• تاریخ انتشار:96/8/13 - 09:07
  • شماره مطلب:139681348139
  • تعداد نظرات:0
مناظره علیرضا بیگی با پزشکیان درباره اقدامات دولت‌های دهم و یازدهم

مناظره ای که جوابی نداشت

مناظره‌ میان مسعود پزشکیان و احمد علیرضا بیگی نمایندگان حوزا انتخابیه تبریز ،اسکووآذرشهردرمجلس شورای اسلامی پیرامون اقدامات صورت گرفته در دولت‌های دهم و یازدهم درتالاروحدت دانشگاه تبریز برگزارشد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی طنین یاس، مناظره‌ میان مسعود پزشکیان و احمد علیرضا بیگی نمایندگان حوزا انتخابیه تبریز ،اسکووآذرشهردرمجلس شورای اسلامی پیرامون اقدامات صورت گرفته در دولت‌های دهم و یازدهم درتالاروحدت دانشگاه تبریز برگزارشد.

 

احمد علیرضابیگی، گفت: حدود دو هفته گذشته در جلسه مجمع نمایندگان آذربایجان شرقی که با حضور عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی برگزار شد در حالی شاهد وعده‌های جدید وزیر راه بودیم که بسیاری از وعده‌های پیشین آخوندی هنوز تحقق نیافته است.

 

وی، با بیان اینکه آخوندی پیش‌تر وعده تخصیص اعتبار برای طرح‌های تبریز – سهند، راه آهن میانه – تبریز و ... را داده و قرار بود برخی از آن‌ها در هفته دولت مورد بهره برداری قرار گیرد، افزود: این در حالی است که در این جلسه، مجددا شاهد وعده‌های جدیدی در خصوص همین طرحها از سوی آخوندی بودیم که این مساله مورد اعتراض بنده و برخی دیگر از نمایندگان قرار گرفت.

 

عضو مجمع نمایندگان آذربایجان شرقی  همچنین با اشاره به رفتار پزشکیان رئیس مجمع نمایندگان آذربایجان شرقی در این جلسه گفت : پزشکیان در این جلسه به عنوان رئیس مجمع و به حیث نائب رئیسی ،خواهان میانجیگری میان نمایندگان با وزیر بود، اما در این بین، موضوعی مبنی بر اینکه، زحمات شما درچهار سال گذشته به مراتب از زحمات دولت قبل در هشت سال گذشته بیشتر بوده است و از آنجایی که بنده در دولت نهم و دهم استاندار آذربایجان شرقی فعالیت داشتم نسبت به نرخ تعیین کردن پزشکیان در وسط دعوا نتوانستم سکوت کنم.

 

علیرضابیگی  همچنین گفت : از سوی دیگر ،خانم معصومه  آقاپور، نماینده مردم شبستر درمجلس شورای اسلامی ،در حمایت از پزشکیان خطاب به بنده اعلام کرد زمانی که استاندار بودید چه اقداماتی انجام دادید در همین شبستر یک جاده را سیاه کردید و تحویل مردم دادید بنده نیز اعلام کردم هنر بنده در این موضوع بود، اما شما بگویید که بعد از دوران استانداری بنده و با گذشت چهار سال چرا هنوز نتوانستید وضعیت روشنایی آن را مشخص کنید.

 

وی تاکید کرد: پس از این بحث، از آنجایی که برخی دوستان جلسه را به حاشیه می‌بردند از پزشکیان خواستم تا در برابر عموم از اقدامات آخوندی دفاع کند و بنده نیز براساس آمار و مستندات از عملکرد هشت ساله دولت نهم و دهم دفاع کنم.

 

اما درجلسه چه گذشت احمد علیرضا بیگی در آغاز مناظره گفت: امیدوارم جلسه خوبی برای تضارت آرا آشکار شدن حق باشد، تشکر کنم از دکتر پزشکیان که پذیرفتند  در این مناظره حضور یابند.

 

  بیگی افزود: همانگونه که در ابتدای برنامه اعلام  شد در پی جلسه با وزیر راه وشهرسازی ،در مجمع نمایندگان استان ، مطالبات نمایندگان مطرح شد و قول هایی که داده بودند پیگیری و موضوعات راهبردی مورد تاکید قرار گرفت.

 

وی با بیان اینکه در پاسخهای  دکتر آخوندی تناقض دیدیم، گفت:  برخلاف گفته های دکتر نوبخت که ۱۲۶ درصد تخصیص اعتبار در این حوزه اتفاق افتاده، این مسئله با صحبتهای وزیر مغایرت داشت و مورد اعتراض نمایندگان واقع گرفت.


وی  افزود: طرحهای تبریز بازرگان، راه سهند، راه اهر و قطار تبریز-میانه ازمهمترین مطالبات بود، اما  معلوم شد، وزیروشهرسازی، حرف چندانی برای گفتن ندارد و وی برای تحقق وعده‌ها ،سال ۹۷ را مطرح کرد.

 

مسعود پزشکیان، نائب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: بنده به صلاحدید امام جمعه محترم تبریز احترام میگذارم و نمیخواهم مناظره کنم، چون ،امام جمعه پیامک دادند که مناظره نکنیم.

 

وی با بیان اینکه از مناظره باکی نداشته و به  اطلاعات جامع در این خصوص احاطه کافی دارم  افزود: قدم اول وحدت است و نباید مسایل خانگی به بیرون  درز پیدا کند، به جای اینکه پرونده‌سازی کنیم مسائل را شفاف حل کنیم.

 

وی همچنین اضافه کرد: اگر در کشور گیر داریم مقصر خودمانیم، “آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند”، این حرف را قبول داریم ولی این ماییم که به جان هم افتاده ایم.

 

پزشکیان  همچنین گفت : به احترام امام جمعه تبریز ،مناظره نمیکنم، آقای بیگی هرموضوعی مطرح کنند، بنده در جلسه پرسش و پاسخ خدمت دانشجویان خواهم بود.

 

گفتنی است، پس  ازنطق  این سخنان، دکتر پزشکیان محل مناظره را ترک کرد.

 

 

خبرنگار محرم محمدیان

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.