• تاریخ انتشار:96/8/21 - 19:38
  • شماره مطلب:139682148415
  • تعداد نظرات:0

ممانعت ائتلاف سعودی از رسیدن کمک‌های پزشکی به یمن

سخنگوی سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد ائتلاف عربی اجازه وصول کمک‌های پزشکی به یمن را نمی‌دهد و وضعیت انسانی در این کشور بسیار وخیم شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی طنین یاس، سازمان بهداشت جهانی درباره ادامه بسته‌ماندن گذرگاه‌‌های یمن هشدار داد و اعلام کرد این  موضوع منجر به وضعیت سخت انسانی شده و پیش‌بینی‌هایی درباره امکان اتمام سوخت در ماه جاری مطرح شده است.

بر اساس گزارش وبگاه «الموتمرنت»، «فضیله شایب» سخنگوی بهداشت جهانی در کنفرانسی مطبوعاتی در ژنو گفت برای پنجمین روز پیاپی گذرگاه‌های زمینی، دریایی و هوایی یمن بسته ماند و سازمان بهداشت نتوانست کار کمک‌رسانی خود را انجام دهد.

وی در ادامه تصریح کرد سازمان بهداشت جهانی و سایر موسسات انسانی نیاز به کمک‌های فوری انسانی در یمن دارند، یمنی که مردم آن بیشترین آمار ابتلا به وبا را دارند ، گرسنگی زندگی 7 میلیون نفر را تهدید می‌کند و 2 میلیون کودک یمنی از سوء تغذیه حاد رنج می‌برند.

فضیله شایب سپس گفت چهارشنبه هفته گذشته به سازمان بهداشت جهانی اجازه داده نشده 250 تن از امدادهای پزشکی از طریق دریایی  وارد یمن شود،این محموله شامل ابزارهای جراحی، بیهوشی، مواد تصفیه آب و دیگر نیازهای اساسی پزشکی بوده که به دلیل بسته بودن بندر الحدیده نتوانسته جیبوتی را ترک کند.

ائتلاف سعودی متجاوز به یمن 15 آبانماه از بستن تمامی مرزهای هوایی، دریایی و زمینی یمن به صورت موقت خبر داد.

فارس

انتهای پیام/م

 

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.