• تاریخ انتشار:96/10/17 - 15:11
  • شماره مطلب:1396101749899
  • تعداد نظرات:0
توسط نشر نی؛

قصه‌های قرآن با نگاهی به مثنوی مولوی منتشر شد

کتاب «قصه‌های قرآن با نگاهی به مثنوی مولوی» اثر «محمدرضا مرعشی‌پور» ازسوی نشر نی به تازگی منتشر شده‌است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی طنین یاس، کتاب «قصه‌های قرآن با نگاهی به مثنوی مولوی» بر پایه تفسیرهای سورآبادی، کشف‌الاسرار میبدی، ترجمه تفسیر طبری، تورات و منابع معتبر دیگری مثل تاریخ بلعمی فراهم آمده است.

قصه‌های قرآن از زندگی پیامبران و ماجراهایی که با امت‌های خود داشته‌اند، از رخدادها و شخصیت‌های تاریخی و نیز از موجودات فرازمینی سخن می‌گوید، اما به جزئیات نمی‌پردازد و از حقیقت وقایع برای رسیدن به اهداف خود، که پند دادن است و بیان حکمت و عبرت، بهره می‌گیرد.

نگاه مفسران به قصه‌های قرآن یکسان نیست؛ برخی از ایشان عین تاریخ‌شان می‌دانند و برخی دیگر نگاهی نمادین و عارفانه و برخی نیز نگرشی بینابین به آنها دارند.

این مجموعه بر پایه تفسیرهای سورآبادی، کشف‌الاسرار میبدی، ترجمه تفسیر طبری، تورات و منابع معتبر دیگری مثل تاریخ بلعمی فراهم آمده است، اما برای اینکه به خواننده فهیم دیدی جامع در این‌باره داده باشد، در آغاز هر بخش شعر مناسبی از مثنوی مولوی آورده است زیرا تا این عارف فرهیخته، همان‌گونه که قرآن از قصه‌ها برای اهداف خاص تربیتی و اخلاقی‌اش سود می‌برد، او نیز با برداشت‌های منحصر به فردی که دارد، برای اهداف خاص عرفانی خود به کارشان می‌گیرد.

کتاب «قصه های قران با نگاهی به مثنوی معنوی» در ۲۹۴صفحه و به قیمت ۲۲ هزار و ۵۰۰ تومان از سوی نشر نی منتشر شده است.

مهر

انتهای پیام/م

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.