آماری که ضد انقلاب نمی خواهد دیده شود/ کاسبی ضدانقلاب با سیاه نمایی وضعیت زنان ایرانی
1399/10/23 - 09:05
تاریخ و ساعت خبر:
97564
کد خبر:

آماری که ضد انقلاب نمی خواهد دیده شود/ کاسبی ضدانقلاب با سیاه نمایی وضعیت زنان ایرانی

نادیده گرفتن موفقیت های زنان ایرانی نه تنها به رشد آنها کمکی نمی کند بلکه باعث می شود آنان کمتر به قدرت و توان خود باور داشته باشند. اما ضدانقلاب با نادیده گرفتن موفقیت های بانوان کشورمان سعی می کند این فضا را بسیار سیاه و زنان را گوشه نشین کنند. موضوعی که زنان با اراده ایرانی نه تنها اعتنایی به آن ندارند بلکه حضور موفقیت آمیز آنان در عرصه های مختلف علمی، اقتصادی، ورزشی و ... نشان می دهد که چه ظرفیتی در این حوزه نهفته است که بایستی برای فعال کردن آن تلاش مضاعفی صورت گیرد.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی طنین یاس - ضدانقلاب سعی می کند که با خبرپراکنی دروغ و مسموم سازی افکارعمومی ذهن عامه مردم را در خصوص زنان مشوش کند و تصویری قرون وسطایی و عقب مانده در این حوزه از ایران اسلامی به نمایش در بیاورد و با آن در مجامع بین المللی کاسبی کند. این درحالی است که نگاهی به حضور زنان خصوصا ورزشکاران زن در میادین بین المللی نشان از پیشرفت چشمگیر کشورمان در این عرصه دارد.
زنان بعد از انقلاب اسلامی خصوصا در حوزه اجتماعی رشد بسیار زیادی کردند. چه در حوزه علمی و فرهنگی که با ورود به دانشگاه‌ها این امکان برای زنان بوجود آمد که مدارج علمی بالاتری را طی کنند و چه در حوزه مدیریتی دیده می شود که زنان در شغل های مختلفی حضور دارند و در بسیاری اداره ها و محیط های کار این حضور فعال دیده می شود.
در حال حاضر بیش از ۵۰ درصد جمعیت دانشجویی را بانوان تشکیل داده‌اند که پیش از انقلاب ۶ درصد بود. ۳۰ درصد هیئت‌ علمی دانشگاه‌ها هم زنان هستند که قبل انقلاب کمتر از یک درصد بود.
اما خبری در حوزه ورزشی این روزها مطرح شده است که نشان می دهد که زنان ایرانی در حوزه بین المللی هم حضور فعال و موفقی دارند.
در همین رابطه، زنان با حجاب ایرانی فقط در یک سال 735 مدال در مسابقات برون مرزی دریافت کرده اسند. 137 بانوی کشورمان نیز تا به حال مسابقات جهانی را قضاوت کرده اند و اخیرا نام «گلاره ناظمی» یکی از بانوان داور ایرانی نیز در میان 10 داور برتر رشته فوتسال در دنیا قرار گرفت.
در رقابت های المپیک و پاراالمپیک گذشته نیز زنان ایرانی 31 سهمیه کسب کردند. این آمارهایی است که ضدانقلاب بخصوص عناصر معلوم الحالی که در حوزه زنان به سیاه نمایی می پردازند به هیچ وجه دوست ندارند به گوش مردم برسد.
البته جالب است که این افراد نه تنها از موفقیت های زنان ایرانی خوشحال نمی شوند بلکه به سبب اینکه با آن کاسبی می کنند نیز بسیار ناراحت شده و سعی می کنند که این موفقیت ها جلوه های رسانه ای نداشته باشد.
از سوی دیگر همین افراد سعی می کنند که کشورهای دنیا را ترغیب و وادار به تحریم ایران خصوصا در حوزه ورزشی کنند.
نمونه دیگری را « دانیال معمار»، فعال رسانه‌ای درباره سهم زنان ایرانی در استارتاپ ها در توییتر مورد اشاره قرار داد و نوشت: « به گوش مسیح علینژاد که ادای مدافع حقوق زنان ایران را در می‌آورد برسانید که طبق آمار رسمی سهم زنان ایرانی در ایده‌های استارتاپی ۳۹ درصد است که بسیار بالاتر از میانگین جهانی با عدد ۱۷ درصد است. به علینژادها بگویید زنان ایران با همین حجاب در آینده نزدیک پیش‌ران تحولات کشور می‌شوند.»
چندی پیش بود که «مسیح علینژاد» ضدانقلاب فراری و « شیرین عبادی» کسی که مدعی حقوق زنان است، خواستار تحریم ورزشی ایران شده بودند. البته مشخص نیست کسانی که خود را حامی صلح جهانی و حقوق زنان می دانند چطور راضی به تحریم کشورمان و از دست رفتن موفقیت های ملت ایران می شوند؟! البته که این موارد دروغی بیش نیست و این افراد سعی می کنند با همین وجهه دهی به خود سودو منفعت شخصی شان را دنبال کنند.
جالب است که اینگونه نادیده گرفتن موفقیت های زنان ایرانی نه تنها به رشد آنها کمکی نمی کند بلکه باعث می شود آنان کمتر به قدرت و توان خود باور داشته باشند. اما ضدانقلاب با نادیده گرفتن موفقیت های بانوان کشورمان سعی می کند این فضا را بسیار سیاه و زنان را گوشه نشین کنند. موضوعی که زنان با اراده ایرانی نه تنها اعتنایی به آن ندارند بلکه حضور موفقیت آمیز آنان در عرصه های مختلف علمی، اقتصادی، ورزشی و ... نشان می دهد که چه ظرفیتی در این حوزه نهفته است که بایستی برای فعال کردن آن تلاش مضاعفی صورت گیرد.
انتهای پیام/*

بازگشت به ابتدای صفحه بازگشت به ابتدای صفحه
برچسب ها:
زنان، زنان موفق، ضدانقلاب، حقوق زن، زنان ورزشکار
اخبار مرتبط
ارسال نظر
  • مخاطبان گرامی، برای انتشار نظرتان لطفا نکات زیر را رعایت فرمایید:
  • 1- نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • 2- نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های اسلامی منتشر نمی‌شود.
  • 3- نظرات بعد از بررسی و کنترل عدم مغایرت با موارد ذکر شده تایید و منتشر خواهد شد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
اخبار پر بحث
بازگشت به ابتدای صفحه بازگشت به ابتدای صفحه
نخستین پایگاه خبری تحلیلی زنان کشور
پست الکترونیکی:
info [at] tanineyas [dot] ir
طراحی و اجرا الکا