سر این مردم کلاه نمی رود/ لااقل با ارزش های دینی بازی نکنید
1398/06/28 - 11:24
تاریخ و ساعت خبر:
35119
کد خبر:

سر این مردم کلاه نمی رود/ لااقل با ارزش های دینی بازی نکنید

افکار عمومی تا حدی به جزئیات پوشش فرزند نعمت زاده توجه کرد که نو و مجلسی و لوکس بودن این چادر و همچنین کاشت ناخن توسط وی که در خانم های مذهبی به سبب عدم اجازه و رسیدن اب وضو به انگشتان باعث باطل شدن وضو می شود و معمول نیست، این متهم را به عدم صداقت از سوی افکار عمومی متهم کرد.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی طنین یاس - امیرحمزه نژاد: موضوع نحوه حضور متهمان در دادگاه ها و نوع پوشش آنها مساله ای مهم از سوی افکار عمومی در زمانی که قوه قضاییه به سراغ محاکمه دانه درشت ها رفته است، بدل شده است.
محاکمه متهمان فساد مالی از جمله دغدغه و مطالبات مردم ایران بوده است و حالا مردم جزئیات این دادگاه ها را با دقت دنبال می کنند. مردم به طور محسوسی نحوه حضور افراد در دادگاه ها و زندگی عادی آنان را مقایسه می کنند و حتی بر اساس آن قضاوت می کنند.
نحوه حضور و پوشش فرزند وزیر اسبق دولت روحانی همین حساسیت افکار عمومی را به شدت نشان داد. وقتی شبنم نعمت زاده با چادر کاملا پوشیده پای به دادگاه گذاشت، افکار عمومی به شدت موضع گیری کرد که چرا این متهم فساد از پوششی غیر از پوشش معمول خود استفاده کرده است. ارزش معنوی پوشش چادر که از سوی این متهم برای پوشش و پنهان کردن خود از عکاسان و خبرنگاران در دادگاه مورد استفاده قرار گرفته به شدت باعث انتقاد افکار عمومی شد.
خصوصا اینکه افکار عمومی تا حدی به جزئیات پوشش فرزند نعمت زاده توجه کرد که نو و مجلسی و لوکس بودن این چادر و همچنین کاشت ناخن توسط وی که در خانم های مذهبی به سبب عدم اجازه و رسیدن اب وضو به انگشتان باعث باطل شدن وضو می شود و معمول نیست، این متهم را به عدم صداقت از سوی افکار عمومی متهم کرد.
واقعیت این است که این نوع حضور دختر نعمت زاده در دادگاه از چند جهت برای افکار عمومی ایران قابل قبول نیست و بسیاری آنرا از سوی فرزند یکی از مسئولان اسبق دولتی محکوم می کنند.
اول اینکه این پوشش با توجه به اینکه پوشش معمول خانم نعمت زاده نیست موجب هتک حرمت این پوشش می شود و آنرا تا حد لباس متهمان تقلیل می دهد که همین باعث انتقاد شدید مردم خصوصا در شبکه های اجتماعی شد. چرا در دادگاه که فرد در مظان اتهام است باید از چادر استفاده شود.
ثانیا مردم از مسئولان و خانواده های آنان انتظار دارند نه تنها اینچنین با ارزش های دینی و انقلابی بازی نکنند بلکه پاسدار آن هم باشند.
ثالثا مردم هوشیاری خود در چنین مواردی را بخوبی نشان دادند و نشان دادند بیش از برخی مسئولان مدافع ارزشها هستند.
رابعا مردم در قضاوت های خود نشان داده اند هشیارانه از هر چیز کوچکی نمی گذرند و افراد متهم بایستی صداقت را در هر چیزی خصوصا رفتار و گفتار و پوشش خود رعایت کنند تا انتظار قضاوت مثبت از سوی مردم داشته باشند.

بازگشت به ابتدای صفحه بازگشت به ابتدای صفحه
برچسب ها:
نعمت زاده، چادراشرافی، افکار عمومی،
اخبار مرتبط
ارسال نظر
  • مخاطبان گرامی، برای انتشار نظرتان لطفا نکات زیر را رعایت فرمایید:
  • 1- نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • 2- نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های اسلامی منتشر نمی‌شود.
  • 3- نظرات بعد از بررسی و کنترل عدم مغایرت با موارد ذکر شده تایید و منتشر خواهد شد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
اخبار پر بحث
بازگشت به ابتدای صفحه بازگشت به ابتدای صفحه
نخستین پایگاه خبری تحلیلی زنان کشور
پست الکترونیکی:
info [at] tanineyas [dot] ir
طراحی و اجرا الکا