• تاریخ انتشار:96/8/22 - 10:50
  • شماره مطلب:139682248442
  • تعداد نظرات:0
سازمان انتقال خون از هموطنان تفاضای اهدای خون کرد

قریب 400 کشته و 2500زخمی / پس لرزه ها آرامش را از کرمانشاهیان گرفته است/ در برخی از شهرستان ها وضعیت بیمارستان ها مناسب نیست!

بعدد از گذشت بیش از 14 ساعت از وقوع زمین لرزه ۷.۳ ریشتر غرب‌ کشور، همچنان بر تعداد جان باختگان و مجروحان این حادثه افروده می شود و این در حالی است که پس لرزه های متعدد باعث ترس و نگرانی خانواده ها در شهرستان های غربی کشور به ویزه استان کرمانشاه است. استان کرمانشاه با بیش از 207 نفر جان باخته و شهرستان سرپل ذهاب با بیشترین تخریب در صدر جدول امدادرسانی قرار دارند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی طنین یاس، دیشب بعد از  پس لرزه ۴.۶ ریشتری حوالی مرز ایران و عراق را لرزاند؛ زمین لرزه ای به بزرگی ۷.۳ ریشتر غدر بسیاری از استان‌های غربی کشور احساس شده و آسیب‌هایی به مناطق غربی‌ وارد کرده است.

 در ساعات اولیه معاون استاندار کرمانشاه آخرین آمار کشته شدگانه زلزله دیشب را 141 نفر اعلام کرد و گفت: این آمار در حال افزایش است. اسماعیل نجار رییس سازمان مدیریت بحران نیز از آمار ضد و نقیض درباره تلفات زلزله دیشب خبر داد. زلزله دیشب که در مناطق مرزی ایران و عراق اتفاق افتاد، در استان کرمانشاه بیش از سایر نقاط خسارت داشت. زلزله در سرپل ذهاب بیشترین تلفات جانی را داشت.

جزییات اولیه زلزله دیشب .
 
رحمانی فضلی گفت: کار امداد و نجات همچنان ادامه دارد و نیروهای امدادی چادرهای اضطراری به صاحبان خانه هایی که منزلشان آسیب دیده است توزیع می کنند. وزیر کشور همچنین از صداوسیما بخاطر حضور بموقع و در صحنه و پوشش سریع حادثه و اطلاع رسانی به مردم تشکر کرد. وزیر کشور از مردم خواست تا اخبار مربوط به زلزله را تنها از رسانه ملی پیگیری کنند و به شایعات توجه نکنند.
1000 نفر در زلزله استان‌های غربی مصدوم شدند
 
سرپرست اورژانس کشور از مجروحیت هزار نفر در پی وقوع زلزله در استان‌های غربی کشور خبر داد.
 
به گزارش ایلنا، کولیوند سرپرست اورژانس کشور درباره آخرین آمار مصدومین و فوتی در زلزله غرب ایران تا این لحظه گفت: شهرستان سرپل ذهاب ٧١ کشته، ثلاث باباجانی١٠ کشته و تعداد مجروحان به هزار نفر رسیده است.
بیماران و پرسنل بیمارستان سرپل ذهاب در زیر آوار ساختمان مدفون شدند
 
نماینده مردم سرپل ذهاب در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: تعداد کشته‌شدگان زلزله اخیر در منطقه سرپل ذهاب بیشتر از تعدادی است که در رسانه‌ها اعلام می‌شود.
 
فرهاد تجری در رابطه با زلزله در منطقه سرپل ذهاب گفت: این منطقه با محرومیت‌های بسیاری به‌خصوص در بخش درمانی مواجه است و با توجه به این اتفاق، مراکز با کمبودهای بسیاری مواجه هستند.
 
وی افزود: سرپل ذهاب یک بیمارستان دارد که آن هم در این حادثه تخریب شده است. بیماران و پرسنل این بیمارستان  در زیر آوار ساختمان مدفون شده و امکان ارائه خدمات از جانب این مرکز وجود ندارد.
 
