کد خبر: 11588                      تاريخ انتشار: 1397/09/14 - 11:47
محمد درمنش:
«تمنا» تصویرگر مقام زن مسلمان است
 
فیلم سینمایی «تمنا» جدیدترین ساخته محمد درمنش فیلمی اخلاقی ـ اجتماعی است که تصویرگر جایگاه زن مسلمان است.
 
به گزارش طنین یاس، محمد درمنش، کارگردان سینما و تلویزیون، اظهار کرد: سال گذشته قرار بود فیلمی به تهیه‌کنندگی فرهاد گلی جلوی دوربین ببرم که «سفر تایلند» نام داشت، اما وقتی بازنویسی فیلمنامه را آغاز کردیم به این نتیجه رسیدیم که بهتر است کار دیگری را آغاز کنیم. همین موضوع قدم‌های آغازین فیلم سینمایی «تمنا» بود. فیلمنامه این کار را فروغ فروهیده نوشته است و کل داستان در شمال کشور رخ می‌دهد.
وی افزود: پروانه ساخت این کار دریافت و سرمایه تولید نیز مهیا شده، تنها مشکل نبود بازیگر در زمان حال است، چون با هر بازیگری که تماس می‌گیریم به دلیلی امکان ایفای نقش در این مجموعه را ندارد، اما با مشخص شدن بازیگر اصلی، عوامل دیگر نیز معرفی می‌شوند و فیلمبرداری کار آغاز خواهد شد. این فیلم سینمایی برای جشنواره امسال آماده نخواهد شد، زیرا زمان فیلمبرداری آن از کار‌های معمول بیشتر است.
درمنش درباره موضوع فیلم هم گفت: درباره روند قصه باید گفت که موضوع آن اخلاقی – اجتماعی است و تصویرگر نقش شاخص زن مسلمان است. همچنین فضای فیلم نیز به واسطه نیاز فیلمنامه به شدت وهم‌آلود است.
وی درباره دیگر آثارش نیز چنین گفت: مراحل فنی فیلم «آن شب» به کارگردانی کوروش آهاری و با بازی شهاب حسینی ادامه دارد. سپیده عبدالوهاب تدوین دومین ساخته سینمایی آهاری را برعهده گرفته است. این فیلم سینمایی، که تهیه آن را به همراه الکس بروتو و جفری الارد برعهده دارم، فرم شرکت در جشنواره را پر کرده است.
درمنش در بخشی دیگر از خبر خود گفت: «آن شب» اولین فیلم شهاب حسینی محسوب می‌شود که در کشور آمریکا به ایفای نقش پرداخته است. در کنار این بازیگر امیرعلی حسینی، آرمین مهر، گلبرگ خاوری، علی کوششی، لی‌لی ویکی، جرج مگوایر، الستر لیتم، مایکل گرم و جیا مورا و هنرمند خردسال لیلا گرگانیان به ایفای نقش خواهند پرداخت. «آن شب» با نام پیشین «شب» داستان یک زوج ایرانی ساکن آمریکا را روایت می‌کند که در هتلی محبوس شده‌اند. این اتفاق در نهایت سبب ماجرایی است تا این دو وادار شوند با راز‌هایی که از هم پنهان داشته‌اند روبه‌رو شوند…
وی در پایان اعلام کرد: تری جرج، سازنده «هتل ریواندا» و برنده جایزه اسکار و گلدن گلوب، در مقام مشاور تهیه‌کننده در این فیلم حضور داشته است.

منبع: ایکنا

انتهای پیام/ز