کد خبر: 12516                      تاريخ انتشار: 1397/11/21 - 09:53
در ایام فاطمیه انجام می‌شود؛
نامگذاری دختران هندی با ترکیبی از نام «فاطمه»
 
همزمان با ایام فاطمیه(س) بسیاری از والدین دخترانی که در هند متولد شده‌اند، ترکیبی از اسم «فاطمه» را برای فرزندان خود انتخاب می‌کنند.
 
حجت‌الاسلام محمدرضا صالح، نماینده جامعه المصطفی العالمیه، در گفت‌وگویی اظهار کرد: یکی از رویدادهایی که اکنون در حال وقوع است، نامگذاری فرزندان دختری است که در ایام فاطمیه(س) متولد می‌شوند. بر این اساس بسیاری از والدین نام فاطمه و سایر اسامی و القاب آن حضرت را به صورت ترکیبی و تک‌اسمی برای فرزندان خود انتخاب می‌کنند.
وی تصریح کرد: گاه در میان این اسامی، نام‌هایی با ریشه‌های قرآنی نیز وجود دارد که با الهام از آیاتی که به حضرت فاطمه(س) اشاره دارد گرفته شده است؛ همانند «انما» یا «انما زهرا» که به آیه «انما یرید الله لیذهب عنکم الرجس» اشاره دارد.
صالح همچنین از نام کوثر فاطمه یاد کرد و گفت: این نام نیز به سوره کوثر اشاره می‌کند. نشرح فاطمه یا تطهیر فاطمه نیز اسامی دیگری است که مسلمانان هند برای دختران خود برگزیده‌اند. فردوس فاطمه، انعم فاطمه، صابرین فاطمه، علینا فاطمه، نباء زهرا و توحیده ابراهیم نیز از این دست به شمار می‌روند.
از دیگر نام‌هایی که به همین مناسبت برای دختران انتخاب شده است می‌توان به خوشبو فاطمه، تبسم فاطمه، امیر فاطمه، فاطمه نساء، یاسمین فاطمه، کنیز فاطمه، عاطفه فاطمه، ارم فاطمه، سیده فاطمه، نگار فاطمه، فاطمه انجم، رهنما فاطمه، کهکشان فاطمه، طیبه فاطمه، ریحانه فاطمه، شریعت فاطمه، رضیه فاطمه، مونس فاطمه و... اشاره کرد.
منبع: خبرگزاری ایکنا
انتهای پیام/ز