پیکر مطهر مادر چهارشهید سید داود، سید کاظم، سید کریم، سید ابوالقاسم و همسر شهید سید حمزه سجادیان صبح امروز با حضور مردم قدرشناس تهران تشییع شد، حلیمه خانم که بنابر گفته عروسش به سختی فرزندانش را بزرگ کرده و به راحتی در راه خدا و برای اسلام از آنها گذشته بود از امروز تاهمیشه به فرزندان و همسر شهیدش پیوست تا بیش از سی سال فراغ پایان بخشد." />
پیکر اسوه ایمان و ایثار، شکوه صبر و استقامت،
1398/03/19 - 13:11
تاریخ و ساعت خبر:
33838
کد خبر:
صبح امروز و با حضور مردم قدرشناس تهران

پیکر اسوه ایمان و ایثار، شکوه صبر و استقامت، "ام البنین" هشت سال دفاع مقدس ایران تشییع شد

پیکر مطهر مادر چهارشهید سید داود، سید کاظم، سید کریم، سید ابوالقاسم و همسر شهید سید حمزه سجادیان صبح امروز با حضور مردم قدرشناس تهران تشییع شد، حلیمه خانم که بنابر گفته عروسش به سختی فرزندانش را بزرگ کرده و به راحتی در راه خدا و برای اسلام از آنها گذشته بود از امروز تاهمیشه به فرزندان و همسر شهیدش پیوست تا بیش از سی سال فراغ پایان بخشد.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی طنین یاس - امروز محله بلوار ابوذر جنوبی تهران، سیاه پوش از دست دادن مادر چهارشهید سید داود، سید کاظم، سید کریم، سید ابوالقاسم و همسر شهید سید حمزه سجادیان بود. امروز صبح گویی؛ سقف آسمان به زمین نزدیک تر شده و ملائک بال های خود را برای مشایعت ام البنین هشت سال دفاع مقدس ایران باز کرده بودند، بانگ تکبیر و صوت صلوات و نام حسین فاطمه (ع).. عطر خوش بهشت و بهشتیان را در فضا آکنده بود.

دو سال پیش بود که توفیق دیدار با حلیمه خانیان برایم میسر شد. او را بانویی مؤمن، صبور، ولایتمدار، عاشق به نظام و رهرو واقعی مکتب فاطمی سلام الله و زینبی سلام الله دیدم اگر چه به " ام البنین" هشت سال دفاع مقدس معروف شده بود. همه کسانی که برای تشییع پیکر مطهر این مادر شهیدان و برای وداع آخر با او آمده بودند بربلندای قامت صبر او بر شکوه عزت و مناعت طبعش بر استواری عقیده و ایمانش هم نفس و یک دل بودند.

زن و مرد با چشمانی بر اشک نشسته از او و شهیدانش یاد می کردند و با تکبیرهای بلند و ذکر نام امام حسین علیه السلام و حضرت زهرا سلام الله قدم به قدم او را به سمت خواستگاه ایمانش یعنی مسجد ولی عصر(عج) تشییع می کردند.
یکی از بانوانی که مادر شهید را سال های می شناخت با اشاره به جمعیت کثیری که برای تشییع پیکرش آمده بودند گفت: این اجر صبری است که حلیمه خانم در فراغ همسر و فرزندان دلبندش از خود نشان داد. ما چه در زمان حیات وی و چه حال که آخرین وداع را با او انجام می دهیم نتوانستیم حتی به اندازه یک قطره خون فرزندان شهیدش قدرشناس باشیم و دین خود را به او و سایر ماردان شهدا ادا کنیم.
دختر جوانی که در بین بانوان به پوششی متفاوت داشت نیز به شال مشکی که بر سر کرده بود اشاره کرد و گفت: نگاه به این شال که شاید از نظر شما حجابی کامل باشد نکنید، من امده ام تا در مسیری قدم بردام که می دانم روح شهدای این مادر عزیز بر فراز آسمان آن هستند و دعاهایم مستجاب می شود و ان شاء الله عاقبت همه ما بخیر باشد و بتوانیم منت دار خانواده های محترم شهدا باشیم.

تابوت حلیمه خانم که مانند اسمش با صبر و قناعت تمام زندگی کرد هر چه به مسجد ولی عصر (عج) نزدیک تر می شود ذکر مصیبت ائمه و سینه زنی برای حسین فاطمه بیشتر و بیشتر می شد در طول مسیر مداح گفت: تابوتی که مادر شهیدان سجادیان و همسر شهید حمزه سجادیان را با آن بر دوش گرفته اید متبرک است به اینکه سی سال گذشته پیکر مطهر امام خمینی (ره) را با آن تشییع کردیم.
با ورود پیکر به صحن و حیات مسجد، نماز میت توسط امام جمعه موقت تهران آیت الله اقامه شد و خیل عظیم جمعیت زن و مرد بر پیکر این اسوه صبر و استقامت نماز خواندند.

معصومه کاظم سنایی، همسر شهید سید داوود کاظم سنایی در گفت وگو با خبرنگار ما گفت: مادر از روزهای دوم عید خوش احوال نبود و بخاطر بیماری ریوی در بیمارستان بستری شدند. در این مدت مثل همیشه ایشان صبور بودند، در حال ذکر بودند و دعاگوی همه. وقتی می گفتیم مادر ما را دعا می کنید، می گفت: دعا می کنم مادر و ما هم دعاگوی سلامتی ایشان بودیم.
وی در ادامه سبک زندگی مرحوم حلیمه خانیان را برگرفته از ایمان راسخ، حجاب فاطمی، صبر زینبی و ایثار حسینی دانست و افزود: به یاد دارم وقتی پیکر پنچمین شهید خانواده که پدرشوهرم بودند را آوردند من به مادر نگاه می کردم ببینم ایشان چه می گویند و چه می کنند. در آن روز مادر از امروز ما صبورتر و مقاوم تر بودند. دیدم می گویند « بمیرم الهی برایت امام که می کشید با این همه جوان شهیدی که دادید، قربانت بروم امام که دلت سوخته است برای این همه شهید.

