• تاریخ انتشار:96/7/20 - 11:29
  • شماره مطلب:139672047421
  • تعداد نظرات:0

مصرف میوه‌های گلخانه‌ای می‌تواند باعث کمبود ویتامینD در بدن شود

از خوردن میوه‌های گلخانه‌ای که اصلاً نور آفتاب به خود ندیده‌اند، پرهیز کنید؛ این میوه‌ها از نظر املاح و الکترولیتها فقیر و بی‌چیز هستند و می‌توانند کمبود ویتامینD و الکترولیتها در بدن ایجاد کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی طنین یاس، باید دانست که بهتر است از برنج منطقه و اقلیمی که در آن زندگی می‌کنید، بخورید و از مصرف برنج وارداتی از کشورهای دیگر پرهیز داشت.

برنج هر کشوری یا اقلیمی، سازگاری با مردم همان کشور یا اقلیم را دارد حتی بهترین و مرغوبترین برنج ایرانی نیز برای مردم سایر کشورها مناسب نیست؛ این موضوع مرتبط با آب و هوا و خاک هر اقلیم است.

ترجیحاً از میوه‌های مناطق جغرافیایی که خاص همان اقلیم و بومی آن منطقه است، بخورید؛ کیوی‌، پرتقال تامسون‌، نارنگی واشنگتن، ازگیل ژاپنی، آووکادو‌، آناناس، ذرت مکزیکی و هر میوه دیگری که بومی ایران نیستند از جمله این میوه‌ها هستند.

بعضی از میوه‌ها و جالیزیها، هیبریدی و دستکاری‌شده ژنتیکی هستند؛ توصیه می‌شود از خوردن این موارد پرهیز داشته باشید؛ نخودفرنگی‌، هندوانه زرد و نارنجی‌ و هلوانجیری از جمله این موارد هستند.

ترجیحاً از میوه‌های نور آفتاب‌دیده میل شود و از خوردن میوه‌های گلخانه‌ای که اصلاً نور آفتاب به خود ندیده‌اند، پرهیز کنید؛ این میوه‌ها از نظر املاح و الکترولیتها، فقیر و بی‌چیز هستند و می‌توانند کمبود ویتامین D و الکترولیتها را در بدن ایجاد کنند؛ قارچ گلخانه‌ای‌، خیار گلخانه‌ای و موز از جمله این موارد هستند.

از میوه‌های فصل بخورید؛ از خوردن میوه‌های تابستانی در فصل پاییز و زمستان پرهیز شود؛ در شب یلدا از خوردن هندوانه‌ و در فصل زمستان از خوردن گوجه و خیار پرهیز شود.

باشگاه خبرنگاران پویا

انتهای پیام/م

 

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.