• تاریخ انتشار:96/5/21 - 21:23
  • شماره مطلب:139652145137
  • تعداد نظرات:0
فتاح :

سرپرستی هزاران مسیحی توسط کمیته امداد/ «شیعیان»؛ حامی اصلی ایتام اهل «تسنن»

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) می‌گوید هزاران مسیحی در ایران زیر پوشش این نهاد قرار دارند. او گفته که حامی اغلب ایتام اهل‌تسنن کشور، شیعیان هستند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی طنین یاس، سیدپرویز فتاح در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به حمایت کمیته امداد از همه محرومان و نیازمندان تمام مردم کشور فارغ از دین و مذهب آنها اظهار کرد: کمیته امداد امام خمینی(ره)، یک نهاد فراجناحی، فراقومی و حتی فرامذهبی است که معیار عمل آن برگرفته از دین و قرآن است؛ در قرآن واژه «یتیم»، «سائل» و «محروم»، بدون هیچ پسوندی آمده و هیچ شرط و شروطی برای کمک به آنها بیان نشده است؛ حتی در دعاهای ما آمده «اللّهم اغن کلّ فقیر»؛ نگفته اغن فقرای جمهوری اسلامی؛ لذا منظور، کل فقرای عالم و جهان است؛ این نگاه دین ماست و ما بر این اساس باید حرکت می‌کردیم و ریل‌گذاری ما بر این مسیر بوده است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) با بیان اینکه خدمات این کمیته به مددجویان اهل‌سنت، دقیقاً مشابه خدماتی است که به مددجویان اهل تشیع ارائه می‌شود، افزود: حتی با توجه به اینکه مفهوم صدقه برای آنها متفاوت از مفهوم صدقه برای ماست و آنها نگاه متفاوتی نسبت به تکفل ایتام و یا زکات دارند و در گرفتن وام‌های قرض‌الحسنه، حتی یک درصد سود را هم مجاز نمی‌دانند، ما به مددجویان اهل‌سنت، وام‌های قرض‌الحسنه صفردرصد و بدون کارمزد می‌دهیم.

وی راجع به کمک‌ها و حمایت‌های مردم از محرومان فارغ از مذهب و دین نیازمندان و ایتام، گفت: امروز به‌لطف خدا، اکثر حامیان ایتام اهل تسنن، برادران آنها از اهل تشیع هستند که با شناخت کامل و طیب خاطر، حامی آنها می‌شوند و آخرین آمارهای ما نشان می‌دهد با توجه به اینکه بیشترین سهمیه حامیان به آن مناطق به‌واسطه محرومیتشان داده شد، بعد از ماه مبارک رمضان و موج کمک‌های مردمی، امروز یا ایتام بدون حامی در آن مناطق نداریم و یا تعدادشان بسیار اندک است.

فتاح در ادامه با اشاره به اعتماد هم‌وطنان اهل‌سنت به کمیته امداد گفت: به‌لطف خداوند، میزان زکاتی که برادران اهل تسنن به کمیته امداد می‌دهند، بیش از زکاتی است که اهل تشیع به ما می‌دهند و ما نیز این موارد را بین نیازمندان و محرومان خودشان توزیع می‌کنیم.

به‌گفته رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره)، امروز علاوه بر کمک و حمایت این کمیته از محرومان و مستضعفان اهل سنت و اهل تشیع، چندین هزار هموطن مسیحی که اغلب از ارامنه و آشوریان هستند تحت سرپرستی کمیته امداد قرار دارند.

انتهای پیام/غ

 

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.