• تاریخ انتشار:96/7/3 - 11:24
  • شماره مطلب:13967346752
  • تعداد نظرات:0
طنین یاس گزارش می دهد:

فاجعه میانمار در مقابل چشمان مدعیان حقوق بشر ادامه دارد!

براثر تعقیب و آزار مسلمانان روهینگیا ، دست کم چهارصد نفر کشته شده و هزاران نفر نیز خانه‌های خود را ترک کرده و به کوهستان‌ها یا بنگلادش در همسایگی میانمار پناه برده‌اند. گفته می‌شود بیش از شصت هزار خانه متعلق به مسلمانان روهینگیا هم توسط نیروهای دولتی و هواداران آنها به آتش کشیده شده است و تمامی این فجایع در برابر سکوت دهشتناک جوامع بین المللی مدعی حقوق بشر صورت می گیرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی طنین یاس، محرم محمدیان - درطول تاریخ ،انسانها شاهدخیلی ازجنایات درگوشه وکناراین گیتی بوده و هستند. اگربه تاریخ وورق های خونین موجود در آن که به خوبی ثبت شده اندنظری داشته باشیم به ذ ات و وجود خیی از خباثت ها، شکنجه و آزاری که متوجه برخی از افراد در جهان هستی می شود، پی می بریم.

در این میان مساله فلسطین، ظلم و فجایعی که برای ساکنان آن از طرف سران رژیم صهیونیستی اعمال می شود و صهیونیست ها آنها را از خانه و کاشانه شان آواره کرده و هر روز بدتر از روزگذشته  روزگار سپری می کنند از سوی جوامع بین المللی نادیده گرفته می شود و این اصلا موضوع تازه و تعجب آوری نیست! چرا که همین خود به خواب زدگان در برابر کشتار مردم قانا در زمان نخست وزیری " پرز" که طی آن 106 نفر که اکثریت آنها را کودکان و زنان تشکیل می دادند، ساکت نشسته و هیچ از نقض حقوق بشر دم نزدند.

اگر در این روند نسل کشی عمیق تر و دقیق تر نگاه کنیم متوجه می شویم که با تشکیل گروه تکفیری -صهیونیستی داعش ،توسط همین مدعیان دروغین حقوق بشر که نگارنده از آنها به عنوان مدعیان شلوغین نام می برم  که تنها در فکر منافع خویش اند ، درسوریه ، عراق، افغانستان ، پاکستان و یمن .. چه  جنایات و فجایعی آفریده اند که آدمی از بازگویی و باخوانی آن شرمش می آید و حال با افتخار می گویندکه ما داعش را بوجود آوردیم تا

در ادامه به بخشی از جنایات این مدعیان شلوغین و ایادی آنها اشاره می کنیم.
 

کشتار 1700 دانشجوی شیعه توسط داعش درعراق
 

25خرداد امسال بود که گروهک تروریستی داعش اعلام کرد: حدود 1700 دانشجوی شیعه دانشکده نیروی هوایی پایگاه نظامی "اسپایکر" واقع در استان صلاح الدین عراق را به شهادت رسانده است.در اطلاعیه داعش آمده بود که حدود 800 نفر از دانشجویان سنی پس از توبه آزاد شدند اما همگی دانشجویان شیعه با تیربار مستقیم شهید شدند.بیشتر عاملان این کشتار ازاعضای حزب منحل شده بعث هستند که اکنون به داعش پیوسته اند.

در روزهای اخیر، در گوشه ای از جهان هستی و در منطقه روهینگیای کشور میانمار، تعداد محدودی از مسلمانان ، زندگی نه چندان آرامی داشتندکه آن هم از تصمیمات مالی و جنایات برخی سلطنت نشینان غربی ،عربی و شرقی ، به نسل کشی بشری تبدیل شده است ومدعیان به اصطلاح حقوق بشری درجهان  و همچنین سازمان های مدافع انسان های مظلوم و ملل متحد که در واقع مستعمره و سیطره پولداران ،قدرتمندان و زورمداران جهان هستند سکوت پیشه کرده و کاری نمی کنند، زیرا می ترسند یا برکنار شده و یا تحریم شوند.

