• تاریخ انتشار:96/8/23 - 20:05
  • شماره مطلب:139682348537
  • تعداد نظرات:0

وضعیت اسفناک در ازگله/گلایه بسیاری از ساکنان مناطق زلزله‌زده از امدادرسانی‌

مردم زلزله‌زده استان کرمانشاه از برطرف نشدن مشکلات خود گلایه داشته و می‌گویند که در روزهای آینده مشکلات دیگری به زندگی آنها اضافه خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی طنین یاس، به دنبال وقوع زلزله یکشنبه شب و وقوع خسارتهای بسیار در غرب این استان و تخریب 12 هزار واحد مسکونی، مردم در مناطق آسیب‌دیده با مشکلات بسیاری روبرو هستند.

خبرنگاران تسنیم در غرب استان کرمانشاه با حضور در میان مناطق زلزله‌زده از وضعیت مردم کنون آنها و نحوه امدادرسانی سئوال کرده‌اند که بسیاری از ساکنان مناطق زلزله‌زده از امدادرسانی گلایه دارند.

در شهر سرپل‌ذهاب که خسارت بسیاری بر اثر وقوع زلزله متحمل شد همچنان کمبودها وجود دارد و بسیاری از مردم تأکید دارند که امکانات و اقلام امدادی به صورت ناعادلانه‌ای در میان مناطق زلزله‌زده توزیع می‌شود.

الفتی یکی از اهالی شهر سرپل‌ذهاب نیازهای مردم این منطقه را آب آشامیدنی و اسکان بیان کرد و افزود: این نیاز از روز گذشته وجود داشته و هنوز برطرف نشده است و اگر این مشکلات حل نشود از فردا مشکلات جدیدی ایجاد می‌شود.

وی مشکلات روزهای آینده را مسائلی همچون نیاز به حمام بیان کرد و گفت: مسئولان در حل مشکلات اولیه مردم مانده‌اند و بسیاری از مردم زلزله‌زده جای خواب و غذای گرم ندارند که باید این مشکل برطرف شود.

وی افزود: مال مردم در زیر آوار است و بسیاری از خانواده‌ها نمی‌توانند از خانه خود دور شوند و در اطراف خانه‌ها جایی را برای ماندن پیدا کرد‌ه‌اند و با این وضعیت و مشکلات بسیار نمی‌دانم آینده چطور می‌شود.

مرادی یکی از اهالی شهر ازگله نیز از عدم رسیدگی مسئولان به این ناحیه گلایه فراوان داشت و گفت: وضعیت در ازگله اسفناک است و نیاز مبرم به چادر داریم و در دو شب گذشته با وجود سرمای هوا شب را در خیابان و کوچه‌ها می‌گذرانیم.

این خانم با بیان اینکه این منطقه مرکز زلزله بوده است، عنوان کرد: ازگله مرکز زلزله بود، اما هیچکس صحبتی از ما نمی‌کند و در روزهای گذشته مردم محلی از شهرستانهای اطراف به کمک ما آمدند.

وی از کمبود دارو در ازگله گفت و افزود: امیدوارم با کمک رسانه‌ها تا امشب صدای مردم ازگله به گوش مسئولان برسد و به کمک ما بیایند.

روستای زرده نیز از توابع شهرستان دالاهو است که در این زلزله آسیب جدی دیده است و با وجود اینکه اکثر مردم این روستا جانباز شیمیایی هستند نیاز به رسیدگی بیشتری دارند

یکی از اهالی روستای زرده گفت: اینجا روستایی نه آب داریم نه برق، هرکاری می‌کنیم آب ما وصل نمی‎شود حتی موبایل آنتن ندارد که به خانواده‌ها در شهرهای دیگه زنگ بزنیم،  شما را به خدا صحبت‌های ما را به اشتراک بگذارید شاید یکی دید و کاری برای ما انجام داد.

احمدی از ساکنان شهر گیلان‌غرب با بیان اینکه از زمان وقوع زلزله آب این شهر قطع است افزود: دو روز است که آب ما قطع شده و هیچکدام از مسئولان نیز در این شهرستان پاسخگو نیستند.

وی با انتقاد از رسانه‎ها گفت: در رسانه ملی و صداوسیما نیز به هیچ ‎عنوان مشکلات شهرستان گیلانغرب منعکس نمی‌شود و با وجود اینکه این شهرستان نیز به‌دلیل زلزله آسیب دیده است ولی متأسفانه مورد بی‎توجهی قرار گرفته است.

احمدی با بیان اینکه تاکنون تعداد اندکی چادر از طریق هلال‎احمر در اختیار مردم قرار گرفته است گفت: با وجود سرمای شبانه کودکان و زنان شب را در خیابانها و داخل ماشین می‌گذرانند و یا از چادرهای شخصی خود استفاده می‌کنند.

مردم استان کرمانشاه که با صبوری هشت سال جنگ تحمیلی را پشت سر گذرانده‌اند این روزهای تلخ و غمبار را نیز پشت سر خواهند گذاشت، برعهده مسئولان است که با تلاش و رفع مشکلات ابتدایی این مردم داغدار تنها داغ عزیزان از دست‌رفته را برای آنها بگذاریم نه بی‌توجهی مسئولان.

تسنیم

انتهای پیام /ز

 

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.