• تاریخ انتشار:95/4/8 - 09:01
 • شماره مطلب:13954835386
 • تعداد نظرات:0
از نسل کشی سرخ پوستان تا هولوکاست آفریقا

ماشین آدم کُشی آمریکا 240 سال است ، قربانی می گیرد

بنابر آمار و اسناد مختلف بین المللی و حتی داخلی آمریکا و به گواه وکلا و حقوقدانان برجسته و شناخته شده این کشور، مدال « بزرگترین ناقض حقوق بشر در جهان» به آمریکا تعلق دارد و در ایران اسلامی به عنوان نخستین کشورهای آسیب دیده از تروریسم، آمریکا به عنوان مهد حمایت از تروریسم در این جنایات بیشترین سهم را داراست.

منیره غلامی توکلی
 

گزارش پایگاه خبری تحلیلی طنین یاس به مناسبت هفته حقوق بشر آمریکایی؛

 

«من تعجب می کنم آمریکایی ها خجالت نمی کشند اسم حقوق بشر را می آورند. هر کس دیگری در دنیا ادعا بکند طرفدار حقوق بشر است دولت مردان آمریکا نباید این ادعا را بکنند.»  امام خامنه ای (مدظله العالی)
 

سیرصعودی 240 ساله نقض حقوق بشر توسط آمریکا
 

بنابر آمار و اسناد مختلف بین المللی و حتی داخلی آمریکا و به گواه وکلا و حقوقدانان برجسته و شناخته شده  این کشور،  مدال « بزرگترین ناقض حقوق بشر در جهان» به آمریکا تعلق دارد.

این درحالی است که ارتش ایالات متحد آمریکا با 240 سال قدمت به 70 ملت مستقل دنیا حمله کرده و جنایات جنگی بی شماری را رقم زده است، حال اگر تاریخ برده داری و کشته شدن حدود 10 میلیون آفریقایی بر اثر این تجارت و نسل کشی سرخ پوستان را به این آتش افروزی ها اضافه کنیم به نگاه و تفسیر آمریکایی از حقوق بشر، پی خواهیم برد.

روند نقض حقوق بشر در طول عمر آمریکا سیری صعودی دارد به طوری که سال 2014 میلادی یکی از سیاه ترین دوران آمریکا در نقض حقوق بشر محسوب می شود.

انتشار اسناد شکنجه های وحشیانه سازمان اطلاعاتی سیا، انتشار گزارش کمیته ضد شکنجه سازمان ملل در خصوص استفاده از شکنجه در بازداشتگاه های این کشور، جاسوسی های وسیع از دولت ها و مقامات سایر کشورها، حمایت گسترده از رژیم صهیونیستی در جریان جنگ غزه و گروهک تروریستی داعش که فجیع ترین جنایات علیه بشریت را در سوریه و عراق مرتکب می شود، از جمله موارد نقض گسترده حقوق بشر توسط آمریکا می باشد که سال 2014 را به لکه ننگ دیگری برای این کشور در حوزه حقوق بشر تبدیل کرده است و به این آمار می توان 1 ميليون و 800 هزار کشته و 6 ميليون آواره در جنگ عراق را نیز اضافه کرد. 
 


 

طنز تاریخ در این نکته است که  این سردمدار بزرگ جنایات بشری، پر سروصداترین مدعی حقوق بشر در جهان است، حقوق بشری از آن برای توجیه لشکرکشی ها و رقم زدن جنایات جنگی خود و هم پیمانانش استفاده می کند.
 

مدعی حقوق بشری که عضو هیچ کنوانسیون حقوق بشری نیست!
 

جدول فوق و بسیاری دیگر از آثار و نتایج نقض حقوق بشر توسط آمریکا در اقصی نقاط جهان، نشان می دهد که حقوق بشر آمریکایی، بزرگ ترین دروغ و فریب دنیای ماست .چرا که این بزرگترین مدعی "حقوق بشر"  حتی به صورت نمادین هم خود را ملزم به عضویت در کنوانسیون های مرتبط با حقوق بشر چون « کنوانسيون حقوق کودک، کنوانسيون حقوق اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي، پروتکل اختياري کنوانسيون منع شکنجه، کنوانسيون بين‌المللي حمايت از افراد در برابر ناپديد شدن اجباري، کنوانسيون رم در خصوص اساسنامه ديوان کيفر بين‌المللي، کنوانسيون رفع تبعيض عليه زنان و کنوانسيون حقوق بشر بين‌المللي» ندانسته و به بهانه‌هاي متعدد از الحاق به معاهدات حقوق بشري خودداري می کند!
 

