کد خبر: 99491                      تاريخ انتشار: 1400/01/18 - 21:02
رئیس بسیج جامعه زنان در گفتگو با مهر مطرح کرد؛
آزادی زنان و مادران زندانی جرائم غیر عمد در اعیاد شعبانیه
 
رئیس بسیج جامعه زنان کشور گفت: ۶۷ نفر از مادران و بانوان جرائم غیر عمد، همزمان با اعیاد شعبانیه و در پویش «مادر می‌آید» آزاد شدند.
 
مینا بیابانی رئیس بسیج جامعه زنان کشور در گفتگو با خبرنگار مهر، در خصوص پویش جدید این سازمان برای آزادی مادران زندانی گفت: یکی از اقدامات اخیر بسیج جامعه زنان تلاش برای آزادی زنان و مادران زندانی جرایم غیرعمد بوده است. به همین منظور نیز پویش «مادر می‌آید» از چندین ماه پیش آغاز شد و همچنان نیز این پویش ادامه دارد.
بیابانی ابراز داشت: در این پویش سازمان بسیج با همکاری خیرین و مردم اقدام به جمع‌آوری کمک‌های مالی و برای آزادی این دسته از بانوان اقدام می‌کند.
وی در خصوص اولویت بندی برای آزادی بانوان زندانی تصریح کرد: اولویت ما آزادی بانوان سرپرست خانوار، مادران و سپس زنان جرایم غیر عمد است تا بتوانیم با بازگشت این عزیزان به کانون خانواده موجب تحکیم بنیان این نهاد شویم.
رئیس بسیج جامعه زنان ابراز داشت: همزمان با اعیاد شعبانیه نیز موفق شدیم تعدادی از بانوان را آزاد کنیم این اقدام با کمک خیرین، مردم و بسیج جامعه زنان و با تسویه بدهی‌های این افراد انجام شد.
بیابانی تصریح کرد: در مرحله قبل ۶۸ مادر جرایم غیرعمد و جرایم مالی آزاد شدند و در اعیاد شعبانیه نیز شماری از این بانوان به کانون خانواده بازگشتند.
وی با بیان اینکه پویش مادر می‌آید همچنان ادامه دارد ابراز داشت: این دسته از بانوان زندانی افراد با آبرو و کسانی هستند که اغلب جرایم آنها مالی بوده و به دلیل مشکلات اقتصادی به زندان افتاده‌اند. به علاوه اغلب آنها که توسط بسیج جامعه زنان شناسایی شده‌اند، افراد مؤثر و مفیدی در جامعه بوده و برخی از آنان بانوان سرپرست خانوار و کارآفرینی بودند که به دلیل شرایط اقتصادی با مشکل مواجه شده و راهی زندان شده‌اند.
مهر
انتهای پیام/م