ناگفته‌های مسی از زندگی شخصی‌اش/ با سه بچه استراحت معنی ندارد!
1398/08/27 - 20:36
تاریخ و ساعت خبر:
36468
کد خبر:

ناگفته‌های مسی از زندگی شخصی‌اش/ با سه بچه استراحت معنی ندارد!

فوق‌ستاره آرژانتینی بارسلونا در حاشیه مراسم اهدای کفش طلا گفت‌وگوی بسیار متفاوتی با مجله «ورلدساکر» داشته است.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی طنین یاس - لیونل مسی فوق‌ستاره آرژانتینی بارسلونا در حاشیه مراسم اهدای کفش طلا گفت‌وگوی بسیار متفاوتی با مجله «ورلدساکر» داشته و درباره همه‌چیز از بارسا گرفته تا عادت‌های غذایی و سلایق فیلم و سریالی اش صحبت کرده است. ورلدساکر حالا که شماره ماه نوامبرش منتشر شده، گفت‌وگوی مسی را کار کرده است. در زیر خلاصه‌ای از این گفت‌وگوی بلند را از نظر می‌گذرانید.
وقتی جایزه کفش طلا را به دست آوردی، بچه‌هایت که در این مراسم همراهت بودند، چه چیزی گفتند؟
خوشحال بودند. راستش کمی خسته شده بودند، چون مراسم گالا طولانی شده بود، ولی در مجموع خوشحال بودند. دنبال این بودند که همراه من برای گرفتن جایزه روی استیج بیایند و لذت ببرند. لحظه بسیار ویژه‌ای بود.
آن‌ها در مورد بقیه بازیکنان چه چیز‌هایی می‌گویند؟
آن‌ها هم مثل بقیه، همه بازیکنان را می‌شناسند، چون عاشق فوتبال هستند. بچه‌هایم نه تنها بازی‌های بارسلونا و تیم ملی آرژانتین بلکه همه بازی‌های فوتبال را تماشا می‌کنند. بازیکنان را هم می‌شناسند، چون یا کارت بازی مرتبط با آن‌ها را داشته‌اند یا از تلویزیون این بازیکنان را دیده‌اند.
آنتونیا، همسرتان، از اینکه می‌بیند هنوز جایزه می‌برید هیجان‌زده می‌شود؟
هر باری که قرار است جایزه‌ای چیزی ببرم او خیلی لذت می‌برد. این‌بار هم خیلی خاص بود، چون همه افراد خانواده در این مراسم حضور داشتند... خب، البته تقریباً همه افراد خانواده، چون سیرو (پسر سوم مسی) پیش ما نبود.
چه‌چیز آنتونیا را بیشتر از بقیه تحسین می‌کنی؟
راستش همه ویژگی‌هایش را. او قابلیت‌های زیادی دارد: بلد است چطور کار‌های روزمره را انجام دهد، شخصیت خوبی دارد، همیشه خوش‌اخلاق است و بهترین شیوه را برای حل و فصل کردن مشکلات پیدا می‌کند. آنتونیا آدم بسیار باهوشی است و در همه جنبه‌های زندگی فوق العاده است.
وقتی به گذشته نگاه می‌کنی، چه احساسی درباره دوران حرفه‌ای خودت داری؟
در این حرفه زمانی برای اینکه دست نگه داری و به گذشته فکر کنی وجود ندارد. ما روز به روز پیش می‌رویم و تمرکزمان روی مسائل پیش‌رو است نه چیز‌هایی که قبلاً به دست آورده‌ایم. متأسفانه در فوتبال زمان کمی برای لذت بردن از دستاوردهای‌تان دارید، چون هر سه روز یک‌بار بازی دارید و باید تمرکزتان روی هدف جدیدتری باشد. وقتی بازنشسته شوم می‌توانم لحظاتی که در فوتبال داشته‌ام را مرور کنم و دستاورد‌هایی که داشته‌ام را بیشتر تحسین کنم.
