«اخلاص» شرط اول و آخر بسیجی بودن/ بسیجی؛ پرچمدار وحدت و همدلی است
1398/08/30 - 08:19
تاریخ و ساعت خبر:
36491
کد خبر:
بررسی مبانی قرآنی تفکر بسیجی و نقش آن در تاریخ زندگی بشر

«اخلاص» شرط اول و آخر بسیجی بودن/ بسیجی؛ پرچمدار وحدت و همدلی است

سال ها شنیده ایم «بسیج؛ لشکر مخص خداست » بدون شک شرط اول و آخر تفکر بسیجی،اخلاص است و یکایک انسان هایی که از سراسر عالم در صراط مستقیم الهی با هدف جلب رضای خداوند اندیشه می ورزند، سخنی می گویند یا حرکتی انجام می دهند، بسیجیانی هستند که شیطان از اجیر و اسیر کردن آنها ناکام است.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی طنین یاس - عصمت میرجلالیان کارشناس ارشد فرهنگی: خداوند در آیه «56» سوره ی مبارکه «زاریات» می فرماید: «و ما خلقت جن و الانس الا لیعبدون » یعنی؛ جن و انس را جز برای عبادت نیافریدیم. مضمون آیه فوق، بیانگر این موضوع است که فرزندان آدم برای رسیدن به جایگاهی که جزعبادت کردن، کاری نکنند برخلاف تصوررایج، مسیردل انگیز و جذابی پیش روی خود دارند که تنها با یک نگرش صحیح قابل دسترسی می باشد! و آن مد نظر قرار دادن رضایت خداوند در کلیه ی مراحل زندگی است.
در آیات«39 و40» و سوره مبارکه « حجر»، شیطان رجیم ناخواسته راه نجات از فتنه های خودش را به مردم معرفی می کند! زمانی که بعد از رانده شدن از درگاه خداوند به واسطه ی منش استکباری اش به ذات الهی قسم می خورد که تمام فرزندان آدم را به گمراهی بکشاند در حالیکه تنها مخلصین را نجات یافتگان از دام ها و نیرنگ های خود اعلام می کند.
سال ها شنیده ایم «بسیج؛ لشکر مخص خداست » بدون شک شرط اول و آخر تفکر بسیجی همین است {اخلاص} و یکایک انسان هایی که از سراسر عالم در صراط مستقیم الهی با هدف جلب رضای خداوند اندیشه می ورزند، سخنی می گویند یا حرکتی انجام می دهند، بسیجیانی هستند که شیطان از اجیر و اسیر کردن آنها ناکام است.
وقتی تاریخ زندگی انبیاء را بررسی می کنیم در می یابیم: بزرگ، پرچم داران تفکر بسیجی انبیاء الهی و پیروان صدیق آنها هستند که طی قرن های متمادی، تبیین زندگی شخصی، خانوادگی و اجتماعی ایشان، بالاخص نبی مکرم اسلام و اهل بیت پاک شان، ترسیم الگوی سبک زندگی بسیجیان است. با وضعیت فعلی جهان در عصر حاضر و تلاش بی وقفه مستکبرین - که پیروان حقیقی و دست نشاندگان شیطان رجیم می باشند- برای تسلط بر ملت ها به واسطه ی در گمراهی انداختن نسل بشر، هزاران انسان آزاده در سراسر جهان به دنبال پیدا کردن راهی برای نجات خود و سایر مردم و همچنین مصونیت از فتنه های این دوران می باشند.
بدون شک قرآن کریم نسخه ی شفا بخشی برای تمام دوران هاست و براساس آیات مرتبط با تفکر بسیجی و پیام حضرت امام خمینی (ره) مبنی بر جهانی سازی این تفکر و تشکل، تمسک به اخلاص و بندگی خداوند در قالب زندگی به سبک بسیجیان، منجر به دست یابی به سعادت در دنیا و آخرت برای نسل بشر خواهد شد.