نمانیده مردم سرپل ذهاب تاکید کرد: به دلیل نبود امکانات و همچنین امکانات پایین در جاده‌های این منطقه امکان امدادرسانی به سختی وجود دارد و به همین خاطر مردم در حال امدادرسانی هستند.
 
تجری که به همراه سرپرست اورژانس در راه عزیمت به محل وقوع حادثه است، اظهار داشت: تا این لحظه بالای ۱۵ نفر از اعضای خانواده‌ام در این حادثه جان باخته‌اند.
 
وی ادامه داد: تعداد کشته‌شدگان زلزله اخیر در منطقه سر پل ذهاب بیشتر از تعدادی است که در رسانه‌ها اعلام می‌شود. طی تماس‌هایی که خانواده‌ها از این نقاط داشته‌اند بسیاری از اعضای این خانواده‌ها در زیر آوار مدفون شده‌اند.
عبدالرضا رحمانی‌فضلی در گفت‌وگو با شبکه خبر با بیان اینکه امدادرسانی به زلزله‌زدگان در حال انجام است گفت: بالگردها به علت اینکه شب بود نمی‌توانستند پرواز کنند. تمام تلاش نیروهای امدادی این است که به مناطق دسترسی پیدا کنند ما نگران روستا‌ها هستیم.
 
وزیر کشور خاطرنشان کرد: برق مناطق قطع شده بود که تاکنون 60 تا 70 درصد مناطق وصل شده است.
 
رحمانی فضلی گفت: نیروهای ارتش، سپاه، بسیج، وزارت نیرو و وزارت بهداشت در منطقه حضور دارند مردم نیز کمک می‌کنند و کارها به دقت پیگیری می‌شود.
 
صدور دستورات لازم را برای امدادرسانی و رسیدگی به مردم مناطق زلزله‌زده توسط روحانی
 
رییس‌جمهور دستورات لازم را برای امدادرسانی و رسیدگی به مردم مناطق زلزله‌زده غرب کشور صادر کرد.
 
 دکتر حسن روحانی شامگاه یکشنبه در تماس تلفنی با عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور در جریان روند امدادرسانی به زلزله‌زدگان و رسیدگی به وضعیت منطقه قرار گرفت و دستورات لازم را در این خصوص صادر کرد.
مدارس شهرستان مریوان استان کردستان تعطیل شد ، فرماندار شهرستان مریوان از تعطیلی مدارس مریوان در روز دوشنبه 22 آبان خبر داد.
 
به گزارش ایلنا، با تصمیم ستاد بحران شهرستان مریوان و تایید فرماندار، مدارس شهرستان مریوان در همه مقاطع تحصیلی امروز تعطیل شدند. محمد شفیعی، فرماندار شهرستان مریوان با تایید این خبر گفت: با توجه به اینکه تعداد زیادی از مردم هم اکنون بیرون از منازل خود به سر می برند برای رفاه حال شهروندان همه مدارس مریوان امروز دوشنبه در نوبت صبح تعطیل است.
 
هرمزگان  و بوشهر هم لرزید
 
مرکز لرزه‌نگاری کشوری زلزله‌ای به بزرگی 3.5 ریشتر در مرز استان‌های هرمزگان و فارس -حوالی درز(هرمزگان) را اعلام کرد.
 
این زمین لرزه ساعت 03:32:49 به‌طول جغرافیایی55.58 و عرض جغرافیایی27.73  باعمق10 کیلومتر  در 21 کیلومتری درز (فارس)، 33 کیلومتری فین (هرمزگان) و33  کیلومتری رویدر (هرمزگان) به وقوع پیوسته است.

در بروز این وقایع همزمان با امداد و نجات افراد آسیب دیده که در هر ساعت بر تعداد آنها افزوده می شود و اکنون صبح روز دوشنبه 22 آبان ماه تعداد جان باختگان بیش از دویست نفر و مجروحان به بیش از دوهزار و پانصد نفررسیده است ، تأمین امنیت مردم و محافظ از اموال آنها است . به ویژه در شهرهایی که بیشترین خسارت را داشته اند این امر باید با دقت بیشتری پی گیری شود. 
 