وقتی مصدوم می‌شوی، بچه‌هایت معنی اش را درک می‌کنند؟
الان آن‌ها می‌دانند مصدومیت یعنی چی. از من می‌پرسند چقدر طول می‌کشد و کی دوباره برمی‌گردم. به‌طور معمول همیشه از من می‌خواهند با آن‌ها بازی کنم؛ حالا یا بازی کنم یا چند تا شوت بزنم، ولی آن‌ها می‌دانند وقت‌هایی که مصدوم هستم نمی‌توانم. بعضی‌وقت‌ها فراموش می‌کنند و بعد می‌گویند: «درسته، نمی‌تونی، مصدومی.» معنی مصدومیت را متوجه می‌شوند.
غذای اسپانیایی مورد علاقه‌ات چیست؟
همیشه گفته‌ام رُست، میلانزا (فیله گوشت پخته شده) و یا پاستا. آن‌هایی که دوست دارم غذا‌های ساده‌ای هستند.
جرارد پیکه هم‌تیمی‌ات در بارسلونا یک‌بار گفته که نصف قوطی نوتلا خورده است. تو هم از این عادت‌ها داری؟
من فقط کمی شکلات، آبنبات شیری و یا بستنی. کمی شیرینی می‌تواند مؤثر باشد. سعی می‌کنم کم بخورم، ولی دوست دارم.
وقتی در خانه به همراه خانواده استراحت می‌کنی، چه کار‌هایی انجام می‌دهی؟
واقعیت این است که با داشتن سه تا بچه در خانه، زمان کمی برای استراحت دارید! سعی می‌کنیم کنار بچه‌ها از تک‌تک ثانیه‌هایی که با هم هستیم لذت ببریم حالا چه موقع تماشا کردن تلویزیون باشد، بازی کردن یا هر کار دیگری کنار آنها. زیاد در خانه می‌مانیم و از این لحظات استفاده می‌کنیم.
چه نوع برنامه تلویزیونی تماشا می‌کنید؟
خیلی تلویزیون نگاه نمی‌کنیم و بیشتر سریال می‌بینیم، ولی وقتی با بچه‌ها هستیم کارتون و فیلم‌هایی که آن‌ها دوست دارند را می‌بینیم، چون دیگر قدرت دست آنهاست.
تو یکی از طرفداران سریال بازی تاج و تخت بودی. از پایان این سریال خوشت آمد؟
راسش آن چیزی نبود که انتظارش را داشتم. تصور می‌کردم پایان دیگری رقم می‌خورد.
اصلاً قهوه نمی‌خوری؟
قبلاً زیاد می‌خوردم، ولی چند وقتی است ترک کرده‌ام.
تیاگو و متئو که راست پا از آب درآمدند. فکر می‌کنی سیرو بالاخره با پای چپ به توپ ضربه بزند؟
اصلاً. من پسر چپ پا نصیبم نشده است! او هم راست پا است.
دو تا پسر بزرگ شما دیوانه فوتبال هستند. آن‌ها الان در پُست خاصی بازی می‌کنند؟
هنوز نه. آن‌ها هنوز خیلی کوچک هستند و تصمیمی برای پست بازی ندارند. مثل همه بچه‌ها دوست دارند گل بزنند و نزدیک دروازه رقیب بازی کنند، ولی با توجه به شرایط سنی‌شان الان فقط دنبال توپ می‌دوند بدون اینکه بدانند جای‌شان در زمین کجاست.
عادت به‌خصوصی هم دارید؟
کلی! قبل از اینکه بخوابم دوست دارم میز را برای صبح فردا آماده کنم. موقع خوردن صبحانه همیشه هر کسی باید سر جای خودش بنشیند. وقتی به خانه می‌رسم خیلی سریع کفش‌هایم را در می‌آورم و خانه بقیه آدم‌های نزدیک هم که می‌روم همین کار را می‌کنم. یک‌سری عادت‌های دیگر هم دارم که ترجیح می‌دهم پیش خودم بماند.
