• تاریخ انتشار:95/10/20 - 18:36
  • شماره مطلب:1395102040494
  • تعداد نظرات:0
وزیر بهداشت عنوان کرد

میانگین سن ایرانیان ۷۹ الی ۸۰ سال اما با ۱۰ سال معلولیت

وزیر بهداشت با اشاره به اینکه هم‌اکنون طول عمر در زنان به بیشتر از ۸۰ سال و در مردان حدود به ۷۹ سال افزایش یافته است اما ممکن است حدود ۱۰ سال از این عمر با معلولیت باشد، گفت: اگر بخواهیم در سالمندی دچار معلولیت نشویم باید فعالیت‌های بدنی افزایش یابد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی طنین یاس به نقل از خبرگزاری تسنیم، سید حسن هاشمی در مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری بین وزارتخانه‌های بهداشت و ورزش ــ وزارت ورزش و جوانان را یکی از وزارتخانه‌های نقش‌آفرین در توسعه امیدواری و نشاط اجتماعی بیان کرد و اظهار داشت: در بسیاری از موارد در گذشته مانند دفاع مقدس این جوانان بودند که در صحنه‌های خطیر صف‌کشی کردند و کشور را از آسیب‌ها و حوادث مصون نگه داشتند.

وزیر بهداشت  افزود: در حال حاضر طول عمر در زنان به بیشتر از 80 سال و در مردان به حدود 79 سال افزایش یافته است اما ممکن است حدود 10 سال از این عمر همراه با معلولیت باشد.

هاشمی با ابراز این که در حال حاضر حدود 50 درصد افراد جامعه اضافه وزن دارند، افزود: میزان اضافه وزن در زنان، بیشتر از مردان است و بنابراین اگر بخواهیم در سالمندی دچار معلولیت نشویم باید فعالیت‌های بدنی داشته و ورزش کنیم.

وزیر بهداشت با تأکید بر نقش رسانه ملی در ارتقاء فرهنگ ورزش در جامعه گفت: رسانه‌ها می‌توانند با تبلیغ ورزش و فعالیت بدنی در پیشگیری از بروز بیماری‌های غیرواگیر نقش مؤثری داشته باشند.

هاشمی افزایش جمعیت سالمندی در سال‌های آینده در کشور را از مشکلات خانواده‌ها، جامعه و دولت اعلام کرد و گفت: حدود 700 هزار نفر در کشور مبتلا به آلزایمر هستند که هر سال به این تعداد افزوده می‌شود و سایر بیماری‌های دوران کهنسالی علاوه بر ایجاد مشکلات برای خود فرد سالمند، موجب درگیر شدن خانواده فرد هم می‌شود.

وزیر بهداشت تصریح کرد: ورزش و تحرک ذهن و جسم می‌تواند در پیشگیری از ابتلا به بیماری‌های دوران سالمندی بسیار مؤثر باشد.

به گزارش وزارت بهداشت ــ وی ابراز کرد: امیدواریم با این تفاهم‌نامه کم‌تحرکی افراد جامعه سامان یابد و مردم در راستای افزایش فعالیت بدنی توانمند شوند و بتوانیم 25 درصد مرگ و میر ناشی از بیماری‌های غیرواگیر را کاهش دهیم.

هاشمی خاطرنشان کرد: امید است با مدیریت خوب و مناسب، موفقیت‌های خوبی در جهت خودمراقبتی میان مردم داشته باشیم و رسانه‌ها هم در راستای ارتقاء فرهنگ ورزش و افزایش فعالیت‌های بدنی و خودمراقبتی سهم برجسته‌تری داشته باشند.

انتهای پیام/غ

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.