• تاریخ انتشار:96/8/21 - 19:37
  • شماره مطلب:139682148414
  • تعداد نظرات:0
قدیری‌ابیانه:

تعطیلی کیهان هم به اندازه تیتر آن مورد سوءاستفاده دشمن قرار می‌گیرد/ جمله «آب خوردن ما به برجام بستگی دارد» هم باید مورد مواخذه قرار گیرد

فعال سیاسی گفت: اگر تیتر کیهان مورد سوءاستفاده دشمن قرار می‌گیرد، تعطیلی کیهان نیز به همان اندازه مورد سوءاستفاده دشمن واقع می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی طنین یاس، حسن قدیری‌ابیانه در گفتگو با خبرنگار فارس در اراک، اظهار داشت: انصارالله یمن بعد از ارتکاب جنایت‌های مکرر توسط عربستان و متحدانش از جمله امارات موشکی را به فرودگاه ریاض پرتاب و اعلام کرد که این اقدام علیه همه هم‌پیمان عربستان و کسانی که در بمباران مردم، مراکز شهری، بیمارستان‌ها، منازل، مساجد، مدارس و... نقش داشته‌اند، تکرار خواهد شد.

وی تصریح کرد: عربستان همواره مناطق مختلف یمن از جمله فرودگاه‌های یمن را مورد حمله قرار داده و این حق یمنی‌ها است که به این تجاوز پاسخ دهند و پاسخی که دادند بسیار کمتر از حق عربستان بود.

فعال سیاسی خاطرنشان کرد: پرتاب موشک به سمت فرودگاه ریاض و امارات به سران این کشورها تفهیم می‌کند که نمی‌توانند انتظار پاسخ نداشته باشند.

قدیری‌ابیانه ادامه داد: کیهان در حقیقت موضع انصارالله را تیتر کرد، و نوشت بعد از عربستان نوبت امارات است دلیل آن هم مشخص است، زیرا امارت همچون عربستان جنایت مکرری مرتکب شده، اما از آنجا که عربستان و امارات سعی می‌کنند اقدامات یمنی‌ها را پای ایران بنویسند و حتی بدون ارائه هیچ سندی مدعی شده‌اند که موشک‌ها ایرانی است، این مطلب را ذیل یادداشتی به سازمان ملل ارسال کرده‌اند و شورای امنیت نگران این بود که علیه ایران سوءاستفاده شود.

فعال سیاسی اظهار داشت: هم حق با کیهان است که واقعیتی را بیان کرده و هم شورای امنیت حق دارد نگران سوءاستفاده، فریبکاری و دروغ‌پردازی عربستان و امارات باشد؛ نه از این جهت که ایران نمی‌تواند در مقابل هرگونه حرکت ایذایی آنها عکس‌العمل مناسب را نشان دهد، بلکه از آن جهت که ایران نمی‌خواهد وارد درگیری نظامی شود، هرچند اگر آل‌سعود و هم پیمانانش اشتباهی در این زمینه مرتکب شوند پشیمانی آنها به چند ساعت نخواهد رسید.

قدیری‌ابیانه با اشاره به اینکه فقط تاسیسات آرامکو عربستان 2 هزار میلیارد دلار ارزش دارد، ادامه داد: عربستان نباید حماقت کند، زیرا یکی از ضررهایی را که درگیر شدن با ایران به کشور عربستان وارد می‌کند از دست دادن همین سرمایه 2 هزار میلیارد دلاری است.

فعال سیاسی گفت: ترامپ نیز گفته موشک پرتاب‌شده ایرانی بوده است، در اینجا باید گفت که اولا این موشک ایرانی نبوده، دوما این موشک از یمن پرتاب شده است و سوما آمریکا سلاح‌های مخوف را در اختیار عربستان و هم پیمانانش قرار می‌دهد تا مردم یمن را قتل عام کند.

قدیری‌ابیانه بیان کرد: این منطق ترامپ یعنی آمریکا مسؤولیت کشتار در یمن را برعهده می‌گیرد، زیرا عمدتا عربستان با استفاده از سلاح‌هایی آمریکایی مرتکب جنایت می‌شود، تیتر کیهان تیتر درستی بوده است، امارات و عربستان باید بدانند که جواب های، هوی است و باید دست از تجاوز بردارند.

فعال سیاسی افزود: کیهان مسؤول سوءاستفاده دشمن از تیترش نیست، بلکه کسانی که سوءاستفاده می‌کنند مقصر هستند، اگر قرار باشد سوءاستفاده دشمن موجب مجازات شود اعلام اینکه آب خوردن ما نیز به برجام بستگی دارد باید مورد مواخذه قرار گیرد.

قدیری‌ابیانه با بیان اینکه مشتاقانه منتظر انتشار مجدد روزنامه کیهان هستیم، افزود: به هیچ وجه اقدام به تعطیلی روزنامه کیهان را به صلاح نمی‌دانم اگر تیتر کیهان مورد سوءاستفاده دشمن قرار می‌گیرد، تعطیلی کیهان نیز به همان اندازه مورد سوءاستفاده دشمن واقع می‌شود.

انتهای پیام/ج/

 

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.