بردن کفش طلا دیگر برایت تبدیل به یک عادت شده است. آرزو داری همچنان به بردن این جایزه ادامه دهی؟
آرزوی بردن جام‌های بیشتر با باشگاه را دارم. می‌خواهم یک‌بار دیگر لیگ قهرمانان اروپا را ببرم. چالش پیش‌روی ما همین است: اینکه لیگ قهرمانان بیشتری به ویترین افتخارات اضافه شود. به دست آوردن همین موضوع باعث می‌شود جوایز انفرادی هم پشت سرش حاصل شود.
وقتی چنین جوایزی به دست می‌آوری، چند تا اس‌ام‌اس تبریک روی گوشی موبایلت دریافت می‌کنی؟
خیلی. برای همین کفش طلا من ۳۰۰ تا پیام تبریک داشتم. یک‌سری افراد هستند که اصلاً نمی‌دانم چطوری شماره من را به دست آورده‌اند و برایم پیام تبریک فرستاده‌اند.
خیلی وابسته به گوشی موبایل هستی؟
کم و بیش. خوشم می‌آید. البته در خانه سعی می‌کنیم گوشی را کنار بگذاریم و با هم یک‌سری کار‌ها را انجام دهیم. آنجا نمی‌خواهیم زیاد وابسته و دیوانه گوشی باشیم.
با ما درباره متئو صحبت کن...
خیلی خاص است. همچنان به انجام کار‌ها و رفتار‌هایی که توجه بقیه را جلب کند ادامه می‌دهد، ولی این سه تا پسر همگی خاص هستند و هر کدام شخصیت منحصربه‌فردی دارند. هر سه تا با هم فرق می‌کنند.
متئو واقعاً کاراکتر خاصی دارد...
بله، ولی اگر زیاد درباره متئو صحبت کنم بقیه به من معترض می‌شوند.
خب، درباره تیاگو صحبت کن. او چه‌جور شخصیتی دارد؟
تیاگو با وجود اینکه ۷ ساله است، ولی پسر بسیار پخته و باهوشی است. جنتلمن است. سیرو هم شبیه متئو است، شاید هم بدتر، باید دید.
کریستیانو رونالدو و زلاتان ایبراهیموویچ دوست دارند از خودشان تعریف کنند. تو این‌طوری نیستی. خودت را به عنوان یک بازیکن چطور توصیف می‌کنی؟
ترجیح می‌دهم مردم درباره این موضوع صحبت کنند. من که خودم را می‌شناسم؛ کار‌هایی که کرده‌ام را می‌دانم و چیز‌هایی که می‌توانم به دست بیاورم را هم می‌دانم، ولی این موارد را پیش خودم نگه می‌دارم. مردم می‌توانند در این مورد نظر بدهند. دوست ندارم درباره خودم حرف بزنم، دوست دارم درباره تیم حرف بزنم.
هیچ نظری داری که تا چه مدت دیگر می‌خواهی به بازی کردن ادامه بدهی؟
هر کس خودش می‌فهمد تا چه مدت قرار است به بازی کردن ادامه دهد. من هم وقتی زمانش برسد به این موضوع پی می‌برم. اولین کسی خواهم بود که می‌آیم و می‌گویم دیگر بیشتر از این نمی‌توانم ادامه دهم. در طول سال‌های پیش‌رو زمانش که شد، این موضوع را می‌فهمم.
در آلمان بحثی راه افتاده که چه کسی دروازه‌بان شماره یک تیم ملی باشد. به نظر شما بین تراشتگن و مانوئل نویر کدام دروازه‌بان بهتری هستند و توانایی‌های آن‌ها را چطور می‌بینی؟
هر دو دروازه‌بان‌های خوبی هستند. آن‌ها ویژگی‌های مشابه با همدیگر دارند. بازیخوانی فوق العاده‌ای دارند و مثل یک هافبک بازی با پا را بلد هستند و واکنش‌های خیلی سریعی درون دروازه دارند. من مارک را خوب می‌شناسم و می‌توانم درباره اش حرف بزنم، ولی تمرین کردن نوئر را ندیده‌ام و روزانه هم بازی‌هایش را دنبال نکرده‌ام. با این حال فکر می‌کنم در مجموع هر دو دروازه‌بان شبیه به هم هستند.