 

انتقاد شدید رهبر معظم انقلاب از سکوت و بی‌عملی مجامع جهانی و مدعیان حقوق بشر در قبال فجایع میانمار
 

حضرت آیت الله خامنه‌ای با اشاره به حوادث فاجعه‌آمیز میانمار، از سکوت و بی‌عملی مجامع جهانی و مدعیان حقوق بشر در قبال این فجایع به‌شدت انتقاد کردند و با تأکید بر اینکه راه حل این قضیه اقدام عملی کشورهای مسلمان و فشار سیاسی و اقتصادی به دولت بی‌رحم میانمار است، خاطرنشان کردند: جمهوری اسلامی باید علیه ظلم در هر نقطه از جهان، صریح و شجاعانه، اعلام موضع کند.

حضرت آیت الله خامنه‌ای، تقلیل فاجعه میانمار را  یک قضیه سیاسی دانسته و افزوند:مجری آن، دولت میانمار است و در رأس آن دولت نیز زنی بی‌رحم قرار دارد که برنده جایزه صلح نوبل بوده و با این اتفاقات، در واقع، مرگ جایزه صلح نوبل رقم خورد.
 

ایشان با بیان اینکه این فجایع در مقابل چشم کشورها و دولتهای اسلامی و مجامع جهانی و دولتهای ریاکار و دروغگوی مدعی حقوق بشر از سوی دولت بی‌رحم میانمار، در حال رخ دادن است، با انتقاد از اکتفا کردن دبیرکل سازمان ملل به محکوم کردن جنایات در میانمار افزودند: مدعیان حقوق بشر که گاهی برای مجازات یک مجرم در یک کشور، جنجال و هیاهو می‌کنند، در مقابل کشتار و آواره شدن دهها هزار نفر از مردم میانمار، هیچ عکس‌العملی نشان نمی‌دهند.
 

و اما آن سوی سکه

رهبر جمهوری‌خواه سنای آمریکا اعلام کرد:از قطعنامه‌ای که رهبر میانمار را بر سر رفتارشان با مسلمانان روهینگیایی هدف بگیرد، حمایت نخواهد کرد.

میچ مک‌کانل،‌ که در جریان مسائل مرتبط با میانمار است، گفت: موافق نیستم که قطعنامه‌ای علیه آنگ سان سوچی رهبر میانمار صادر شود. گمان می‌کنم او بزرگترین امید ماست که می‌تواند برمه را از جایی که الان هست، یعنی یک دیکتاتوری نظامی، به جایی که ما امید داریم ببرد.

لوئیس شاربونو، مدیر امور سازمان ملل در دیده بان حقوق بشر هم گفت :آوارگی گسترده مسلمانان میانمار به یک پاکسازی نژادی شباهت دارد، این در حالی است به نظر می‌رسد شورای امنیت سازمان ملل متحد قادر نیست این بحران را به صورت علنی و در برابر دوربین‌های خبری بررسی کند، این وضعیت واقعا وحشتناک است.

سخنگوی حزب حاکم میانمار اعلام کرد :آنگ سان سو چی، رهبر ملی، مشاور ارشد دولت و وزیر خارجه این کشور، امسال در مجمع عمومی سازمان ملل شرکت نمی‌کنند. رسانه‌های داخلی میانمار نیز احتمال داده بودند که ‘آنگ سان سو چی، به دلیل شرایط استان راخین و فشار به وی، امسال،در مجمع عمومی سازمان ملل شرکت نکند . وی سال گذشته در نخستین سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل متحد به عنوان رهبر میانمار، از تلاش‌های دولتش برای حل بحران اقلیت مسلمان دفاع کرد.

هفته گذشته پس ازبرگزاری نمازجمعه درسراسرایران اسلامی ،مردم ستمدیده وحق طلب کشورمان ،جنایات وفجایع علیه مسلمان درروهینگیای میانمار را به شدت محکوم کردندوتعدادی از ورزشکاران ،هنرمندان ومسئولان ومقامات ارشدکشورمان هم درسخنرانی ها،نمازجمعه ،تریبون های مختلف ،تلگرام واینستاگرام و....سکوت مدعیان شلوغین ،دروغین وناقضان حقوق بشررا که درمقابل جنایات وفجایع آنها ،سرلوحه برنامه های تحریمی خودقرارداده اندرا محکوم وازاین نسل کشی مسلمانان ،اعلام انزجارکردند.

