• تاریخ انتشار:96/8/23 - 16:47
  • شماره مطلب:139682348516
  • تعداد نظرات:0

در محیط کار کفش پاشنه بلند نپوشید!

پوشیدن کفش‌های پاشنه‌دار با ابتلا به درد عضلانی-اسکلتی و واسکولیت ناشی از افزایش حساسیت (HV) مرتبط است. به‌گفته محققان، اثرات جسمانی این کار می‌تواند بدن را «از ستون فقرات گرفته تا انگشتان پاها» تحت تاثیر قرار بدهد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی طنین یاس، محققان دانشگاه آبردین پس از بررسی جامع اخیرشان اعلام کردند که پوشیدن کفش‌های پاشنه‌دار در محل کار می‌تواند به سلامتی زنان آسیب برساند. گزارشی از بررسی آنان در BMC Public Health منتشر شده است.

آنان در این بررسی و برای اولین بار،‌ آسیب‌های جسمانی ناشی از پوشیدن کفش‌های پاشنه‌دار را در کنار تاثیرات فرهنگی و اجتماعی آن‌ها مورد ارزیابی قرار دادند.

یافته‌های آنان پس از بررسی جامع درباره چندین مورد از مطالعات مهم در این زمینه نشان دادند که پوشیدن کفش‌های پاشنه‌دار با ابتلا به درد عضلانی-اسکلتی و واسکولیت ناشی از افزایش حساسیت (HV) مرتبط است. به‌گفته محققان، اثرات جسمانی این کار می‌تواند بدن را «از ستون فقرات گرفته تا انگشتان پاها» تحت تاثیر قرار بدهد.

دکتر ماکس بارنیش (مسئول این مطالعه) می‌گوید: «از منظر بررسی ما کاملا واضح است که علی‌رغم مدارک علمی زیاد و قانع‌کننده‌ای که درباره مضرات پوشیدن کفش‌های پاشنه‌دار داریم، با مجموعه‌ پیچیده‌ای از دلایل اجتماعی و فرهنگی طرف هستیم که استفاده از کفش‌های پاشنه‌دار را همچنان جذاب نگه می‌دارند».

مجبور کردن زنان به پوشیدن کفش پاشنه‌دار در محیط‌های کاری در انگلستان، به بحث‌ها و کشمکش‌های زیادی در سال‌های اخیر دامن زده است. دکتر هدر مورگان (از اعضای دانشگاه آبردین) می‌گوید که ما به زنان دستور نمی‌دهیم که کفش پاشنه‌دار بپوشند یا نپوشند، بلکه خطرات همراه با این کفش‌ها را به آنان ارائه می‌دهیم و از کارفرمایان و نهادهای دولتی می‌خواهیم که این مسائل را در تصمیم‌گیری‌ها جدی بگیرند.

سلامتیسم

انتهای پیام /م

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.