استان کرمانشاه بیشترین جانباخته و شهرستان سرپل ذهاب ، بیشترین تخریب را داشته است
 
از این رو  در کرمانشاه و سرپل ذهاب که بیشترین خسارات را متحمل شده اند به گونه ای که بنابر خبرهای واصله چهره شهر سرپل ذهاب بسیار تغییر کرده و همچنان مردم با قطعی برق رو به رو هستند، فرمانده انتظامی استان کرمانشاه از ممنوعیت اسباب کشی خبر داده است. همچنین با توجه به تخریب بیمارستان ها و بالا بودن آمار مجروحان به ویژه در شهرستان سرپل ذهاب ، لوزم برپایی بیمارستان صحرایی و همچنین انتقال بیماران به سایر مناطق باید مهیا شود که بنابرگفته فرماندار این شهرستان این دست اقدامات در حال اجرا است.  
 
پس لرزه های  زلزله شدید 7.3 ریشتری کرمانشاه همچنان ادامه دارد 
 
بیش از 117 پس لرزه رخ داده  آخرین آمار تلفات تا کنون 214 کشته ، مجروحین 2504 نفر احتمال افزایش تلفات همچنان ادامه دارد. مرکز زلزله ازگله سرپل ذهاب نزدیکی کرمانشاه است.
 
 محل وقوع: استان کرمانشاه - حوالی ازگله
 
 تاریخ و زمان وقوع به وقت محلی: 1396/08/21 21:48:16
 
طول جغرافیایی: 45.9
 
عرض جغرافیایی: 34.84

 
عمق زمین‌لرزه: 111 کیلومتر
 
 نزدیک‌ترین شهرها:
 
5 کیلومتری ازگله (کرمانشاه)
 
25 کیلومتری تازه آباد (کرمانشاه)
 
37 کیلومتری باینگان (کرمانشاه)
 
     
 نزدیکترین مراکز استان:
 
112 کیلومتری سنندج
 
1222 کیلومتری کرمانشاه
 
زلزله در همدان، اراک، زنجان، اهواز، ایلام، سنندج، کرمانشاه، تبریز، ارومیه، اردبیل و چند شهر دیگر نیز احساس شده است.
 
برخی خبرها همچنین از وقوع زلزله در استان‌های مرکزی، آذربایجان‌شرقی، آذربایجان غربی، کردستان، بوشهر و خوزستان حکایت دارد.
 
زلزله شدید در ایلام ‌مردم را سراسیمه به خیابان‌ها کشاند.
 
در پی وقوع زمین لرزه بسیار شدید در قصرشیرین برق این شهرستان مرزی قطع شد و بعلت پس لرزه ها مردم در خیابان‌ها سرگردان هستند. ترافیک در مناطق زلزله زده سنگین است.
 
در استان کرمانشاه سه روز عزای عمومی اعلام شده  مقام معظم رهبری به سازمان های نظامی و غیر نظامی و دولت  تاکید فرمودند با جدیت به کمک زلزله زدگان بشتابند  تا از افرایش تلفات جلوگیری شود.
 
آماده باش سازمان بسیج کشور برای کمک رسانی رحمانی فضلی وزیر کشور گفت: نگران مردم و مجروحان  در روستاها هستیم  
 
بیمارستان های صحرائی در مناطق زلرله زده 
 
این زلزله در ایران و عراق شدید بوده . کویت و کشورهای دیگر و استان های شمالی کشورمان را نیز لرزاند.
 
 سازمان انتقال خون از هموطنان تفاضای اهدای خون کرد 
 
مردم مناطق زلزله زده  با مشکل آب شرب روبرو هستند  و این در حالی است که دبیرکل سارمان ملل متحد پیام تسلیت و همدردی ارسال کرد.
 
این خبر به روز رسانی می شود

گزارش - رضاخدری ./ انتشار دهنده توکلی 

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.