ابعاد مختلف نقض حقوق بشر توسط آمریکا
 

با نگاهی تیتروار به عملکرد چند گانه آمریکا در نقض حقوق بشر در جهان می توان گفت که این کشور در ابعاد مختلف
 

1) نظامی: « حمله مستقیم و غیرمستقیم به کشورهای دیگر، حمایت از تروریسم و تروریسم پروری، حمایت از رژیم جعلی صهیونیستی، کشتارهای بی رحمانه و نسل کشی مسلمانان...»

 2) سیاسی و جاسوسی: « دخالت در امور کشورها و ملت ها، کودتا علیه دولت های قانونی، شنود مکالمات شهروندان و دولتمردان سایر کشورها،  تربیت جاسوس و نفوذ آنها در سایرکشورها و ..»

3) اقتصادی: « تحریم های شدید تجاری، مالی و بانکی علیه ملت ها و بلوکه کردن و دستبرد غیرقانونی به اموال کشورها ... »

4) حقوقی و انسانی « زندان گوآنتانامو و شکنجه هایی غیرانسانی آنها و تجاوز به زندانیان و ...»

سرمنشا همه رفتارهای ضد حقوق بشری دنیاست.

جدول زیر بخشی دیگر  از جنایات آمریکا را در صد سال گذشته نشان می دهد :
 


 

سرایت ویروس بیماری کشنده نقض حقوق بشر از آمریکا به سایر کشورها
 

البته جنون رفتارهای ضدبشری آمریکا با سیاست های مداخله جویانه و شیطانی دولتمردان این کشور، مرزهای آمریکا را در نوردیده و گریبانگیر بسیاری از کشورهای اروپایی و آسیایی شده است، کشورهایی مانند رژیم آل خلیفه در بحرین، رژیم ال سعود در عربستان، یمن، تندروهای سومالی و همپیمان قدیمی اش اسرائیل .. که تحت حمایت آمریکا قرار دارند.

