• تاریخ انتشار:96/11/28 - 08:32
  • شماره مطلب:1396112851160
  • تعداد نظرات:0

گفتاری از رهبر انقلاب |ذهن و زبان قاصر است از صحبت دربارۀ فاطمه زهراء(س)

مقام معظم رهبری با اشاره به عظمت مقام حضرت زهراء (س)، زبان، دل و ذهن را از صحبت دربارۀ ایشان قاصر می‌دانند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی طنین یاس،شنیدن فضایل و برخی ویژگی‌های شخصیتی ائمه (علیهم‌السلام) در کلام بزرگان دین باعث ایجاد نگرش و معرفتی نوین در افکار آدمی می‌شود. در واقع ایام ولادت‌ها و شهادت‌های حضرات معصومین (علیهم‌السلام) باید فرصتی جهت تبیین معارف و فضایل این بزرگواران باشد تا جامعه اسلامی ضمن اینکه به غم و شادی می‎پردازد، به معرفت عترت(ع) نیز برسد.

در عصر ما رهبر معظم انقلاب اسلامی پیوسته در مناسبت‌های مختلف با نوع نگاه و بصیرت نافذشان بارها و بارها به بیان مسائلی از ماجراهای اهل‌بیت (علیهم‌‌السلام) پرداخته‌اند که امروزه پس از گذشت سال‌ها از آن طرح بحث‌ها، ارزش چنین مطالبی برایمان بیش از پیش نمایان می‌شود و لزوم به کارگیری آنها در جامعه را به وضوح حس می‎کنیم.

در ادامه به بیاناتی از رهبر معظم انقلاب دربارۀ عظمت مقام حضرت زهراء (س) اشاره می‌شود:

من حقیقتاً، نه به عنوان تعارف، نه به عنوان یک حرفِ هزاران بار تکرار شده، واقعاً قاصرم؛ زبان قاصر است، دل قاصر است، ذهن قاصر است که بخواهد از این مقام بلند تعریف و تجلیل کند؛ این موجود انسانی، این دختر جوان، این ‌همه فضیلت، این ‌همه درخشندگی، این‌ همه کبریا و عظمت؛ که کسی مثل پیغمبر وقتی فاطمۀ زهراء(س) بر او وارد می‌شد، «قام الیها»؛(1) نه فقط بلند می‌شد، بلکه بلند می‌شد و به سمت او می‌رفت. یک وقت یکی وارد اتاق می‎شود، شما به احترامش بلند می‌شوید؛ یک وقت کسی وارد اتاق می‌شود، شما با اشتیاق به طرفش می‌روید، اینها مگر شوخی است؟ این بحثِ پدر و فرزندی نیست. پیغمبر خدا اینجور از فاطمۀ زهراء(س) تجلیل می‌کند؛ رضای او را رضای خود، رضای خود را رضای خدا؛ سخط او را سخط خود، سخط خود را سخط خدا اعلام می‌کند؛ اینها مقامات فاطمه زهراء(س) است. آن زندگی با امیرالمؤمنین، آن تربیت آن فرزندان. خب، مگر می‌شود دربارۀ این بزرگوار، امثال ما حرف بزنیم؟

(بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار جمعی از مداحان سراسر کشور 91/2/23)

1ـ فضائل الخمسة، ج3، ص127

 

باشگاه خبرنگاران پویا

انتهای پیام/ غ

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.