• تاریخ انتشار:96/9/4 - 09:18
  • شماره مطلب:13969448893
  • تعداد نظرات:0
ویژه هفته بسیج 6/ رييس سازمان بسيج اساتيد، طلاب و روحانيون کشور:

بسیج همواره و همه جا برای خدمت رسانی به مردم ایثار کرده است

رييس سازمان بسيج اساتيد، طلاب و روحانيون کشور با اشاره به حضور مستقیم بسیج در آبادانی و سازندگی کشور و زلزله اخیر کرمانشاه، گفت: بسیج همواره و همه جا برای خدمت رسانی به مردم ایثار کرده است.

حجت‌الاسلام عبدالعلی گواهی رييس سازمان بسيج اساتيد، طلاب و روحانيون کشور در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی طنین یاس، با اشاره به گرامیداشت هفته بسیج و هفته وحدت درباره اقدامات نیروهای بسیج برای ترویج سبک زندگی اسلامی در جامعه، گفت: بسیج شامل گروه ، قشر خاص نیست بلکه بسیج شامل تمامی مردم است به عبارتی هر فردی که دل در گرو انقلاب اسلامی ایران دارد بسیجی محسوب می شود.

حضور مستقیم بسیج در آبادانی و سازندگی کشور

وی ، اظهار داشت: گستره نیروهای بسیج مربوط به گروه خاص نیست بلکه هر رفتار و اعمالی که در جامعه اتفاق می افتد بسیج باید در آن نقش داشته باشد همانند هشت سال دفاع مقدس نیروهای بسیجی با تمام قدرت و قوا در مقابل این تهاجم به مبارزه پرداختند.

رییس بسیج روحانیون و طلاب کشور گفت: زمان‌های سازندگی و آبادانی کشور، ریشه کنی فلج اطفال، رخ دادن بلاهای طبیعی مانند سیل و زلزله ، مسایل فرهنگی و ... نیروهای بیسجی به طور مستقیم حضور داشته‌اند.


فقدان آگاهی مردم از خدمت رسانی بسیج در کشور

حجت‌الاسلام گواهی با اشاره به این که بسیج برای رفع نیازهای جامعه هزاران کار انجام داده است افزود: متاسفانه کارهایی که برای افراد جامعه توسط بسیج صورت گرفته است به درستی به افراد جامعه منتقل نشده است از جمله کارهای که توسط نیروهای بسیجی صورت گرفته می توان به محرومیت‌زدایی اشاره کرد که حقیقتا به معنای واقعی توسط بسیج سازندگی در کشور انجام شده است اما در این زمینه برای مردم تبین نشده است.

 وی تصریح کرد: ترویج ازدواج آسان، تهیه جهیزیه، رسیدگی به نیازمندان جامعه، تهیه سبد کالا برای نیازمندان، اردوهای جهادی و بسیاری اقدامات دیگر از جمله فعالیت هایی است که نیروهای بسیجی در مساجد سراسر کشور به این امر توجه دارند.

حجت‌الاسلام گواهی عنوان کرد: با اردوهای جهادی تعداد بسیاری مساجد توسط نیروهای بسیجی در مناطق محروم کشور ساخته شده است همچنین تعداد بسیاری از پزشکان بسیجی در مناطق محروم کشور مردم را معاینه و درمان کردند.

وی اظهار داشت: در واقع در مناطق محروم و مرزی کشور که مذاهب سنی و شیعه وجود دارد نیروهای بسیجی خدمات درمان و سازندگی را برای شهرهای مانند سیستان و بلوچستان، کردستان که اکثریت سنی هستند را انجام می دهند.


تغییر نگرش ادیان مختلف نسبت به نیروهای بسیجی

وی در پایان خاطرنشان کرد: در زلزله اخیر کشور در استان کرمانشاه رخ داد یکی از روحانیون اهل سنت بیان داشت که فردی که نزدیک بوده به وهابیت گرایش پیدا کند با توجه به خدمت رسانی که انجام شده بود دست طلبه شیعه را بوسیده است زیرا تصور و برداشت آن فرد با این خدمت رسانی عوض شده بود که شکرخدا کارهای بسیاری صورت گرفته است.
 

انتهای پیام/ غ

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.