برای مثال

 1. حمایت از چهره تروریستی، رژیم جعلی صهیونیستی در غصب اراضی مردم فلسطین، بی خانمان کردن هزاران فلسطینی و  به شهادت رساندن 2143 نفر در اثر حملات هوایی و دریایی و زمینی ارتش  رژیم صیونیستی به نواز غزه در طول فقط 51 روز از بارزترین حمایت های ضدحقوق بشری آمریکا است.
 2. حمایت تسلیحاتی و مالی از رژیم صهیونیستی در  حمله ژوئيه 2006 اسرائيل به لبنان و بمباران 33 روزه‌اي كه به طور متوسط روزانه 166 كشته و زخمي غيرنظامي لبناني برجاي گذاشت، و بيش از هفت ميليارد دلار خسارت به بار‌آورد، كنگره آمریکا و دولت‌هاي پياپي اين كشور می دانستند جنگ افزارهايي كه در اختيار اسرائيل قرار مي‌دهند در راه تحميل خواست اسرائيل به لبنان مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
 3. سیاست منفعلانه آمریکای مدعی حقوق بشر در قبال کشته شدن هزاران مسلمان میانماری و طفره  رفتن این کشور از قبول نسل کشی مسلمانان این کشور، هلاری کلینتون در سفری به میانمار تیر خلاص را بر پیکره مجروح مسلمانان میانمار نشاند و از رئیس جمهور این کشور خواست تا به اصلاحات در این کشور ادامه بدهند تا ثابت کنند که با جامعه جهانی همراه هستند.  پس از این دیدار  تین سین در یک سخنرانی اعلام کرد: مسلمانان روهینگیا باید از کشور اخراج و به اردوگاه‌های پناهندگان سازمان ملل منتقل شوند.
 4. حمایت تسلیحاتی و بین المللی از جنایات عربستان در یمن، بنابر گزارشات دیدبان حقوق بشر بقایای بمب جی‌پی‌یو31 هدایت‌شونده با ماهواره در  مناطق بمباران شده یمن پیدا شده است که این بمب‌های 907کیلوگرمی را آمریکا در اختیار عربستان قرار داده است. عربستان سعودی از تاریخ 6 فروردین ماه سال 1394 حملات هوایی خود را با هدف بازگرداندن قدرت به عبدربه منصور هادی، رئیس جمهور مستعفی یمن و تضعیف جنبش مردمی انصارالله به خاک یمن آغاز کرد و به گفتۀ منابع داخلی یمن، در حملات مرگبار ریاض که عمدتاً مناطق غیرنظامی را هدف می‌گیرد، بیش از 28 هزار یمنی کشته شده‌اند.
 5. سکوت آمریکا و رفتار منفعلانه او در کشتار مردم بی گناه بحرین توسط رژیم آل  خلیفه و حمایت های نیابتی عربستان از این رژیم سفاک در این بین غیرانسانی تر از کتشار مردم بی گناه  ورود  دلال ها و قاچاقچيان اعضاي بدن به این کشور و غارت اعضاي بدن شهدا و مجروحان بحريني و انتقال آنها به فلسطين اشغالي و همچنين برخي از کشورهاي اروپايي است، چیزی که آمریکای مدعی حقوق بشر چشم خود را بر آن بسته و تا کنون واکنشی نسان نداده است!
 6.  تراژدی اشغال افغانستان به بهانه مبارزه با تروریسم بعد از نمایشنامه ناموفق 11 سپتامبر که منجر به ورود سربازان آمریکایی به افغانستان و جنایات بی شمار آنها علیه مردم بی دفاع این کشور شد، در این سال ها 2008 سیاه ترین سال حضور آمریکایی ها برای مردم افغان بود. بمباران هاي مراسم عزاداري و يا شادي مردم، تخريب خانه هاي آنان، ايجاد زندان هاي خصوصي، دستگيري هاي خود سرانه، شكنجه و آزار و اذيت مردم، زندانی کردن شمار زیادی از کودکان 11 تا 13 ساله با عنوان ""جنگجویان دشمن" از موارد نقض حقوق بشر است كه از سوي نيروهاي خارجي در افغانستان انجام شد.
 7.  
 8. و در نهایت، تولد تروریستی بین المللی به اسم " داعش" و حمایت از آن که آثار و اخبار وحشی گری های این گروه انسان نما را می تواند در انواع اعدام های عجیب از غرق کردن کودک دو ساله تا انفجار سر پیرمردهای کهن سال، بریدن سر جوانان و تجاوز به زنان و دختران عراقی، سوری، در اخبار دید و شنید. تروریست هایی که تا کنون جان صدها هزار نفر را گرفته و خاک سوریه و عراق را به خاکستر بدل کرده اند. 
 9. پایگاه اینترنتی گلوبال ریسرچ نوشت: واشنگتن همه گروه‌های تروریستی شناخته شده و گروه‌های فرعی فعال در سوریه و مناطق دیگر را ایجاد کرده است و از آنها حمایت می کند، بنابر این گزارش داعش نمی توانند بدون حمایت خارجی، تامین سلاح، کمک مالی، آموزشی و کمک های دیگر - آمریکا - باقی بمانند.
   

سرایت آتش جنایات دولتمردان آمریکایی، دامن مردم آمریکا را هم گرفت
 

و صدالبته دست تجاوزگر آمریکا تنها به نقض حقوق شهروندان سایر کشورها دراز نشده است و این کشور حتی به مردم خود نیز رحم نمی کند و نخواهد کرد.

در گزارش مانفرد نواک Manfred Nowak گزارشگر ويژه سازمان ملل در زمينه شکنجه ، مساله ي نقض حقوق بشر از سوي دولت آمريکا، " روندي نظام مند " توصيف شده است . نواک در گزارش خود، از نقض گسترده حقوق بشر در آمريکا ازجمله شکنجه زندانيان، خشونت پليس، تبعيض نژادي و تضييع حقوق اقليتها به ويژه مسلمانان، ابراز نگراني کرده است.

بر اساس آمار زندانيان ثبت شده، در آمريکا 2 ميليون و 200 هزار نفر در زندان به سر مي برند و 750 هزار نفر زندانبان براي نگهباني از آنان در اين کشور وجود دارد.

در سال 2010 ميلادي دادگاه هاي ايالات متحده آمريکا 110 حکم اعدام صادر کرده اند. در آمريکا به دليل وجود زندان هاي مخفي و ثبت نشده، اين شک وجود دارد که آمار دولتي بسيار کمتر از تعداد واقعي اعدام ها باشد.

