• تاریخ انتشار:96/7/19 - 14:52
  • شماره مطلب:139671947355
  • تعداد نظرات:0
به مناسبت هفته ناجا/ در گفت وگوی اختصاصی طنین یاس با سردار مقیمی مطرح شد:

کاراگاه یارهای خانم ضریب هوشی خوبی دارند/ تأکید دارم در برخی مناطق مهم کشور از کارآگاه یار خانم استفاده شود

رئیس پلیس آگاهی ناجا گفت: خوشبختانه در مجموعه پلیس آگاهی، حضور کاراگاه یار خانم بسیار داریم که این قشر از جامعه بسیار حضور فعال در آزمون‌ها دارند که بسیار دارای ضریب هوشی خوبی هستند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی طنین یاس سردار مقیمی، رئیس پلیس آگاهی ناجا، در هفته ناجا ضمن تبریک به مناسبت هفته ناجا، خبرنگاران را همکاران خود در پلیس آگاهی دانست و گفت: من اصرار دارم که خبرنگاران را همکاران خودم خطاب کنم به جهت اینکه اعقتاد دارم مجموعه پلیس آگاهی و رسانه و خبرنگاران در یک جهت در ایجاد امنیت و ایجاد جامعه ای عاری از خشونت و جرم می توانند در جامعه کمک رسان باشند.

 

رئیس پلیس آگاهی ناجا ادامه داد: سنگ بنای پلیس آگاهی در سال 1253 شمسی تحت عنوان دفتر مسروقات شکل گرفت و همکاران ما در این عرصه فعالیت‌های زیادی را از خود به ارمغان گذاشتند که بعدها طی دوره‌های مختلف به پلیس آگاهی ناجا تغییر نام گرفت.

تجربه و هوش هیجانی کاراگاه در صحنه جرم بسیار می‌تواند در کشف جرم کمک رسان باشد.

این مقام انتظامی، تجربه و هوش هیجانی را در کنار کار علمی بسیار مهم و دارای اهمیت برشمرد و افزود: به اعقتاد من کشف جرم صرفا و انحصاری از طریق علوم و فنون روز میسر نمی‌شود گر چه همه این موارد لازمه کار است اما تجربه و هوش هیجانی کاراگاه در صحنه جرم بسیار می‌تواند در کشف جرم کمک رسان باشد.

سردار مقیمی اظهار کرد: سعی کرده ایم کاراگاهان با تجربه را در کنار کاراگاهان جوان قرار دهیم تا انتقال تجربیات مفید به کاراگاهان جوان صورت بگیرد.

وی به حضور فعال کاراگاه یارهای خانم در مجموعه پلیس آگاهی ناجا اشاره کرد و گفت: خوشبختانه در مجموعه پلیس آگاهی، حضور کاراگاه یار خانم بسیار داریم که این قشر از جامعه بسیار حضور فعال در آزمون‌ها  دارند که بسیار دارای ضریب هوشی خوبی هستند.

سردار مقیمی افزود: من خودم به شخصه در یکی از مناطق مهم کشور، هر زمان که پرونده خاصی اتفاق می‌افتد تاکید دارم که پرونده به فلان خانم کاراگاه یار ارجاع داده شود و در سرکشی‌های من معمولا بهترین فردی که پاسخگوی مجموعه بوده خانم کاراگاه یار بوده است.

این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: در مجموعه تشخیص هویت پلیس آگاهی، خانم‌های بسیاری فعال هستند که در این مجموعه کار پلیسی و علمی می‌کنند که یک نمونه ریاست آزمایشگاه ما در تشخیص هویت با یک خانم است.

گفت وگو : حامد کوماهی 

انتهای پیام/ غ 

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.