• تاریخ انتشار:96/8/21 - 13:08
  • شماره مطلب:139682148396
  • تعداد نظرات:0
همزمان با ششمین سالگرد شهادت نخستین طلبه شهید صالحین کشور:

یادواره طلبه شهیده کربلائی زهرا دقیقی به همراه نمایش بازخوانی خطبه حضرت زینب (س) در فومن برگزار شد + تصویری

ششمین سالگرد شهاده اولین شهدای صالحین بسیج کشور طلبه شهیده کربلایی زهرا دقیقی به همراه نمایش خطبه خوانی حضرت زینب (سلام الله علیها) در مصلی نمازجمه شهرستان فومن با حضور آحاد مردم و خواهران بسیجی و مسئولین سپاه و ادارات مختلف و همچنین خانواده محترم طلبه شهیده برگزار گردید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی طنین یاس گیلان، ششمین سالگرد شهاده اولین شهدای صالحین بسیج کشور طلبه شهیده کربلایی زهرا دقیقی به همراه نمایش خطبه خوانی حضرت زینب (سلام الله علیها) در مصلی نمازجمه شهرستان فومن با حضور آحاد مردم و خواهران بسیجی و مسئولین سپاه و ادارات مختلف و همچنین خانواده محترم طلبه شهیده برگزار شد.
 

در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا نوروزیان امام جمعه موقت  و مسئول تربیت آموزش سپاه ناحیه فومن سخنانی در رابطه با مصیبت های وارده بر حضرت زینب (سلام الله علیها) و خطبه قرار ایشان در کاخ یزید ایراد نمودند. ایشان اذعان داشتند که چگونه یک زن در دفاع از ولایت و اسلام با صبر و استقامت در برابر مصیبت ها تدبیر کرده و پیام رسان کربلا و نهضت نحسینی گردیدند. اگر ضرت زینب (سلام الله علیها نبودند کربلا در کربلا می ماند. اگر دفاع از حریم ولایت نبود رسالت و امامت حضرت زین العابدین (علیها السلام) در کربلا به پایان می رسید. طلبه شهیده زیاد حب حضرت ابا عبدالله (علیه السلام) را بر دل داشتند همانطور که در آخرین دعای عرفه شان در حرم ابا عبدالله (علیه السلام) طلب شهادت در راه ایشان نمودند و در مسیر عاشقی به اهل بیت لباس شهادت را به تن کردند.
 

در ادامه نمایش بازخوانی خطبه حضرت زینب (سلام الله علیها) که توسط جمعی از خواهران و برادران بسیجی به کارگردانی خواهر مطهره پورملائی آماده شده بود اجرا شد. در این بازسازی که مسیر کاراوان اسرای حسینی از کوفه تا شام و دمشق کاخ یزید بود و خطبه قرار حضرت زینب (سلام الله علیها) باز سازی و بازخوانی شد. 
 

در پایان مراسم با نوحه و روضه اربعین حسینی توسط مداح اهل بیت حاج آقا ناصح به پایان رسید.

 

 

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.