امسال بازی‌های زیادی را به دلیل مصدومیت از دست دادی. الان فکر نمی‌کنی که بدنت بیشتر از قبل نیاز به استراحت دارد؟
سخت است، چون ذهن شما اوکی است؛ هنوز فکر می‌کنید ۲۵ ساله هستید و می‌توانید درست مثل زمانی که ۲۵ سال‌تان بود فوتبال بازی کنید، ولی بدن است که دستور می‌دهد و اینجا دیگر شرایطی رقم می‌خورد که باید بیشتر از گذشته مراقب باشید. سازگار شدن با این موضوع نیاز به مهیا شدن به شیوه‌ای متفاوت برای تمرینات و مسابقه‌ها دارد.
چه تفاوتی بین بارسلونای گواردیولا با بارسلونای کنونی وجود دارد؟
راستش زمان زیادی بین این دو بارسا گذشته است. الان بازیکنان جدید زیادی در تیم هستند. فکر می‌کنم سه تا چهار نفر از تیم گواردیولا در این بارسا باقی مانده‌اند. تیم تغییر کرده و با بازیکنان جدیدی که هر سال گرفته‌ایم سازگار شده است.
چرا غلبه کردن بر مدافعی مثل ویرجیل فان دایک، این‌قدر کار سختی است؟
مدافعی است که همه می‌دانند زمانبندی اش برای یورش بردن به مهاجم و دفاع کردن مقابل آن مهاجم، حرف ندارد. او خیلی سریع و درشت هیکل است، ولی با وجود قدوقامت بلندی که دارد جنب و جوش زیادی هم در زمین دارد. او سریع است، چون گام‌های بلندی دارد. البته او در هر دو خط دفاعی و هجومی خوب است و گل‌های زیادی می‌زند.
کریستیانو رونالدو همیشه خواسته از این زندگی فوتبالی راحت در بارسلونا دست بکشی و به لیگ دیگری بروی. کاری که خودش انجام داد. به حرفش گوش می‌کنی؟
هر کسی اهداف و تجربه‌های خودش را دارد. هرگز احتیاجی به ترک بهترین باشگاه دنیا که بارسلونا باشد ندارم. اینجا از تمرین کردن و مسابقه دادن و در مجموع از خود شهر لذت می‌برم.
اینتر آنتونیو کونته و نتایجی که در این فصل از لیگ قهرمانان اروپا گرفته‌اند، غافلگیرت نکرده است؟
لحظه‌ای غافلگیر نشده‌ایم، چون می‌دانستیم باید انتظار چه چیزی را داشته باشیم. بازی‌های اینتر را در لیگ ایتالیا که شروع بسیار خوبی داشتند را دیدم. آن‌ها رقابت شانه به شانه‌ای با یوونتوس در لیگ دارند که کار ساده‌ای نیست. ما قبل از اینکه با اینتر روبه‌رو شویم خیلی خوب آنالیزشان کردیم. می‌دانستیم تیم بسیار سرسختی هستند که بازیکنان‌شان با جان و دل بازی می‌کنند. آن‌ها رقیب بسیار سختی هستند.
منبع: روزنامه خبر ورزشی
انتهای پیام/

بازگشت به ابتدای صفحه بازگشت به ابتدای صفحه
برچسب ها:
فوتبال، مرد فوتبال جهان، لیونل مسی، فرزندداری،
اخبار مرتبط
ارسال نظر
  • مخاطبان گرامی، برای انتشار نظرتان لطفا نکات زیر را رعایت فرمایید:
  • 1- نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • 2- نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های اسلامی منتشر نمی‌شود.
  • 3- نظرات بعد از بررسی و کنترل عدم مغایرت با موارد ذکر شده تایید و منتشر خواهد شد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
اخبار پر بحث
بازگشت به ابتدای صفحه بازگشت به ابتدای صفحه
نخستین پایگاه خبری تحلیلی زنان کشور
پست الکترونیکی:
info [at] tanineyas [dot] ir
طراحی و اجرا الکا