• تاریخ انتشار:96/8/29 - 11:22
  • شماره مطلب:139682948711
  • تعداد نظرات:0
رییس سازمان اوقاف و امور خیریه:

اگر بانوان در فرهنگ وقف جدی باشند مردان هم به غیرت آمده و وارد عرصه خواهند شد

رییس سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: اگر بانوان در فرهنگ وقف جدی باشند مردان هم به غیرت آمده و وارد عرصه خواهند شد کما اینکه در طول تاریخ نمونه‌های آن را مشاهده کردیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی طنین یاس، حجت الاسلام والمسلمین علی محمدی رییس سازمان اوقاف و امور خیریه امروز در نشست تخصصی وقف، خانواده و سبک زندگی اسلامی که در دفتر نهاد نمایندگی رهبر معظم انقلاب در دانشگاه تهران برگزار شد، گفت: تشکیل، تحکیم و تعالی خانواده در جامعه اسلامی بسیار اهمیت دارد که می توان برای آن پشتوانه اقتصادی وقف قرار داد، بدون پشتوانه اقتصادی خانواده تشکیل نمی‌شود، اگر مجموعه‌ای برای کمک به جوانان باشد می‌توانند تشکیل خانواده دهند.

وی گفت: بسیاری موارد مشکلات فرهنگی و آسیب های اجتماعی مبدا و منشا آن مشکلات اقتصادی است، ما برخی موقوفات را داریم که اگر بین همسرانی اختلاف افتاد برای کمک به جلوگیری از متلاش شدن زندگی آنها صرف شود.

رییس سازمان اوقاف و امور خیریه خاطرنشان کرد: گاهی امکان رشد برخی خانواده‌ها وجود ندارد چراکه مشکلات اقتصادی دارند بنابراین از موضوعات مهم این است که ما موقوفاتی را برای چنین مواردی قرار دهیم.

حجت الاسلام والمسلمین محمدی عنوان کرد: سازمان اوقاف ما 8240 موقوفات را داریم که متولیان آن خود آنها را اداره می کنند، اینگونه نیست که سازمان وقف در اموال موقوفات دخل و تصرف مالی داشته باشند بلکه سازمان از واقفان حمایت و پشتیبانی دارد.

وی اظهار داشت: سازمان اوقاف مشکلات واقفان را بررسی کرده و در رفع آنها کمک می‌کند، بنابراین کسی که وقف می کند می تواند، ورثه واقف صلاحیت اداره موقوفات را از دست داده باشد از باب شئونات حاکم موقوفاتی که فاقد تولیت است سازمان اوقفا وظیفه دارد که آن را با جهت اجرای نیات واقف اداره کند.

رییس سازمان اوقاف و امور خیریه  بیان داشت: امروز ما بییش از 800 نوع نیت واقف داریم و کسی نمی تواند در ان دخل و تصرف کند مطابق با نیات واقف درآمد آنها مصرف می‌شود، بنابراین سازمان اوقاف از آنها برای خود استفاده نمی کند بلکه در مدیریت درست نیات وقف مدیریت دارد.

رییس سازمان اوقاف و امور خیریه  بیان داشت: باید مردم را طوری راهنمایی کنیم که نیات واقف سخت و پیچیده نباشد، واقفان با توجه به موضوعات مبتلا امروز جامعه وقف داشته باشند.

حجت الاسلام والمسلمین محمدی ابراز کرد: ترویج فرهنگ وقف علمی با توجه به اینکه رهبر معظم انقلاب نیز بر آن بسیار تاکید دارند، امروز دنیا برای پیشرفت خود نیاز به علم دارد، بنابراین وقف برای تولید علم و فناوری در حوزه های علمیه و دانشگاه‌ها بسیار اهمیت دارد.

وی گفت: اگر بانوان در فرهنگ وقف جدی باشند مردان هم به غیرت آمده و وارد عرصه خواهند شد کما اینکه در طول تاریخ نمونه‌های آن را مشاهده کردیم.

انتهای پیام/ * غ

 

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.