این درحالی است که درگوشه وکنارجهان هم، تعدادی دلسوز بشر،با برپایی  محافل اعتراضی ،این نسل کشی بشررا محکوم کرده ومی کنند. با بازگشت به کمی عقب تر می بینیم ،خانم سوچی، رهبر حزب حاکم میانمار، جایزه صلح نوبل اش را به خاطر حمایت از حقوق بشر گرفته! اما چیزی که در این کشور در حال رخ دادن است جنایت علیه مردم بی گناه است.  واکنش رهبر میانمار به انتقادات جهانی درباره برخورد با مسلمانان روهینگیا، آنگ سان سوچی انتقادات جهانی از نحوه برخورد با مسلمانان روهینگا را ناشی از "کوه یخ اطلاعات نادرست" دانسته و از مواجهه کشورش با تروریسم سخن گفته است.

براثر تعقیب و آزار مسلمانان روهینگیا ، دست کم چهارصد نفر کشته شده و هزاران نفر نیز خانه‌های خود را ترک کرده و به کوهستان‌ها یا بنگلادش در همسایگی میانمار پناه برده‌اند. گفته می‌شود بیش از شصت هزار خانه متعلق به مسلمانان روهینگیا هم  توسط نیروهای دولتی و هواداران آنها به آتش کشیده شده است.

 

گفتنی است .....

ارتش برمه با کودتایی در سال ١٩٦٢ قدرت را در در دست گرفت و در دهه‌های بعد، به طور مستقیم یا غیرمستقیم اداره امور این کشور را در دست داشت. سرانجام در سال ٢٠١١ میلادی، در حالیکه این کشور با فشار و تحریم خارجی مواجه بود، اصلاحاتی را به اجرا گذاشت که سرانجام به برگزاری انتخابات پارلمانی آزاد سال ٢٠١٥ و پیروزی حزب اتحاد ملی برای دموکراسی به رهبری آنگ سان سوچی منجر شد. با اینهمه، ارتش همچنان موقعیت ویژه‌ا‌ی در تشکیلات سیاسی برمه دارد.

انتشار گزارش و تصاویری از وضع مسلمانان روهینگیا واکنش‌های تندی را از جمله از سوی برخی کشورهای مسلمان در پی داشته است که به خصوص سکوت آنگ سان سوچی، از برندگان صلح نوبل را هدف انتقاد شدید قرار داده‌اند.

 در مجله واشنگتن پست، سکوت مرگبار این زن در مقابل جنایت ارتش علیه مسلمانان روهینگیا، شرم آور خوانده شده است ، به طوری که ،نهاد های حامی حقوق بشر، جنایت علیه مسلمانان را اذعان کرده اند، اما خبری از اقدام عملی نیست.

این درحالی است که ازدوسال گذشته ،رژیم آل سعودهم دریمن با بمباران بخش های غیرنظامی ،هزاران نفرازمردم مسلمان  این کشوربه ویژه کودکان را به خاک و خون کشیده ومی کشد،حال سئوال اینجاست آیا آنان  این جنایات را نمی بینند.خوب می بینند اما می خواهند با این حمایت های خود، به آل سعود و حامیان آنها، سلاح فروخته و جلوی اعتراضات مردم در مقابل  کاخ های  خودرا بگیرند و می توان گفت چشم پوشی گربه ای می کنند.

با تاملی بیشتر، آیا سران اعراب که تادیروز در همه کارها پشت یکدیگر بودند و در محافل و نشست هایشان ،به اصطلاح گوشت همدیگر را هم می خوردند این جنایات رژیم آل سعود در یمن را نمی بینند؟ باید گفت: چرا، به خوبی آنرا نظاره گرهستند،اما تعصب و غیرت دینی ندارند.

به مثابه آیه شریفه ان تنصرالله ینصرکم....

 

انتهای پیام/ غ

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.