید از نجفی کسی که مرتکب قتل شده و به آن اعتراف کرده است. اصلاح طلبان درحالی یک قاتل را تا حد یک انسان اخلاقی بزرگ بالا برده اند و تقدس گرایی را شروع کرده‌اند که نیک می دانند با چنین کارهایی نمی توانند جریان خود را از این قتل بزرگ تطهیر کنند. اصلاحات باید پاسخ بسیاری از سئوالات افکارعموی درباره اینکه چرا یک زن بایستی با شلیک 5 گلوله به سوی وی کشته شود، را بدهد و با تعریف و تمجید از یک متهم به قتل نمی تواند صورت مساله را پاک کند.
به هر جهت اصلاح طلبان به سه شیوه خنثی، حمایت آمیز، حمله به مقتول مروج بالاترین خشونت علیه زنان تا حد قتل و کشتار شده اند که این موضوعی است که افکارعمومی درباره آن سئوالات جدی دارد که اصلاح طلبان چه به آن پاسخ دهند چه ندهد ماهیت اصلی این جریان را نشان می دهد.
انتهای پیام/*

بازگشت به ابتدای صفحه بازگشت به ابتدای صفحه
برچسب ها:
اصلاح طلب، زنان اصلاح طلب، نجفی، قتل، میترا استاد، خشونت علیه زنان، سکوت، زنان فمینیسم
ارسال نظر
  • مخاطبان گرامی، برای انتشار نظرتان لطفا نکات زیر را رعایت فرمایید:
  • 1- نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • 2- نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های اسلامی منتشر نمی‌شود.
  • 3- نظرات بعد از بررسی و کنترل عدم مغایرت با موارد ذکر شده تایید و منتشر خواهد شد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
اخبار پر بحث
بازگشت به ابتدای صفحه بازگشت به ابتدای صفحه
نخستین پایگاه خبری تحلیلی زنان کشور
پست الکترونیکی:
info [at] tanineyas [dot] ir
طراحی و اجرا الکا