کد خبر: 12521                      تاريخ انتشار: 1397/11/21 - 12:58
در پی به شهادت رسیدن کودک شیعه در عربستان:
کدام سازمان بین المللی به کشته شدن زکریا واکنش نشان داد؟
 
یک هفته از جنایت به شهادت رساندن زکریا، کودک ۶ ساله، تنها به جرم شیعه بودن در عربستان می گذرد ولی تاکنون تنها یک سازمان بین المللی این جنایت را محکوم کرده است و دیگر سازمان های به اصطلاح حامی حقوق کودک، بشردوستانه و سازمان ملل واکنشی نشان نداده اند و ظاهرا توقع دارند که خونخواهی زکریا مانند هزاران کودک مسلمان شهید در جهان، در سکوت مجامع بین المللی و رسانه ها به باد فراموشی سپرده شود، در حالیکه سنت الهی بر خلاف این مدعا است.
 
زهرا باقری- در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب که تمام فکر و ذهن ها به سمت دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی است و همه آماده ورود به دوران شکوفایی بیش از پیش این انقلاب هستیم، خبری جانسوز و شوک برانگیز از رسانه های عربی زبان، ذهن ها را مشوش کرد و دل ها را به درد آورد!
ماجرا از این قرار بود که هفته گذشته، زکریا کودک ۷ ساله‌ شیعه به همراه مادرش برای زیارت مرقد مطهر رسول اکرم(ص) به مدینه می‌رفتند، مادر که مشغول گفتن ذکر صلوات بوده، تعجب راننده را بر می انگیزد و از او می پرسد که آیا شیعه است؟ مادر هم تقیه نمی کند و می گوید که بله و همین باعث خشم راننده تاکسی وهابی می شود. ناصر علی الفایز پدربزرگ زکریای شهید که از اهالی شهرک شیعه نشین الاحساء است، ادامه ماجرا را چنین نقل می کند که زکریا در نزدیکی یکی از قهوه خانه های راه در جاده شاهزاده سلطان بن عبدالعزیز در شهر مدینه المنوره خواست مقداری غذا بخورد که ناگهان جنایتکار او را از آغوش مادرش ربود و شیشه یکی از مغازه ها را شکست و این شیشه شکسته را ابزاری برای بریدن سر کودک قرار داد.
این در حالی است که مادرش تلاش می کرد کودکش را از چنگال این جنایتکار نجات دهد و از عابران کمک می خواست اما در نهایت به علت وحشت شدید در اغما فرو رفت زیرا فرزندش را غرق در خون دید. دخترم بر اثر این اغما به بیمارستان منتقل شد به ویژه اینکه او از بیماری قلبی رنج می برد.
به گفته ی پدربزرگِ این کودک شهید، مردم حاضر در صحنه نتوانستند قاتل را از کارش منصرف کنند و در نهایت زکریا در خون خود غلطید.
پلیس عربستان به هیچوجه پاسخگو نیست و می گوید که راننده تاکسی فردناشناسی است که هویت او را نتوانسته اند کشف کنند و احتمالا او بیمار روحی و روانی بوده که کنترل خود را از دست داده و الان هم متواری شده است!
این سندی دیگر بر مظلومیت شیعه در کشور عربستان است که حتی کودکان آن ها نیز از حق مسلم خود که همان حفظ حیات است بی بهره اند! این اقلیت در عربستان با رفتار ضدشیعه شدیدی مواجه هستند و هر روز بدون هیچ دلیلی این محدودیت ها بیشتر و سخت تر می شود.
حقوق شیعیان در کشور عربستان سعودی در حوزه های مختلف سیاسی، اقتصادی، آموزشی، دینی و حقوقی نقض می شود. شیعیان در عربستان شهروندان درجه 2 تلقی می شوند، دانش آموزان شیعه در مدارس دولتی مجبورند اصول و مبانی عقیدتی وهابیون را فرابگیرند، این در حالی است که وهابیون با نهایت خشونت، تشیع را به عنوان مذهبی الحادآمیز معرفی می کنند و گروندگان به آن را خائن به اسلام می دانند.
شیعیان در عربستان از حق داشتن مدارس دینی یا حوزه علمیه محرومند و نمی توانند برای تعلیم عقاید شیعی به کودکان خود، برنامه های آموزشی تدوین کنند. در حوزه حقوقی و قضایی، شیعیان بر خلاف اهل تسنن و وهابیون، از هر گونه پایگاه حقوقی و قانونی محروم اند. نحوه برخورد نظام حقوقی عربستان با شیعیان و وهابیون یکسان نیست و شهادتشان در دادگاه های سعودی بی اعتباراست. اگر بین شیعه و سنی نزاعی درگیرد، شهادت طرف شیعه، رد و شهادت طرف سنی معتبر تلقی می شود.
یک هفته از این جنایت گذشته است و در چند روز اخیر یکی دو روزنامه عرب زبان خبر آن را منتشر کرده اند و تنها سازمان بین المللی «دیده بان حقوق بشر شیعه» این جنایت را محکوم کرده است و از دیگر سازمان های بشردوستانه و سازمان ملل اعتراضی نکرده اند و کسی خواستار پاسخگویی از دولت عربستان نیست!
تداوم واکنش های مجازی با هشتک زکریای شهید
اما شهادت زکریا، به دست حرمله ی زمان، راه آینده را برای تمام ایرانیان روشن و واضح ساخت، رسالتی که از همان روزهای نخست پیروزی انقلاب اسلامی همواره در کلام امام راحل(ره) و پس از ایشان، در بیانات رهبر معظم انقلاب به خوبی به چشم می خورد: «حمایت از مظلومان عالم».
اکنون که صدای فریادخواهی این مادر مظلوم به گوش ما رسیده است و کاربران در فضای مجازی هشتک #زکریای_شهید را به راه انداخته اند، استقبال از این هشتک، در حمایت از مظلومان شیعه در عربستان، یکی از ظهورات انقلاب اسلامی است که در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی خود، به حدی از شایستگی رسیده است که صدای مظلومان جهان باشد، اما این ابتدای راه است و رسالت این نظام، نه تنها به قدر جهان اسلام بلکه به اندازه کل جهان و نجات کل مظلومان عالم از چنگال مستکبران جهان، بزرگ و سنگین است.
انتهای پیام/ز