کد خبر: 12037                      تاريخ انتشار: 1397/10/19 - 13:38
یک درمانگر متخصص اعصاب و روان به طنین یاس گفت:
تعمیق روابط عاطفی مهمترین راه حل از بین بردن سوء ظن همسر
 
یک متخصص اعصاب و روان گفت: روان پریشی و بروز افکار منفی نسبت به همسر در صورتی که هیچ علائم و نشانه ای در این راستا وجود ندارد به مثابه یک غده سرطانی است که اگر درمان و کنترل نشود همانند غده در پیکره خانواده رشد می کند.
 
دکتر مسعود نامجو، در گفت وگو با خبرنگار طنین یاس، سوء ظن را به مثابه یک غده سرطانی در بدن دانست و گفت: روان پریشی و بروز افکار منفی نسبت به همسر در صورتی که هیچ علائم و نشانه ای در این راستا وجود نداشته باشد به مثابه یک غده سرطانی است که اگر درمان و کنترل نشود باعث از بین رفتن شاکله خانواده می شود، از این رو حتما باید توسط متخصص اعصاب و روان تحت درمان قرار گیرد.
وی سوء ظن هایی از این دست را نوعی بیمار تلقی کرد و افزود: اگر همسر شما بدون دلیل سوء ظن دارد نشانه این است که به طور غیرمستقیم دچار عدم اعتماد به نفس می باشد و به صراحت اعلام می‌کند که من آدم قابلی نیستم و در نتیجه شایسته وفاداری نخواهم بود.
این متخصص اعصاب و روان تصریح کرد: بر اساس این استدلال، فرد یک بیمار تلقی می‌شود.
نامجو، برخی از سوء ظن‌ها را ناشی از بیماری درونی افراد دانست و گفت: متاسفانه این نوع طرز تفکر در بسیاری از خانواده‌ها وجود دارد اما کمتر زوجی برای حل مشکلات خود به ما مراجعه می‌کنند در بسیاری از موارد این نوع شک و سوء ظن ممکن است ناشی از یک نوع اختلال روانی در فرد باشد که اینگونه بروز داده می شود که باید توسط متخصص اعصاب و روان ریشه یابی و درمان شود.
این متخصص اعصاب و روان، پرخاشگری و بگو مگوهای بدون منطق را از آثار این معضل بر شمرد و تاکید کرد: پرخاشگری در درجه اول ممکن است بعد از سوء ظن‌های بسیار در خانواده‌ها رخ دهد و آنقدر تعداد پرخاشگری‌ها رو به فزونی می‌رود که کم کم به یک اختلال جدی در خانه تبدیل می‌شود .
وی ، وظیفه همسر در قبال سوء ظن‌های بی مورد را بسیار مهم دانست و گفت: در درجه اول تنها کسی که می‌تواند به طرف مقابل که دچار سوء ظن‌های بی مورد شده است کمک کند همسر او است و باید به گونه ای رفتار کند که ذره ای احساس شک را در خانه یا بیرون از خانه به جای نگذارد و با احساس عمیق عاطفی خودش را به همسرش نزدیک تر کند تا طرف مقابل احساس امنیت بیشتری پیدا کرده و در این مرحله بهتر است که بیان احساسات با زبان واقعی صورت گیرد.
گفتگو: حامد کوماهی
انتهای پیام/*