• تاریخ انتشار:97/1/22 - 10:15
  • شماره مطلب:139712251956
  • تعداد نظرات:0

سقط 20 درصدی جنین در آمریکا/ فشار خون بالا قبل بارداری هم خطرناک است

نتایج تازه‌ترین بررسی‌ها نشان داده است، داشتن فشار خون بالا در زنان قبل از اینکه باردار شوند، خطر بروز سقط جنین را تقریبا 20% افزایش می‌دهد؛ همچنین سقط جنین شامل 15 تا 20 درصد حاملگی‌ها در ایالات متحده می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی طنین یاس،نتایج تازه‌ترین بررسی‌ها نشان داده است، زنانی که در دوران قبل بارداری دچار فشار خون بالااند، مستعد سقط جنین هستند. 

محققان می‌گویند: داشتن فشار خون بالا در زنان قبل از اینکه باردار شوند، خطر بروز سقط جنین را تقریبا 20٪ افزایش می‌دهد.

«کری نابلز»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می‌گوید: «افزایش فشار خون در بین افراد بزرگسال با افزایش خطر بیماری قلبی در سنین بالاتر مرتبط است و این مطالعه نشان می‌دهد که ممکن است بر سلامت باروری هم تاثیر داشته باشد».

به گفته کارشناسان بهداشتی، پرفشاری خون عامل خطر عمده در سکته مغزی، سکته قلبی (حملات قلبی)، نارسایی قلب، آنوریسم‌های شریانی، بیماری شریان‌های پیرامونی و دلیل بیماری‌های مزمن کلیه است؛ حتی افزایش خفیف فشار خون شریانی نیز با کاهش امید به زندگی مرتبط است.

فشار خون بالا مهم‌ترین عامل مرگ در اثر این بیماری‌ها در تمام این کشورها است؛ در تمام این کشورها، بیماری‌های قلبی-متابولیک عامل، 43 درصد از مرگ‌های زودرس (زیر هفتاد سال) بوده‌ است.

کشورهایی با جمعیت بالا از جمله چین، هند، ایالات متحده، روسیه و اندونزی دارای بیشترین میزان ابتلا به فشار خون بالا بین سایر کشورها هستند.

بر اساس آمارها، بیش از سه و نیم میلیارد از جمعیت مردم جهان در آستانه فشار خون بالا قرار دارند و در حدود 870 میلیون انسان در سراسر جهان دارای بیماری فشار خون بالا هستند. 

سقط جنین شامل 15 تا 20 درصد حاملگی‌ها در ایالات متحده می‌شود و مهم‌ترین عامل آن نیز فشارخون بالا است. 

فارس

انتهای پیام/

 

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.