خانم کاظم سنایی با اشاره به ولایتمدار بودن مادرشوهرش ادامه داد: بعد از امام(ره) مادر گوش به فرمان و چشم بر دهان امام خامنه ای داشت، روزی که آقا دستور به فرزند آوری دادند، مادر تا جوان ها را می دید می گفت: تنبلی نکنید ، اقا فرمودند ازدیاد نسل، فرزند بیاورد .. از مسئولین نظام دلخور بودند که چرا حرف رهبر را گوش نمی دهند، غصه می خوردند و هر کدام که به دیدارش می رفتند، توصیه می کرد پیرو رهبر باشید.
هسمرشهید سید داوود سجادیان، بیان کرد: مادر به حجاب و عفاف اهمیت بسیاری می داد تا آخرین لحظات عمر حتی با حال بدی که داشتند حجاب شان را به طور کامل حفظ می کردند و جوان ترها را به رعایت حجاب توصیه می کردند. یکی از چیزهایی که باعث ناراحتی و غصه ایشان می شد دیدن افرادی بود که حجابشان را رعایت نمی کرند.

وی با اشاره به جمعیتی که برای تشییع پیکر مادرشوهرش آمده بودند گفت: دلیل این همه عزت، خلوصی بود که ایشان داشتند و از جان دل فرزندان خود را برای حفظ اسلام و میهن اسلامی فدا کردند. من هیچ وقت ندیدم که مادر از کسی توقعی داشته باشد حتی وقتی حرف دل سرد کننده به او می زدند که چرا برای مال دنیا فرزندانت را اینگونه به جبهه فرستادی!

معصومه کاظم سنایی با استناد به خاطراتی از همسرشهیدش سید داوود سجادیان گفت: شوهرم همیشه می گفت اگر بدانید مادر با چه سختی زندگی کرد و ما را بزرگ کرد برایش گریه می کنید! برای آوردن آب روزهای سخت زمستان های دماوند تا سر چشمه می رفت و حتی یک بار گرگ ها او را دوره کرده بودند و خدا رحم کرد که آسیبی به او نزدند.. مادر با این سختی فرزندانش را بزرگ کرد و به راحتی برای دین اسلام و پایداری نظام اسلامی و حفظ ناموس وطن آن ها را در راه رضای خدا داد.

همسر شهید سید داود گفت: سید داوود متولد ۳ فرودین سال ۱۳۴۰، بعد از مدت‌ها حضور در جبهه، ۱۰ اردیبهشت ۶۱ در عملیات الی بیت‌المقدس در منطقه نورد اهواز به آرزویش رسید و شهید شد. سید کاظم متولد ۷ فرودین سال ۱۳۴۳، نیز در روند آزادسازی خرمشهر و عملیات الی بیت المقدس همراه با برادرش سید داود با اصابت ترکش از پشت سرش به شهادت رسید و پیکرش در بهشت زهرای تهران در قطعه ۲۶ دفن شده است. سید کریم متولد ۲ فروردین ۱۳۴۵ در روند اجرای عملیات والفجر مقدماتی در فکه در دی ۱۳۶۱ مفقود‌الاثر شد و سال ۱۳۷۲ آنچه از پیکرش باقی مانده بود، به دست خانواده رسید.سید ابوالقاسم متولد ۱۳۲۹ بود که فروردین ۱۳۶۲ طی عملیات والفجر یک در ابوغریب به شهادت رسید و پیکرش سال ۱۳۷۳ به خانه برگشت.
پدر شهیدان نیز در اعزام سوم خود به جبهه‌های جنگ تحمیلی در تاریخ ۱۰ دی ماه ۶۵ شاهد و ناظر همه عملیات‌های حال و آینده شد و شلمچه را کربلا و سکوی عروج خود کرد و در سه راهی شهادت به آرزوی دیرینه‌اش رسید و خود را به فرزندان شهیدش رساند.

در حین این گفت وگو تابوت مرحوم حلیمه خانیان که به راستی مانند اسمش حلیم و صبور زندگی کرد بر دوش مردم از کنار ما گذشت تا به منزلگاه همیشگی اش در جوار سایر والدین چند شهید در بهشت زهرای تهران بیارامد و ما انگشت حسرت به دندان بگزیم که یکی دیگر از الگوهای سوم ایمان و ایثار و صبر و شهامت را از دست دادیم.
انتهای پیام/*

بازگشت به ابتدای صفحه بازگشت به ابتدای صفحه
برچسب ها:
مادر شهید، چهارشهید، همسرشهید، شهیدان سجادیان، حلیمه خانیان، تشییع پیکر
اخبار مرتبط
ارسال نظر
  • مخاطبان گرامی، برای انتشار نظرتان لطفا نکات زیر را رعایت فرمایید:
  • 1- نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • 2- نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های اسلامی منتشر نمی‌شود.
  • 3- نظرات بعد از بررسی و کنترل عدم مغایرت با موارد ذکر شده تایید و منتشر خواهد شد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
اخبار پر بحث
بازگشت به ابتدای صفحه بازگشت به ابتدای صفحه
نخستین پایگاه خبری تحلیلی زنان کشور
پست الکترونیکی:
info [at] tanineyas [dot] ir
طراحی و اجرا الکا