• تاریخ انتشار:95/10/21 - 21:32
  • شماره مطلب:1395102140521
  • تعداد نظرات:0

ویترین شبکه من و تو، اختصاصی خاندان تاریخ مصرف گذشته +عکس

بخشی از تارنمای شبکه من و تو ویترین نمایشی خاطرات خاندان منقرض شده پهلوی شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی طنین یاس به نقل از جام نیـوز، با نزدیک شدن سریال معمای شاه به بخش های حساس تر و در روزهای منتهی به 26 دی ماه سالروز گریختن محمدرضا شاه از ایران حمایت از خاندان سلطنتی پهلوی در شبکه من و تو شدت گرفته است.

 

در صفحه تارنمای این شبکه که ویترین برنامه های آن است دو برنامه درباره خاندان منقرض شده پهلوی به چشم می خورد.

یکی یادآور سالروز حضور ملکه انگلیس در ایران و دیدار با شاه مخلوع و دیگری برنامه مستند"شهبانو"ست که به بهانه تقابل با سریال معمای شاه تولید و پخش شده است.

 

استفاده از نام شهبانو برای بیوه محمدرضا پهلوی نشان می دهد هنوز سناریونویسان انگلیسی شبکه من و تو سودای بازگشت دیکتاتوری به ایران را در سر دارند.

 

پیشتر، رسانه ها از پرداخت های کلان فرح دیبا به این شبکه سلطنتی وابسته به دولت پادشاهی انگلیس خبر داده بودند.

 

 

 

گفتنی است تلویزیون من و تو در آغاز فعالیت تلاش داشت خود را به عنوان یک رسانه مستقل و غیردولتی در ذهن مخاطبان معرفی کند، به همین دلیل با شعار اینترتیمنت و سرگرمی فعالیتش را آغاز کرد اما کم کم بصورتی خزنده جهت گیری های متعصبانه خود را شروع کرد.

 

این حرکت در ادمه به قدری شتاب آلود شد که صدای برخی همفکران خود در شبکه بی بی سی را نیز درآورد.

 

بطور نمونه"نگین شیرآقایی" سردبیر، مجری و خبرنگار تلویزیون دولتی بی بی سی فارسی در گفتگو با معین سعیدی به برنامه‌ها و مستندهای شبکه من و تو انتقاد کرد و به شدت از جهت دار بودن و یک طرفه بودن این مستندها گلایه کرد.

نگین شیر آقایی در این گفتگوی تصویری گفت: «من فقط یک مستندتان را دوست داشتم. بقیه مستندهای شما جهت‌دار هستند. اگر قرار است که همه مستندهایتان زاویه دار باشد آنوقت مخاطب اعتمادی به شما نمی کند.»

 

کارمند بی بی سی می افزاید: به نظر من مستندهای شما که راجع به خانواده سلطنتی ایران یا زمان پیش از انقلاب می سازید همه آنها جهت دار هستند... لحن نریشن ها کاملا جهت دارد مدل جمله بندی ها جهت دارد و هیچ جایی نظر مخالف را نمیشنوی. [مستندهای شما] طرفدار نظام سلطنتی پیش از انقلاب است. تصوری که در مستندات شما هست اینست که یک جور نگاه از بالا به پایین است و انگار که شما نشستی و داری تصمیم می گیری. مخاطب ذهن پرسش گر دارد و شما در مستندهایتان نه آن پرسش ها را مطرح می کنید و نه جواب می دهید.»

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.