• تاریخ انتشار:96/5/15 - 11:38
  • شماره مطلب:139651545015
  • تعداد نظرات:0

هر پولی که در حج هزینه شود هزار هزار برابر باز می‌گردد

امام صادق علیه السلام فرمود: حج‌گزاران و عمره‌گزاران، ره‌پویان راه خدایند. آنان در مقابل هر درهم ‍[که در حج هزینه کنند] هزار هزار درهم باز پس گیرند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی طنین یاس،حج در اصطلاح شرع مقدس، مجموعه‌ای از مناسک خاص است که یکی از ارکان زیربنایی اسلام به شمار می‌آید، چنان که در روایتی از حضرت امام باقر(علیه السلام) آمده است: بُنی الاسلام علی خمس؛ علی الصلاة والزکاة والصوم والحج والولایة؛ اسلام بر پنج پایه بنا شده است: نماز، زکات، روزه، حج و ولایت.

 

حج خواه حج واجب باشد یا مستحبّ، فضیلت و پاداش فراوان دارد و از پیامبر اعظم و اهل بیت مطهّر آن حضرت ـ صلوات الله علیهم اجمعین ـ روایات بسیاری در فضیلت حج وارد شده است.

 

امام صادق(علیه السلام) می‌فرمایند: الحاجّ والمعتمر وَفدُ الله، إن سألوهُ أعطاهم و إن دَعوهُ اجابهم و إن شفعوا شفّعهم و إن سکتوا ابتدأهم ویعوّضون بالدّرهم ألف ألف درهم

 

حج‌گزاران و عمره‌گزاران، ره‌پویان راه خدایند؛ اگر از او طلب کنند، عطا فرماید و چون او را بخوانند، پاسخ دهد و چون شفاعت کنند، بپذیرد و آن گاه که خاموشی گزینند، با آنان [به نیکی] شروع نماید و آنان در مقابل هر درهم ‍[که در حج هزینه کنند] هزار هزار درهم باز پس گیرند.

 

افکار نیوز

انتهای پیام/ غ 

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.