• تاریخ انتشار:95/10/8 - 09:33
  • شماره مطلب:139510840015
  • تعداد نظرات:0
تحلیل گر مسائل فرهنگی در نشست« حماسه 9 دی تجلی جهاد کبیر» مطرح کرد:

حماسه 9 دی خط بطلانی بر نقشه 20 ساله دشمن علیه نظام اسلامی/ دشمن شناسی، درک نقشه های دشمن و اقدام به موقع مهم ترین مؤلفه جهاد کبیر

یک تحلیل گر مسائل فرهنگی با بیان اینکه فتنه 88 توسط مثلث شوم آمریکا، انگلیس و اسرائیل برنامه ریزی و هدایت شده بود گفت: 9 دی تجلی جهاد کبیر ملت ایران است که در آن با بصیرت ، شناخت از دشمن، در ک نقشه های دشمن و اقدام به موقع به او " نه" قاطعانه ای گفتند و نقشه های 20 ساله اش را نقش بر آب کردند.

 نشست « حماسه 9 دی تجلی جهاد کبیر» به مناسبت بزرگداشت حماسه 9 دی در  پایگاه خبری تحلیلی طنین یاس، برگزار شد. در این نشست، معصومه حکیمیان کارشناس مسائل فرهنگی، با بیان اینکه در هشت سال دفاع مقدس، دست آمریکا، انگلیس و اسرائیل از آستین جنایتکاری به اسم صَدام بیرون آمد، گفت:  اهداف آمریکا، اسرائیل و انگلیس باعث برافروخته شدن آتش جنگ تحمیلی شد و این مثلث شیطانی تمام هشت سال جنگ را در ابعاد مختلف مدیریت کردند. 

وی بیان کرد: در طول دفاع مقدس بسیاری از جوانان برومند ایران، شهید شدند  و آن فتنه هایی که در سال های اولیه پیروزی انقلاب اسلامی علیه این نظام جمهوری اسلامی گرفته بود، زمین گیر شود و بحمدالله شد.

این تحلیل گر مسائل فرهنگی در ادامه با اشاره به این فرمایش امام خمینی(ره) که جنگ یک نعمت خفیه الهی بود، گفت: « شاید این جنگی که دشمن برای نابودی نظام اسلامی به راه انداخت، انقلاب اسلامی ما را بیمه کرد.»

حکیمیان با بیان اینکه در فتنه 88 هم، همین مثلث شوم – آمریکا، اسرائیل و انگلیس- با رویکرد جدید و در غالب دیگری خود را نشان داد، اظهارداشت: دشمن بعد از جنگ تحمیلی با علم به اینکه فرمول حملات نظامی و درگیری مرزی، پاسخ گویِ خواسته هایشان نخواهد بود، در فرایندی که بلافاصله بعد از جنگ شروع شد -یعنی بیش از 21 سال قبل از آن- برای چنین حوادث و فتنه گری هایی برنامه ریزی کرد.  

وی ادامه داد: دشمن نخستین تحرکات خود را در سال 78 آغاز کرد که نتیجه بخش نبود و 10 سال تمام پنهان شده و برنامه ریزی کرد و سال 88 بار دیگر به بهانه واهی " تقلب در انتخابات" به صحنه آمد تا برنامه های خود را برای براندازی نظام جمهوری اسلامی عملیاتی کند.  

این تحلیل گر مسائل فرهنگی در ادامه با اشاره به آیه 52 سوره مبارکه فرقان:«فَلَا تُطِعِ الْکَافِرِ‌ینَ وَجَاهِدْهُم بِهِ جِهَادًا کَبِیرً‌ا»؛ «پس از کافران پیروی نکن و به وسیله آن [قرآن] با آنها به جهادی بزرگ بپرداز» افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی در خرداد ماه امسال در دانشگاه امام حسین علیه السلام برای اولین بار روی این مضمون تأکید کردند و فرمودند:«جهاد کبیر به معنای ایستادگی و پیروی نکردن از کفار و مشرکین است.»

حکیمیان تأکید کرد: در واقع "جهاد کبیر" این است که دشمن را بشناسیم و نقشه هایش را بفهمیم و به او نه بگوییم.»

وی با بیان اینکه به موقع عمل کردند از مهم ترین شاخصه های "جهاد کبیر" است، گفت: در فتنه 88 ، خیل زیادی از مردم ما دشمن را شناختند، نقشه هایش را فهمیدند و به او نه گفتند و حماسه 9 دی را رقم زندند  ولی عده ای هم بودند که دشمن را شناختند و به او نه گفتند؛ اما با تأخیر!  

این تحلیل گر مسائل فرهنگی در ادامه با اشاره به تفاوت های عملیات های نظامی و حرکاتی چون فته 88 گفت: شناخت دشمن، طرح عملیاتش، ادوات نظامی اش و ... در کنار مرزها بسیار مشخص و قابل درک است اما سبک حملات دشمن در پدیده ای چون فتنه 88 بسیار پیچیده است و چه بسا دوستان و افرادی که اهل دیانت و قائل بر نظام جمهوری اسلامی هستند ولی به خاطر همین پیچیدگی ناخواسته در در جبهه دشمن قرار گرفتند!  که خوشبختانه زود متوجه شدند.

حکیمیان خاطرنشان کرد: باز شاهد بودیم که معنویت و هوش بالای ملت ایران و بصیرت افزایی رهبر انقلاب اسلامی و به برکت خون شهیدانی چون حسین غلام کبیری؛ ملت هوشیار بود و هوشیار تر شد و پاسخ قاطع و دندان شکنی به دشمن داد.