بر اساس آمار  موجود از سال 1977 تا سال 2014 ،  34 درصد محکومین به اعدام سیاه پوستان آمریکایی هستند که البته بسیاری نیز بعدها مشخص شده بی گناه بوده اند اما به دلیل تعصب نژادی حاکم در هیئت منصفه دادگاهشان که همگی سفیدپوست بوده اند، با حکم اعدام مواجه شده اند. این رقم 34 درصد در مقایسه با 13 درصد سیاهپوستان کل جمعیت آمریکا آمار نسبتا بالایی است که جای بسی تأمل دارد.

آمار ویژه ای که در ارتباط با صدور و اجرای احکام اعدام در آمریکا جلب توجه می کند، متعلق به احکام اجرا شده برای متهمان نوجوان بوده که در زمان صدور حکم اعدام، هنوز به 18 سال نیز نرسیده بودند. در این سال ها دست کم 22 مورد حکم اعدام در آمریکا اجرا شده که متهمان اعدامی نوجوانان کمتر از 18 سال بوده اند. هر چند در سال 2005 دیوان عالی آمریکا حکمی را صادر کرده که به واسطه آن، اعدام نوجوانان در تمامی ایالات آمریکا منع شده است.

کشته شدن سیاه پوستان به دست پلیس آمریکا که سریالی خونین اما بدون وقفه است، کشته شدن مادران آمریکایی به دست پلیس این کشور مقابل چشم فرزندانشان، اجرای حکم اعدام برای زن معلول ذهنی، کسب رتبه اول در خرید و فروش اسلحه توسط آمریکاییان و .. از دیگر مصادیق نقض  حقوق بشر در آمریکاست.
 

ایران نخستین قربانی تروریسم

 

«شوخی زشتی است که بانی بیشترین ترورها و به راه اندازی بیشترین کودتاها و تولیدکننده‌ی مهلک ‌‌ترین سلاحها و پشتیبانی ‌‌کننده‌ی خطرناک ‌‌ترین تروریستها، مدّعی رهبری مبارزه‌ی بحقِّ جهانی با تروریسم باشد.» امام خامنه ای مدظله العالی / پیام به کنگره‌ی عظیم حج، 30/11/1380

در کشور ما از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی، آمریکا به انحای مختلف از کودتا، ترور شخصیت های سیاسی، انقلابی، علمی، حمایت از رژیم بعثی در جنگ تحمیلی هشت ساله علیه کشورمان با فروش تسلیحات نظامی و اطلاعات جاسوسی، بلوکه کردن اموال مردم ایران و دست درازی به این اموال، تحریم های ظالمانه اقتصادی که در سخت ترین شرایط جان هزاران بیمار را به دلیل نبود یا کمبود دارو گرفت، دست به جنایات حقوق بشری زده است.

تا جایی که مقام معظم رهبری، شش تا دوازدهم تیرماه که خونین ترین کارنامه ضدحقوق بشری آمریکا در ایران رقم خورده است، را هفته حقوق بشر آمریکایی نام نهادند.

انتخاب این نام به خاطر حوادث تلخ و تروریستی هفته دوم تیرماه از سال 60 تا 67 است از جمله:

-ششم تیرماه سال 1360 سوء قصد نافرجام به حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای «مدظله العالی»

-هفتم تیرماه سال 1360 بمب گذاری و انفجار دفتر مرکزی حزب جمهوری اسلامی و به شهادت رساندن آیت الله دکتر بهشتی و هفتاد و دو مهاجر عاشق و یار صدیق انقلاب اسلامی

-هشتم تیرماه سال 1360 ترور و به شهادت رساندن شهید محمد کچونی رئیس زندان اوین

-یازدهم تیرماه سال 1360 ترور و به شهادت رساندن آیت الله صدوقی(ره) نماینده امام (ره) و امام جمعه یزد

-دوازدهم تیرماه سال 1367 شلیک مستقیم موشک به هواپیمای مسافربری ایرباس شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران توسط ناو آمریکایی و شهادت تمامی 290 مسافر و خدمه از جمله 66 کودک و 53 زن