در جمهوری اسلامی ایران و پس از فرمان حضرت امام خمینی(ره) مبنی بر تشکیل بسیج، هزاران زن و مرد در این کانون، طی چهار دهه بارها مشق بندگی کرده و در مسیر حل مشکلات بندگان مظلوم خداوند قدم برداشته اند. در دهه اول فعالیت بسیج در طول هشت سال دفاع مقدس به عنوان یک برهه ی طلایی از دفاع در مقابل مستکبرین و ایادی شیطان شکل گرفت که زیباترین و دوست داشتنی ترین صحنه های اخلاص و بندگی به نمایش گذاشته شد. در دومین دهه تلاش های بی امان مؤمنین به تفکر بسیجی و رهروان راه انبیاء الهی، زمینه ساز رشد کشور گردید، به رغم خدعه های پی در پی دشمن، طی سه دهه برای از هم پاشیدن جبهه ی حق به فضل خداوند همچنان گام های استوار بزرگ مردان و بزرگ زنان بسیجی در سراسر عالم مشکلات را از سر راه بر می دارد. بسیجیانی که فرموده پیر و مرادشان امام خمینی(ره) نشان های خود را در گمنامی و بی نشانی دریافت می کنند.
در سه دهه گذشته فتنه های مستکبرین با بهره گیری از دو عنصر اقتصاد و فرهنگ رقم می خورد، فرمانده و مقتدای بسیجیان عالم، مقام معظم رهبری، فرمان جهاد فرهنگی و جهاد اقتصادی را صادر و نسخه ی شفا بخش اقتصاد مقاومتی و تلاش برای شکل دهی نظامند مقاومت و هجوم در مقابل تهاجم فرهنگی را ارائه کردند.
با بررسی سبک و سیاق شیطان برای گمراه کردن نسل بشر بر اساس آیات قرآن درمی یابیم او از روز اول کار خودش را با تفرقه افکنی بین دو برادر که هر دو پیغمبرزادگان بودند، شروع کرد و قابیل را با خدعه تا کشتن برادر خودش همراهی کرد، پس از گذشت قرن ها با بررسی هوشمندانه ی عملکرد شیطان و ازنابش در می یابیم هنوز تفرقه افکنی بین مردم، بزرگ ترین راه برد او است و در این میان بسیجیان در مسیر مقابله با شیطان همواره پرچم دار وحدت و همدلی هستند، وحدتی که زمینه ساز کار جمعی است و دست خداوند را در پی خواهد داشت « یدالله مع الجماعه»، همان دستی که به گفته خودش بالاترین دست هاست « یدالله فوق ایدیهم» .
با این رویکرد است که واقعیت پیروزی حق بر باطل حقیقتی انکار ناپذیر است هم اکنون در حالی وارد پنجمین دهه از تشکیل بسیج می شویم که ریشه عمیق آن در تاریخ بشر بالاخص نقاط نورانی درخشش آن در سبک زندگی انبیاء الهی، نبی مکرم اسلام و فرزندان پاک ایشان بالاخص حضرت اباعبدالله الحسین (ع) نوید بخش زندگی سعادتمندانه ی انسان ها در قرنی است که جهان دسترسی به خوشبختی دنیا وسعادت آخرت را بسیار دشوار و گاهی محال قلمداد می کند! در همین نزدیکی زنان، مردان، دختران و پسران بسیجی در صحنه های خدمت صادقانه به محرومین و یاری و کمک به مظلومین تحت ظلم مستکبرین به واقعی ترین شکل ممکن، خوشبخت زیستن را تجربه می کنند در حالی که به واسطه اخلاص در نیت، سعادت در جهان آخرت را ذخیره خود ساخته اند.
با بهره گیری از کلام وحی در می یابیم که چه پرمنفعت است بسیجی زندگی کردن و بسیجی رفتن که سیره عبادالرحمن و آزادگان عالم است.


بازگشت به ابتدای صفحه بازگشت به ابتدای صفحه
برچسب ها:
هفته بسیج، سبک زندگی بسیجی، بسیج در سیره اهل بیت علیهم السلام، بسیج در قران،
اخبار مرتبط
ارسال نظر
  • مخاطبان گرامی، برای انتشار نظرتان لطفا نکات زیر را رعایت فرمایید:
  • 1- نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • 2- نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های اسلامی منتشر نمی‌شود.
  • 3- نظرات بعد از بررسی و کنترل عدم مغایرت با موارد ذکر شده تایید و منتشر خواهد شد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
اخبار پر بحث
بازگشت به ابتدای صفحه بازگشت به ابتدای صفحه
نخستین پایگاه خبری تحلیلی زنان کشور
پست الکترونیکی:
info [at] tanineyas [dot] ir
طراحی و اجرا الکا