• تاریخ انتشار:96/9/2 - 18:30
  • شماره مطلب:13969248874
  • تعداد نظرات:0

روایت بازیگر زنی که صدبار مورد آزار جنسی قرار گرفت

به‌جرئت می‌توانم بگویم در هر پروژه‌ای که کار کرده‌ام با تبعیض و آزار جنسی مواجه شده‌ام. حداقل ۱۰۰ ماجرای این‌چنینی را پشت سر گذاشته‌ام. فکر می‌کنم خیلی از بازیگران زن مثل من به همین وضع دچار بودند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی طنین یاس،  مثل بسیاری از بازیگران هالیوود، ناتالی پورتمن هم در حال زیر و رو کردن کارنامه‌اش است که با آزارهای جنسی متعدد همراه بوده است. پورتمن که در فستیوال والچر لس‌آنجلس حاضر شده بود درباره موج اعتراض زنان فعال در صنعت سینمای هالیوود گفت: به‌جرئت می‌توانم بگویم در هر پروژه‌ای که کار کرده‌ام با تبعیض و آزار جنسی مواجه شده‌ام.

او اعتراف کرد که هرچه بیشتر به تجربه‌های گذشته رجوع کرده، بیش‌تر متوجه فاجعه شده است؛

اول با خودم گفتم من قصه‌ای شبیه این برای تعریف کردن ندارم! ولی بعد که کمی فکر کردم دیدم حداقل 100 ماجرای این‌چنینی را پشت سر گذاشته‌ام. فکر می‌کنم خیلی از بازیگران زن مثل من به همین وضع دچار بودند، یعنی با شروع این موج اعتراضی تازه نشستند و با خودشان اتفاقات دوران کاری‌شان را مرور کردند و این بار از زاویه‌ای جدیدی به آن نگاه کردند، اتفاقاتی که شاید تا پیش از این به‌نظرشان جزئی جدانشدنی از کار در هالیوود بوده و تلاش کردند به آن توجه نکنند.

پورتمن به یاد می‌آورد: یک بار تهیه‌کننده‌ای دعوت کرد با هواپیمای شخصی‌اش همراه با تیم همکار او در کمپانی سفر کنم. دعوتش را پذیرفتم و وقتی داخل هواپیما شدم، فهمیدم فقط ما دو نفر در هواپیما هستیم. اتفاقی نیفتاد اما برای من این وضعیت دشوار بود و به‌شدت اذیت شدم و به او اعتراض کردم. یادم می‌آید مدتی در دوران جوانی‌ام، اصلاً و ابداً حاضر نبودم بعضی از صحنه‌ها را بازی کنم، چون از مرورهایی که درباره نقش می‌کردم احساس کردم تصویری از من در ذهن مخاطب در حال شکل گرفتن است که دوست ندارم آن را تقویت کنم.

پورتمن معتقد است بخشی از منزوی کردم زنان در لوکیشن فیلم عامدانه است. دور کردن زنان از یکدیگر نوعی استراتژی مدیریتی است؛ تازه می‌فهمیم هیچ کدام از قربانیان فکر نمی‌کردند صدها نفر دیگر هم در شرایط مشابهی قرار دارند.

منبع: روزنامه سینما

انتهای پیام/*

 

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.