ردپای خونین حضور  آمریکا در هشت سال جنگ تحمیلی

حمایت از صدام در هشت سال جنگ تحمیلی و به شهادت رسیدن جوانان ایرانی با انواع تسلیحات نظامی فروخته شده توسط آمریکا و غرب به صدام، بخشی از جنایات بی شمار حقوق بشری آمریکا در ایران است. بیش از 500 حمله شیمیایی در مناطق عملیاتی و حتی شهرهای مسکونی ایران طی سال های 1359 تا 1367 ، کشته شدن 717 نفر از ایرانیان بر اثر استشمام بمب های شیمیای و مجروح و جانباز شدن بیش از 21 هزار نفر در این حملات از جمله جنایات بشری این سرمدار کاذب حقوق بشر است

 

بزک کنندگان چهره آمریکا، خائن به ملت اند

ایران اسلامی جزو نخستین کشورهای آسیب دیده از تروریسم است و آمریکا به عنوان مهد حمایت از تروریسم و ترور در این جنایات بیشترین سهم را داراست. سیاست کشتن افراد و به ویژه رهبران انقلاب چون شهید مطهری، شهید باهنر، شهید مدنی و سوء قصد به رهبر انقلاب اسلامی در نخستین سال های انقلاب اسلامی؛  ترور فرماندهان و مغزهای متفکر نظامی ایران چون شهید صیاد شیرازی؛ ترور دانشمندان هسته ای و ترور بیولوژیک دانشمند ایرانی شهید محمد مهدی کاظمی  و... از جنایات ضدبشری آمریکا در ایران است.

در تمامی اتفاقات خونین که رد پایی از اسرائیل و گروه های ضدانقلاب دیده می شود، حمایت ها و امکانات آمریکایی، نقشه های اسرائیلی، دلارهای عربستانی دیده می شود. نقشی که مدت زمانی است به صورت واضح توسط برخی از افراد با بهانه تغییر رویه آمریکا، چهره ددمنشانه او بزک کرده  تعریف و تصویر می شود؛ غافل از اینکه« گرگ زاده، گرگ شود/ گرچه با آدمی پشت میز مذاکره دیده شود.» و این مصداق درست سیاست های آمریکایی است اما متأسفانه برخی برای آدم شدن آمریکا، خواب پنبه دانه می بینند و در صدد تجربه برجام های بعدی بعدی با او هستند. این افراد با وجود تمام مستندات موجود از جنایات آمریکایی علیه ملت ایران، بی شک بنابر فرمایش مقام معظم رهبری « بزک کردن رسانه ای چهره هیولایی آمریکا، خیانت به ملت است» و خائنین باید پاسخ گوی تاریخ و مردم زمان خود باشند.
 

اقدام مالی مبارزه با ترروریسم، نوع دیگر حمایت از اسرائیل تروریسم بین الملل
 

سهیل کریمی روزنامه نگار و مستند ساز در یادداشتی پرده از بازی دوباره آمریکا با عبارت" تروریسم" و بُر خوردن دولتمردان ایران در این بازی می نویسید اینکه « به گفته منابع آگاه بانك مركزى ايران با بهانه توافق مالى با آمريكا، اقدام به اجراى دستورالعمل به اصطلاح مبارزه با پول شويى مورد نظر كارگروه موسوم به «اقدام مالى مبارزه با تروريسم» خواهد نمود. اين كارگروه هم كه با شعار مبارزه با تروريسم، بيش تر جبهه هاى مقاومت اسلامى منطقه را نشانه گرفته، براى يك سال موقتاً اسم ايران را در فهرست تأمين مالى كننده گان تروريسم نگه مى دارد ولي عليه ما، نامه نگارى نمى كند تا دولت بتواند در حدى با بانك هاى بين المللى كار كند. پس از يك سال اگر اين كارگروه تا حد كافى از ايران راضى بوده باشد ممكن است اقدامات بعدى را انجام دهد.»

بر اساس تحلیل کریمی ، به این واسطه آمریکایی ها به همه اطلاعات بانکی ما دسترسی خواهند داشت و هیچ تراکنشی بدون رضایت آنها انجام نمیشود و در نهایت غرب با اجرایی شدن این توافق به هدف بزرگتر خود یعنی تجزیه ایران به حكومت هاى كوچك و بى خاصيت و قابل كنترل نزدیک میشود. چرا که قطعا ایران تجزیه و استحاله شده دیگر خطری برای اسراييل نخواهد بود.

کاش هفته حقوق بشر آمریکایی را جدی تر بگیریم، چرا که مادر تروریسم با فرزندان خود هرگز در نمی افتد.

انتهای پیام/ غ

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.