امروز زنان یمنی واقعا زینبی(ع) رفتار می کنند/ کشورهای غربی قاتل حقوق زنان هستند نه مدافع آن
1399/06/29 - 09:17
تاریخ و ساعت خبر:
93621
کد خبر:
در گفتگو با یک کارشناس یمنی مطرح شد:

امروز زنان یمنی واقعا زینبی(ع) رفتار می کنند/ کشورهای غربی قاتل حقوق زنان هستند نه مدافع آن

یک کارشناس یمنی با بیان اینکه تاکنون قریب به 10 هزار زن و کودک در یمن به شهادت رسیده اند، گفت: با وجود شرایط سختی که در این کشور وجود دارد، زنان یمنی با حضور در کنار مجاهدان و نیز در پشت جبهه در حمایت از آنان، نشان دادند که در هر زمانی می توان مانند زینب(س) روحیه مقاومت و استکبارستیزی را حفظ کرد.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی طنین یاس - بشری یثربی: عبدالناصر راشدی، به عنوان یک کارشناس یمنی در مورد حقوق زنان و کودکان مسلمان در کشورهای عربی و مسلمان به ویژه در کشور یمن گفت: امروز دروغ کشورهای غربی که مدعی بودند حقوق زنان در کشورهای عربی و اسلامی رعایت نمی شود، بر تمام جهان مشخص شده و حتی خود این کشورها نیز بر آن اذعان دارند که در حقیقت حقوق زنان در کشورهایی مانند انگلیس و فرانسه رعایت نمی شود.
وی افزود: آن ها بیشتر ادعا می کنند که زنان در یمن نمی توانند با رعایت حقوق اسلامی، آزاد باشند در حالیکه این خلاف واقعیت است، مانند حقوق زنان در ایران که محدودیتی برای زنان در رسیدن به مناصب بالای کشوری وجود ندارد و آنان از آزادی عمل بسیاری برخوردارند، زنان در یمن هم از این آزادی ها بهره مندند.
این کارشناس یمنی درمورد هدف ادعای عدم رعایت حقوق زنان در کشورهای مسلمان گفت: در واقع آنان قصد دارند عفت و حرمت زن را از بین ببرند زیرا امروز کشورهایی که در مورد حرمت و عزت زن صحبت می کنند در یمن زنان و کودکان را به قتل می رسانند و تا امروز که 2هزار روز از مقاومت یمن می گذرد، نزدیک به 10هزار زن و کودک در این کشور به شهادت رسیده اند.
وی تصریح کرد: امروز به وضوح مشخص شده است که خلبان جنگنده هایی که زنان و کودکان را به می کشند، آمریکایی، اسرائیلی و انگلیسی هستند و این یک تحلیل شخصی نیست، بلکه مستند و مستدل است و رسانه ها نیز این موضوع را تأیید می کنند، پس واقعا معنی حقوق زن از نظر کشورهای غربی چیست؟ در واقع بین حرف و عملشان تفاوت وجود دارد و این تفاوت به حدی است که می توان گفت حرف با عملشان در تضاد هم هستند.
امروز زنان با حقوق اسلامی آزاد هستند
راشدی تأکید کرد: آن ها در واقع ضد حقوق بشر هستند، یمن را تبدیل به کشتارگاه کرده اند، آن ها قاتل بشرند نه مدافع بشر و ما نیازی به حقوق بشری که مدنظر آن هاست نداریم، ما به حرف اسلام عمل می کنیم و امروز زنان با حقوق اسلامی آزاد هستند و این آزادی تنها منحصر به زنان مسلمان نیست، زنان غربی هم در کشورهای ما آزاد هستند اما زن های ما در کشورهای آن ها آزاد نیستند و همواره قوانین سخت گیرانه و محدودکننده ای مانند الزام به عدم رعایت حجاب در دانشگاه، برای آنان وضع می شود.
زنان خانواده شهدا مورد حمایت موسسات خیریه هستند
وی در پاسخ به این سوال که با گذشت 2هزار روز از مقاومت مردم یمن، به عنوان نماد یک کشور اسلامی مقاوم در مقابل حجمه های سنگین نظامی، اقتصادی، زنان در چه وضعیتی به سر می برند و چه ضررها و آسیب هایی را متحمل می شوند، گفت: آن ها به هیچ چیز رحم نکردند، از مدرسه و بیمارستان و روستا گرفته تا قبرستان و مزرعه و حتی کوه ها را بمباران کردند و طبیعی است که در این شرایط ما شهدا و مجروحان زیادی داشته باشیم و زنان در ابتدا دچار یک سردرگمی شدند چرا که وقتی مردها کشته می شدند زنان و دختران بی پناه و بدون امکانات زندگی می شدند، اما بعد از مدتی با راه اندازی موسسات خیریه که این زنان را تحت پوشش خود قرار داد و با افزایش مهارت هایی مانند خیاطی و تشکیل بازار فروش محصولات زنان زیادی توانستند به عنوان سرپرست خانوار، کسب درآمد کنند و شدت آسیب های ناشی از جنگ را کاهش دهند.
تمسک زنان یمنی به حضرت زینب(س)
این کارشناس یمنی ادامه داد: با وجودی که به گفته سازمان حقوق بشر هر 10 دقیقه یک کودک از محرومیت های غذایی کشته می شود، اما زنان یمنی امروز ثابت کردند که درست است وضعیت و شرایط زندگی بسیار سخت است اما آن را تحمل می کنند تا نشان دهند در هر زمانی یک زینب(س) وجود دارد که مانند حضور در روز عاشورا و پس از آن، روحیه مقاومت و استکبار ستیزی خود را از دست نمی دهد.
وی تصریح کرد: امروز زنان یمنی با ایستادگی کنار مجاهدین در جبهه به عنوان امدادگر و یا در پشت جبهه با تهیه غذا و تجهیزات مورد نیاز برای مجاهدین، نشان دادند که مانند حضرت زینب(س) عمل می کنند و به واقع زینبی(س) هستند.
انتهای پیام/ز

بازگشت به ابتدای صفحه بازگشت به ابتدای صفحه
برچسب ها:
عبدالناصر راشدی، کارشناس یمنی، زنان یمن، حقوق بشر، حقوق زن، حقوق کودک
اخبار مرتبط
ارسال نظر
  • مخاطبان گرامی، برای انتشار نظرتان لطفا نکات زیر را رعایت فرمایید:
  • 1- نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • 2- نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های اسلامی منتشر نمی‌شود.
  • 3- نظرات بعد از بررسی و کنترل عدم مغایرت با موارد ذکر شده تایید و منتشر خواهد شد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
اخبار پر بحث
بازگشت به ابتدای صفحه بازگشت به ابتدای صفحه
نخستین پایگاه خبری تحلیلی زنان کشور
پست الکترونیکی:
info [at] tanineyas [dot] ir
طراحی و اجرا الکا