• تاریخ انتشار:96/5/18 - 21:50
  • شماره مطلب:139651845093
  • تعداد نظرات:0
در نامه اعضای هیئت کنگره ملی بسیج دانش آموزی خطاب به نمایندگان مجلس شورای اسلامی آمده است:

اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در دستور کار وزیر این وزارتخانه باشد/ ترویج اندیشه استکبارستیزی و انقلابی گری در کتب درسی در برنامه کاری اش باشد/از مدیران و معلمان انقلابی استفاده کند

اعضای هیئت رئیسه کنگره ملی همفکری بسیج دانش آموزی در آستانه تشکیل کابینه دولت دوازده خطاب به نمایندگان مجلس نامه ای در 9 بند نوشتند و طی آن خواستار اعتماد مجلس به وزیری برای وزارتخانه آموزش و پرورش شدند که اجرای سند تحول بنیادین، اهتمام به مسئله تربیتی و پرورشی، ترویج اندیشه های استکبارستیزی و انقلابی گری در کتب درسی و بکارگیری معلمان و مدیران انقلابی را در دستور کار خود قرار دهد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی طنین یاس،  اعضای هیئت رئیسه کنگره ملی همفکری بسیج دانش آموزی در آستانه تشکیل کابینه دولت دوازده خطاب به نمایندگان مجلس نامه ای نوشتند. در بخشی از این نامه که در 9 بند نوشته شده است دانش آموزان بسیجی به اهتمام وزیرآموزش و پرورش برای اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، سیاسی نکردن این وزارتخانه و در دستور کار قرارگرفتن مباحث پرورشی از سوی وزیرآموزش و پرورش و به کارگیری معلمان و مدیران انقلابی در این وزارتخانه و مدارس تأکید  شده است.   

متن کامل این نامه بدین شرح است

باسمه تعالی

   با سلام و احترام، با عنایت به اینکه در آستانه تشکیل کابینه دولت دوازدهم هستیم ما هیئت رئیسه کنگره ملی همفکری بسیج دانش آموزی به نمایندگی از دانش آموزان بسیجی کشور از شما نمایندگان مجلس شورای اسلامی خواستاریم که در انتخاب وزیر آموزش و پرورش نهایت دقت را به خرج دهید و به وزیری رای اعتماد بدهید که اصلح باشد و معتقد به دانش آموز محوری باشد.

لذا ویژگی هایی برای وزیر آموزش و پرورش در ادامه ذکر خواهد شد که از شما بزرگواران استدعا میکنیم که آنها را در انتخاب خود ملاک قرار دهید.

1-وزیر آموزش و پرورش باید سند تحول بنیادین آموزش و پرورش را در دستور کار وزارتخانه خود قرار دهد و نباید مثل برخی وزرای قبلی فقط در نطق مجلس مدعی اجرایی شدن این سند نباشد بلکه در عمل نیز دانش آموزان شاهد آن باشند.

2-هرگز وزیر آموزش و پرورش نباید این وزارتخانه را جناحی و سیاسی کند چرا که هرساله هزاران دانش آموز در مدارس پرورش داده می شوند و ممکن است یک اشتباه سرنوشت دانش آموزان را خراب کند.

3-در وزارتخانه آموزش و پرورش باید علاوه بر آموزش ، پرورش هم در دستور کار قرار بگیرد و به آن توجه ویژه بشود. و از معلمان و مدیران انقلابی کشور استفاده کند.

4- با توجه به فرمایش مقام معظم رهبری (مدظله العالی) درباره راهیان نور که فرمودند " راهیان نور را حرکت بسیار با برکتی میدانم " نگاه ویژه ای به اردو های راهیان نور داشته باشد.

5- با توجه به نظام برنامه ملی درسی، خواستار: الف) حذف موارد غیرضروری از سرفصل های آموزشی    ب ) ایجاد تناسب بومی و ملی مطالب با تکیه بر فرهنگ غنی ایرانی اسلامی در سه سطح " دانش، بینش و مهارت "         ج ) تربیت سیاسی دانش آموزان با تبیین اندیشه های روح بخش امام راحل (قدس سره الشریف ) و ذکر جنایات شیطان بزرگ با تاکید بر 70 جلد سند به جا مانده از لانه جاسوسی آمریکا پیرو مطالبه مقام معظم رهبری ( مد ظله العالی ).

د ) ترویج اندیشه ی استکبار ستیزی ، آزادی و انقلابی گری و رونمایی از کتب درسی با محتوای استکبار ستیزی و انقلابی  که برگرفته از اسناد لانه ی جاسوسی آمریکا و منویات رهبر کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی   (ره ) در سال تحصیلی   ه) گسترش فرهنگ اقامه نماز در سطح مدارس.      و ) تغییر شیوه های آموزش و ارزشیابی به منظور پرورش استعداد ها و سازمان ملی پرورش استعداد های درخشان در این زمینه بسیار حائز اهمیت است.     ز ) ارتباط و تعامل آموزش و پرورش با تشکل های دانش آموزی متناسب با شاخص هایی که مقام معظم رهبری ( مد ظله العالی ) در دیدار اخیر خود به ویژه دیدار با معلمان و فرهنگیان،  اتحادیه  انجمن های اسلامی و بسیجیان ذکر کرده اند.

6- با تأکید بر استقرار نظام پرداخت‌ها در آموزش و پرورش بر اساس شایسته سالاری و میزان اثرگذاری، مؤثرترین و مهم‌ترین کارکنان نظام آموزش و پرورش را معلمان عزیز معرفی نموده و خواستار تأمین کامل معیشت این عزیزان هستیم تا با خاطری آسوده به تربیت نسل آینده‌ساز کشور بپردازند و همچنین خواستار برخورد جدی با مفسدین اقتصادی که در سیستم پراهمیت آموزش و پرورش نفوذ کرده‌اند، هستیم

8- به کودکانی که توانایی مالی و امکان درس خواندن ندارند توجه ویژه ای داشته باشد چرا که استعداد  های زیادی به دلیل بی توجهی به اینگونه دانش آموزان از بین رفته است.

9- و در آخر وزیر آموزش و پرورش باید یک مدیریت جهادی و قوی داشته باشد چرا که مقام معظم رهبری راه حل رفع مشکلات را مدیریت جهادی دانسته اند و این وزیر نباید به محض ورود به این وزارتخانه از آن برود (در ۵ سال اخیر ۴ وزیر تغییر یافته اند)

امید است که نکات ذکر شده در دادن رای اعتماد به وزیر پیشنهادی دولت لحاظ گردد و ان شاالله وزیری که لایق خدمت به بیش از 13 میلیون دانش آموز است انتخاب گردد. با آرزوی توفیق روز افزون برای شما نمایندگان مجلس شورای اسلامی.

والسلام علیکم و رحمته الله و برکاته

18/5/96

هیئت رئیسه کنگره ملی همفکری بسیج دانش آموزی

انتهای پیام/ غ 

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.