وی با بیان اینکه  اگر شهدا در فتنه 88 پا در میدان نمی گذاشتند و فریادشان بلند نمی شد،  شاید بیداری ملت به تأخیر می افتاد، افزود: متأسفانه تأخیر در دشمن شناسی، فهم و درک نقشه دشمن و در نتیجه عدم تحقق به موقع " جهاد کبیر" باعث بروز پیامدهایی شد  اما به برکت خون شهدا شهدا که چراغ هدایت و بیدار کننده ملت هاست، مردم بیدار شدند و با بصیرت حماسه 9 دی را رقم زدند.

این تحلیل گر مسائل فرهنگی بیان کرد: مردم ما متوجه شدند که فته 88، پدیده ای بود که نقشه اش را در کاخ سفید کشیده بودند، در تلاویو برنامه ریزی مالی شده  و در لندن عملیات روانی اش طراحی شده بود تا ریشه نظام اسلامی را به دست عواملی که در داخل نظام هستند از بیخ برکنند! از این رو ملت ما با " جهاد کبیر" در حماسه به یاد ماندی 9 دی باعث شدند« یک برهه فعالیت دشمن که برای آن 20 سال برنامه ریزی و عامل استخدام کرده بود و صد در صد به موفقیتش اطمینان داشت!، خنثی شود.»

وی با اشاره به این سخن امام خمینی(ره): « خرمشهر را خدا آزاد کرد» گفت: من معتقدم حماسه 9 دی به خواست خدا و به برکت دعای حضرت ولی عصر ارواحنا فدا  تحقق یافت و در حقیقت حماسه 9 دی را خداوند رقم زد.

این تحلیل گر مسائل فرهنگی با تأکید بر اینکه فتنه 88 نباید فراموش شد زیرا بازخوانی پرونده دشمنی مثلث شوم آمریکا، اسرائیل و انگلیس است گفت: حماسه 9 دی نه تنها نباید فراموش گردد بلکه نباید به تجلیل و تقدیر محدود شود زیرا در این روز، دست خدا بود که از آستین ملت ایران بیرون آمد و یک بار دیگر حماسه ای شکوهمند را تحقق داد که باورش نه تنها برای خودی ها سخت بلکه برای دشمن سخت تر و دردناک تر بود. 

حکیمیان در ادامه ملت ایران را ملتی بزرگ، فهیم، مقتدر، شجاع، بصیر و ولایتمداری دانست که سال 1357 " نه " بزرگی به 150 سال برنامه ریزی دشمنان استعمارگر گفت و مشت محکمی بر دهان شان زد ، در طول هشت سال دفاع مقدس با اهدا جان و مال خود از تمامیت ارضی کشورشان دفاع کرد و در 9 دی 88  برنامه ریزی 21 ساله آنها را برای از بین بردن نظام اسلامی برهم زده و طومارشان را در هم پیچید و ثابت کرد « ملت ایران توانمند تر از آن است که شما  آنها را استعمار کنید.»

وی در ادامه خطاب به ملت ایران گفت: « شما ملت عزیز و شریف ایران ده ها بار به د شمن نشان دادید که هوشمندید، نشان دادید که خوب دشمن را می شناسید و به موقع نقشه هایش را می فهمید و به موقع  جهاد کبیر می کنید، شما باید بدانید ارزش، منزلت و جایگاه تان در منظر سایر ملل و منظر نسل جدیدتان کجاست و خود را دست کم نگیرید، شما وظیفه دارید که این هوشمندی، دشمن شناسی، بصیرت و قدرت عمل تان را به نسل جدید منتقل کنید زیرا استقلال، آزادی، تعالی و زمینه سازی تمدن بزرگ اسلامی منوط به انتقال درست این فرهنگ به نسل های بعدی است. 

این تحلیل گر مسائل فرهنگی، با بیان اینکه دشمن تصویر کاملا واضحی از ملت ما دارد و از هر دری که او را برانی راهی برای نفوذ پیدا می کند، گفت: از برکات بازخوانی پرونده دشمنان در فتنه 88 و یادآوری حماسه 9 دی، بصیرت افزایی است که می تواند سد راه دشمن برای فتنه گری های بعدی باشد.

حکیمیان با اشاره به ابعاد مختلف و کارکردهای فرهنگی، سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و ... جهاد کبیر گفت:  در هر کشوری مراکز ثقلی وجود دارد و یکی از مراکز و نقاط ثقل کشور ما بحث انتخابات است، اینکه ملت ما چگونه انتخاب می کنند، نشان دهنده این است که آیا دشمن را شناخته اند و نقشه هایش را فهمیده اند و به او نه گفته اند یا نه !

وی در ادامه به " گروه توابین" بعد از قیام اباعبدالله الحسین علیه اسلام اشاره کرد و گفت: این گروه توبه کردند، شمشیر کشیدند، قیام کردند، به دشمن " نَه"  گفتند و شهید شدند اما عملکردشان به موقع نبود و در صف سهل انگاران و قرار گرفتند ما باید آنقدر قدرت بصیرت خود را بالا ببریم که نه تنها در صف دشمن قرار نگیریم حتی در صف توابین هم نباشیم، یعنی به موقع و درست اقدام کنیم.

این کارشناس مسائل فرهنگی در پایان گفت: کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا یعنی « امروز که در اینجا نشسته ایم عاشوراست و کربلا همین سرزمین است؛ ما باید بشناسیم عاشورایِ امروز چه چیز را برای ما ن اقتضی می کند و عاشورایِ فراد چه چیز دیگری را ... سرزمین کربلایِ امروز چه تکلیفی ایجاد کند و کربلایِ فردا چه تکلیفی را ...  شاید امروز تکلیفی برعهده ما است و فردا تکلیف دیگری باشد ..»

انتهای پیام/ غ

 

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.