• تاریخ انتشار:96/8/22 - 23:52
  • شماره مطلب:139682248494
  • تعداد نظرات:0

تربیت پسران شدیدا تحت تاثیر نقش پدران قرار دارد

پدرها دارای نقش خاصی در زندگی پسران هستند، چون الگوی مرد بودن در ذهن‌ها آن‌ها تحت تاثیر رفتارهای پدر قرار دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی طنین یاس، پدرها دارای نقش خاصی در زندگی پسران هستند، چون الگوی مرد بودن در ذهن‌ها آن‌ها تحت تاثیر رفتارهای پدر قرار دارد. بنابراین به پسرتان نشان دهید که چطور باید به منزلت انسان‌ها احترام بگذارد، و صداقت و احترام را در برخورد با دیگران رعایت کند.

رعایت این نکات می‌توانند کمک کنند تا پسرتان در آینده به مردی مسئولیت‌پذیر و دلسوز و پدری خوب تبدیل شود. پسرانی که از حضور مطلوب پدر در زندگی بهره‌مند هستند، در سال‌های آتی زندگی کمتر از دیگران به ارتکاب جرم روی می‌آورند. علاوه بر این، پسرانی که از سوی پدرشان مورد تحسین قرار می‌گیرند و سعی می‌کنند که از رفتارهای مناسب پدرشان تقلید کنند، نمرات بالاتری را در آزمون‌های مربوط به قضاوت اخلاقی، ارزش‌های اخلاقی و قانون‌پذیری به دست می‌آورند.

پسرانی که از نظر هویت نسبت درستی با پدر ندارند، معمولا با بی‌میلی نسبت به پذیرش مسئولیت رفتارهای خودشان مواجه می‌شوند، در خودکنترلی به مشکل برمی‌خورند و رفتارهای پرخاشگرانه بیشتری را در مدرسه از خود بروز می‌دهند.

پسرانی که از سوی پدر حمایت می‌شوند، ‌معمولا مشکلات رفتاری کمتری دارند و بهتر با افراد دیگر برخورد می‌کنند. علاوه بر این، کنترل احساسات پسران نیز تحت تاثیر رفتارهای پدر و نقش خاص او قرار دارد.

سلامتیسم

انتهای پیام/م

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.