کد خبر: 12077                      تاريخ انتشار: 1397/10/22 - 10:49
آیین گل‌آرایی ضریح حضرت زینب (س) +عکس
 
همزمان با سالروز ولادت حضرت زینب (س)، ضریح مطهر آن حضرت گل‌آرایی شد.
 
امروز شنبه 22 دی و 5 جمادی الاول مصادف با سالروز ولادت با سعادت حضرت زینب (س) است. امروز خانه گرامی‌ترین مخلوقات عالم به پر رفت و آمدترین خانه در مدینه تبدیل شده است و آوای شادی و سرور از هر گوشه این خانه به گوش می‌رسد.
وقتی حضرت زینب (س) به دنیا آمد، امام حسین (ع) کودکی سه چهار ساله بود، به محضر رسول خدا (ص) آمد و عرض کرد: «خداوند به من خواهري عطا کرده است.» پیامبر (ص) با شنیدن این سخن، منقلب و اندوهگین شد و اشک از دیده فرو ریخت. امام حسین (ع) پرسید: «براي چه اندوهگین و گریان شدید؟» پیامبر فرمود: «اي نور چشمم، راز آن به زودي برایت آشکار شود». تا اینکه روزي جبرئیل نزد رسول خدا (ص) آمد، در حالي که گریه می‌کرد، رسول خدا (ص) از علت گریه او پرسید، جبرئیل عرض کرد: «این دختر (زینب) از آغاز زندگي تا پایان عمر همواره با بلا و رنج و اندوه دست به گریبان خواهد بود؛ گاهي به درد مصیبت فراق تو مبتلا شود، زماني دست‌خوش ماتم مادرش و سپس ماتم مصیبت جان‌سوز برادرش امام حسن (ع) گردد و از این مصایب دردناک‌تر و افزون‌تر اینکه به مصایب جان‌سوز کربلا گرفتار شود، به‌طوری که قامتش خمیده شود و موي سرش سفید شود». پیامبر گریان شد و صورت پر اشکش را بر صورت زینب (س) نهاد و گریه سختي کرد. (الخصائص الزینبیه، ص 155).
امروز در سالروز ولادت با سعادت این بانوی مکرم اسلام، بار دیگر حرم مطهر و با شکوه آن حضرت از سوی عاشقان و دلدادگان گل‌آرایی شد و مسلمانان و شیعیان عید بزرگ را شاهد هستند، چراکه مولود امروز بانوی بزرگی است که امام سجاد (ع) درباره ایشان فرمود: «یَا عَمَّة أنتِ بِحَمدِللهعَالِمَة غَیرَ مُعَلّمَة وَ فَهمه غَیر مُفَهّمه». او کسی که است که امام حسین (ع) از او خواست تا در نماز شب برای او دعا کند.
منبع: باشگاه خبرنگاران پویا
انتهای پیام/*